Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Co nás čeká o víkendu 15. a 16. října 2022?

Žďárská volejbalová palubovka zůstane o tomto víkendu opuštěná, protože naše týmy jedou na utkání k soupeřům.

Družstvo mužů vyrazí v sobotu ke svému úvodnímu utkání krajského přeboru do Hrotovic.

Starší žákyně v sobotu brzy ráno naberou směr Nový Jičín, kde se celý víkend koná 1. kolo Českého poháru kategorie U16, v jehož rámci se ve skupině D postupně utkají s Uherským Hradištěm, Napajedly, VK Brno, Vsetínem, Havlíčkovým Brodem a domácím Novým Jičínem.

Držíme palce, ať se daří!

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži

Tuto sobotu vstupuje do soutěžního ročníku 2022/2023 také družstvo mužů, které níže představuje trenér Petr Podhrázký.

Pokračuje stále větší integrace s juniorským týmem, a to jak na úrovni tréninků, tak zápasově. Do týmu natrvalo přešli 3 loňští junioři, kterým juniorský věk skončil. Dalších několik mladších hráčů bude současně působit jak v juniorském tak v mužském týmu. Naopak několik stávajících starších hráčů svoji činnost ukončilo nebo přerušilo.

Příprava na novou sezónu probíhala v ...

Víkendový servis 8. a 9.10.2022

Junioři se vrátili z Letohradu s 1 výhrou a 2 porážkami a usadili se na 3. příčce tabulky TOP-skupiny krajského přeboru.

Svou první výhru v soutěži získal tým mladších žákyň, když v Přibyslavi dokázal přehrát domácí družstvo poměrem 2:0. Pro většinu hráček to byla jejich první výhra v šestkovém volejbalu, o to je cennější.

Starší žákyně zahájily sezónu Havlíčkově Brodě. Body sice tentokrát nezískaly, ale podaly sympatický výkon a nabraly cenné zkušenosti do dalších volejbalový bojů. ...

Gratulujeme k významnému životnímu jubileu - Josef Kohout

Dnes slaví významné životní jubileum (*75) náš dlouholetý člen pan Josef Kohout.

Působil ve volejbalové oddílu nejen jako aktivní hráč, ale pak také jako trenér mládeže a člen výkonného výboru oddílu i Tělovýchovné jednoty. Je také stále aktivním (a vynikajícím a respektovaným) volejbalovým rozhodčím.

Přejeme mu hlavně pevné zdraví, hodně životní pohody a optimismu do dalších let a děkujeme touto cestou za odvedenou práci nejen pro volejbal, ale i pro žďarský sport.

Co nás čeká o druhém říjnovém víkendu?

O víkendu hrají 3 naše týmy a všechny 3 jedou k utkáním ke svým soupeřům.

V sobotu jedou junioři do Letohradu, kde proběhne 1. kolo tzv. TOP skupiny krajského přeboru Pardubického kraje. Náš tým se utká s domácím Letohradem, Českou Třebovou a Vysokým Mýtem. Mladší žákyně míří na palubovku Přibyslavi, kde poměří síly s domácími, Štoky, Třebíčí.

Do soutěže v neděli vstoupí také starší žákyně, a to v Havlíčkově Brodě, kde v 1. kole krajského přeboru utkají s domácími a s Novým Veselím.

Ať se ...

Juniorky jedou na vítězné vlně

Tým juniorek v neděli 2.10. v domácím prostředí haly TJ na Bouchalkách přehrál 2krát jasně Svitavy a po 4. kole je bez porážky v čele tabulky 2. ligy kategorie U20.

V obou zápasech zasáhlo do hry všech 13 hráček a vyzkoušely se různé varianty sestavy. Dvě výhry poměrem setů 3:0 (18,10,23) a 3:1 (18, 19,-25,18) byly zcela zasloužené, náš tým byl lepší, a to zejména v útoku a na podání.

Komentář k utkání najdete v sekci Články.

Co nás čeká o prvním říjnovém víkendu?

První říjnový víkend přinese domácí utkání 2. ligy juniorek (kategorie U20), které se na palubovce sportovní haly utkají se Svitavami. Všechny naše další týmy mají zápasové volno.

Pozor, utkání začíná až od 11:30 h (!!!), protože jsme v rámci dobrých vztahů umožnili basketbalovým juniorům, aby odehráli své utkání jako první. Začátek našeho druhého utkání lze předpokládat v cca 14:30 h.

Těšíme se na podporu našich fanoušků!!!

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žákyně

Družstvo starších žákyň představuje trenérka Martina Topinková a zároveň přidává komentář k účasti týmu na úvodním kole Českého poháru v Hradci Králové.

Za sebou máme suprové letní soustředění, které jsme zaměřili převážně na techniku. Vyzkoušeli jsme si také hrací systém na 2 nahrávačky. Postupně chceme začlenit hru s liberem.

V letošní sezóně proti nám v krajském přeboru stojí 9 týmů. Nevíme, jaká konkurence nás čeká, ale věříme, že se nám podaří obstát. Já osobně bych si přála skončit někde ...

Co nás čeká o posledním zářijovém víkendu?

Tento víkend (24.-25.9.) vstupují do soutěží další 2 naše týmy a oba jedou ke svým utkáním mimo Žďár.

Junioři se v sobotu ve Vysokém Mýtě utkají s domácím týmem, Havlíčkovým Brodem a Litomyšlí. Jedná se o rozřazovací kvalifikační turnaj krajského přeboru, dle jehož výsledku se týmy rozdělí do výkonnostních skupin do další části soutěže.

Starší žákyně zamíří v sobotu do Hradce králové, kde budou po celý víkend hrát sedmičlennou základní skupinu Českého poháru kategorie U16. Dle výsledku budou ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - junioři

Družstvo juniorů představuje trenér Jan Duda.

V družstvě juniorů došlo pro letošní sezonu k několika změnám. První, asi nejzásadnější změnou, je změna soutěže. Naše družstvo bylo po domluvě s vedením oddílu přihlášeno do krajského přeboru. Bohužel je naše družstvo nuceno hrát krajský přebor juniorů v rámci východočeského kraje, a to z důvodu nedostatku chlapeckých mládežnických družstev v kraji Vysočina. Herní systém, který zvolil Krajský volejbalový svaz Východočeského kraje, je dle našeho ...

Víkendový servis 17. a 18. září 2022

O uplynulém víkendu začaly volejbalové soutěže a jako první do nich zasáhly týmy našich juniorek a mladších žákyň.

Juniorky vstoupily do základní skupiny 2. ligy úspěšně, když z Poličky přivezly plný počet 6 bodů a jasné výhry po výsledku 3:0 (24,11,15) a 3:0 (16,18,20).

Mladší žákyně v domácím prostředí ZŠ Palachova pořádaly úvodní turnaj krajského přeboru. Pro mnohé z nich to byly první ostré zápasy v šestkovém volejbalu, takže šlo o křest ohněm. Tentokrát to ještě bodově nevyšlo a holky ...

Pozvánka na 1. volejbalový víkend

O nadcházejícím víkendu 17. a 18. září již začínají první soutěžní utkání našich družstev. Více informací najdete níže v přiložené pozvánce.

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - mladší žákyně

Družstvo trénuje Jan Šebesta a jeho novým asistentem je od této sezony Josef Topinka mladší

Jak už bývá tradicí, družstvo mladších žákyň se před novou soutěžní sezónou 2022/23 z velké části obměnilo. Starší hráčky postoupily do kategorie starších žákyň a naopak soupisku doplnila děvčata z přípravky. Nový tým začal spolu trénovat od května do půlky června, pak následovala prázdninová pauza, po které jsme se spolu opět setkali na srpnovém oddílovém soustředění. Potěšující bylo, že soustředění se ...

NABÍRÁME NOVÉ VOLEJBALISTKY A VOLEJBALISTY - začínáme 12. září 2022

Zveme všechny holky a kluky na nábor do volejbalové přípravky Žďárské volejbalové mašiny.

Kluci: ročník narození 2009-2012.
Holky: ročník narození 2011-2013.

Nábor probíhá od 12. září 2022 každé pondělí od 15:30 do 17:00 h ve sportovní hale na Bouchalkách a každý pátek od 15:30 do 17:00 h v tělocvičnách ZŠ Palachova při tréninku volejbalové přípravky.
Volejbal to je hlavně týmová spolupráce, odpovědnost za sebe i druhé, rychlá reakce a nutnost se okamžitě rozhodovat, zvládání stresu, velká ...

Generálka juniorek před novou sezonou dopadla skvěle

Juniorky v sobotu 10. září absolvovaly jako generálku přes zahájením soutěže výborně obsazený turnaj, jehož se účastnilo 10 ligových družstev. Turnaj pořádaly Svitavy, ale odehrál se v Chotěboři (kvůli technickým problémům svitavské haly).

Naše juniorky ve zbrusu nových dresech prokázaly výbornou formu a vybojovaly skvělé 2. místo. Podrobný komentář k turnaji a také fotky najdete v sekci Články.

Turnaj O pohár ministra dopravy 2022 - triumf našeho týmu

V sobotu 10.9. proběhl již 29. ročník volejbalového turnaje "O pohár ministra dopravy", který organizujeme společně s firmou ZDAR.

Turnaje, který se konal kvůli počasí v tělocvičnách, se zúčastnilo celkem 16 družstev ve 3 výkonnostních kategoriích. Celkovým vítězem turnaje se stal domácí tým Žďárské volejbalové mašiny, který po celou dobu turnaje nepoznal ani jednou hořkost porážky.

Jako bonus byl nejlepším hráčem turnaje vyhlášen člen našeho vítězného týmu Petr Sobotka. Velká gratulace ...

Přehled utkání družstev oddílu 2022/2023

Již příští víkend začínají mistrovské soutěže, kterých se letos bude účastnit 5 našich družstev. Níže je uveden komplexní přehled utkání celého volejbalového oddílu. Tento přehled je v aktualizované podobě jako odkaz ke stažení či k nahlédnutí také vpravo dole pod tabulkami.

Prezentujeme se na akci Volný čas není nuda a nabíráme nové volejbalisty a volejbalistky

V pondělí 12. září začínáme nabírat děti do žďárské volejbalové přípravky.

Ale už tento pátek 9. září se můžete přijít podívat na farská humna, kde se Žďárská volejbalová mašina bude prezentovat. Kromě toho, že si můžete na přenosném volejbalovém kurtu vyzkoušet různé volejbalové dovednosti a zúčastnit se soutěží o hodnotné ceny, můžete se také zeptat na cokoli, co vás bude zajímat.

Přijďte za námi, budeme se na vás těšit, jsme Žďárská volejbalová mašina a začínáme v 15 hodin.

Přehled plánovaných aktivit ve sportovní hale TJ - sdílený kalendář

Od 7. září začne na webových stránkách TJ fungovat přehled akcí ve sportovní hale TJ na Bouchalkách, a to ve formě sdíleného kalendáře od Googlu.

Všichni tak budou mít přehled o plánovaných aktivitách, ale také o případných volných termínech, kdy by bylo možné sportovní halu potenciálně využít.

Kalendář je na stránkách TJ umístěn již nyní, ale funguje zatím pouze ve zkušebním (ověřovacím) režimu.

Odkaz na kalendář:
https://www.tjzdarns.cz/kalendar-akci-str-2-1-2-2.html

Juniorky - přípravný zápas s Demlovkou

Družstvo juniorek finišuje v přípravě na novou sezonu, v níž bude hrát 2. ligu. Včera holky sehrály v Jihlavě přípravné utkání s Demlovkou.

Zápas nás dokonale prověřil, velmi kvalitnímu soupeři, který je účastníkem 1. ligy, jsme podlehli 4:1 (stejně jako v předchozím utkání na domácí palubovce). Cílem utkání bylo ověřit si všechny herní činnosti v konfrontaci se silným soupeřem, a to se zcela naplnilo. Rychlá a technicky velmi precizní hra Demlovky odhalila, na čem je třeba ještě na trénincích ...

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 47 48 49 Last

 
tabulky

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid