Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

POZVÁNKA NA FINÁLOVÝ TURNAJ ČESKÉHO VOLEJBALOVÉHO POHÁRU JUNIOREK (hala TJ Žďár nad Sázavou - víkend 22. a 23. dubna 2023)

O víkendu 22.-23. dubna proběhne ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách poslední a zároveň vrcholná akce letošní volejbalové sezony, finále celorepublikového Českého poháru juniorek (kategorie U20). Systémem každý s každým na 2 vítězné sety se utká 8 nejlepších týmů, které si v předchozí kvalifikaci a dalších 3 turnajích vybojovaly účast na tomto finálovém turnaji.

Přehled účastníků finále Českého poháru juniorek 2022/2023:
- PVK Olymp Praha
- VK Prostějov
- Volejbal Ústí nad Labem
- Sokol ...

Blíží se poslední 2 volejbalové akce letošní sezony - kvalifikace mužů a ČP juniorek

Družstvo mužů už zná místo konání kvalifikace o postup do 2. ligy a také své soupeře.

Příští víkend (22.-23.4.) je v Letovicích v 5členné skupině kromě domácího týmu čekají ještě Ostrava, Kojetín a Holešov.

Ve stejném termínu se bude ve žďárské sportovní hale TJ konat finálový turnaj nejlepších 8 družstev Českého poháru juniorek za účasti těchto týmů: Olymp Praha, Prostějov, Ústí nad Labem, Vyškov, Havlíčkův Brod, Brandýs nad Labem, Náchod a samozřejmě také našeho týmu.

Takže ten další ...

Víkendový servis - první dubnový víkend

Žďárskou volejbalovou mašinu tentokrat v soutěžích reprezentovaly pouze juniorky, které hrály v domácím prostředí poslední zápas finálové skupiny 2. ligy proti Nymburku. Zápas proti celkovému vítězi soutěže však bez většího nasazení pouze odehrály a diváci v hledišti tak museli sledovat jejich nejhorší výkon v celé sezóně. Soupeřky tak bez větší námahy odjely se ziskem 6 bodů po výsledku 1:3 a 0:3.

Co nás čeká o prvním dubnovém víkendu?

Juniorky v neděli čeká poslední utkání finálové skupiny 2. ligy proti již jistému vítězi soutěže Nymburku.

Utkání začíná až od 12:00 h ve sportovní hale na Bouchalkách.

Těšíme se na vaši diváckou podporu.

Konec dubna bude hodně volejbalový

Pro někoho už sezóna skončila, ale Žďárskou volejbalovou mašinu čekají ještě 2 závěrečné vrcholy letošní sezóny.

O víkendu 22. a 23. dubna proběhne v hale TJ na Bouchalkách finálový turnaj nejlepších 8 družstev letošního Českého poháru juniorek (U20), a to za účasti našeho týmu, který do něj vstupuje z celkové 6. pozice.

Družstvo mužů, které obsadilo v přeboru kraje Vysočina celkovou 2. příčku, čeká ve stejném termínu kvalifikace o postup do 2. ligy. Místo konání kvalifikace ještě není určeno.

Juniorky vybojovaly 5. místo v Českém poháru

Juniorky vezou 5. místo z TOP skupiny Českého poháru, která se konala tento víkend v Prostějově.

Dokázaly nejen získat celkem 11 bodů, když ve 4 utkáních zvítězily, ale také sebraly po výborném výkonu bod extraligovému Prostějovu, když prohrály až v tiebreaku nejtěsnějším rozdílem 15:13.

Výsledky:
TJ Žďár nad Sázavou - Sokol Havlíčkův Brod 2:0 (21,10)
TJ Žďár nad Sázavou - TJ Jičín 1:2 (19,-24,-13)
TJ Žďár nad Sázavou - VK Jirkov 2:1 (-20,18,13)
TJ Žďár nad Sázavou - VolejbalÚstí nad Labem ...

Co nás čeká o víkendu 18. a 19. března

V soutěžích pokračují už jen 2 naše týmy, a to juniorky a starší žákyně.

Předposlední domácí utkání finálové skupiny sehrají v neděli 19.3. juniorky, které se v přímém souboji o 2. příčku tabulky utkají s pražským Meteorem. Minulý víkend zvítězil 2krát pražský tým, v domácím prostředí jim to budeme chtít oplatit. Utkání začínají ve sportovní hale TJ v 10 h.

V sobotu ráno vyrážejí starší žákyně směr Bílovec, kde se po celý víkend koná poslední kolo Českého poháru kategorie U16. V sedmičlenné ...

Víkendový servis 11. a 12. března 2023

Muži Žďárské volejbalové mašiny v sobotu nic neponechali náhodě a po 2 jasných výhrách v Jihlavě si zajistili stříbrné medaile za zisk 2. příčky přeboru kraje Vysočina.

V posledním turnaji finálové skupiny junioři obsadili 3. místo a to jim vyneslo i celkový bronz ve společné soutěži kraje Hradeckého, Pardubického a kraje Vysočina.

Dalším našim družstvům se již tolik nedařilo: starší žákyně přivezly z Třebíče pouze 1 bod, juniorky se z Prahy vrátily bez bodů.

Co nás čeká o 2. březnovém víkendu?

Soutěže finišují, o víkendu čekají utkání na 5 našich týmů a všechny jedou na palubovky soupeřů. Pro 3 z nich půjde již o poslední soutěžní utkání v této sezoně.

V sobotu vyrážejí muži směr Jihlava a jejich cílem je určitě bodovat, aby udrželi svou dosavadní pozici - stříbrnou příčku tabulky.
Juniory čeká závěrečný turnaj finálové 5členné skupiny krajského přeboru Hradeckého kraje, Pardubického kraje a kraje Vysočina. Jejich soupeři v boji o medaile budou v hořické hale Česká Třebová, Rychnov ...

Víkendový servis 4. a 5. března 2023

Družstvo mužů Žďárské volejbalové mašiny v domácím prostředí nic neponechalo náhodě a získalo plný počet 6 bodů za 2 výhry 3:1 nad Havlíčkovým Brodem. V tabulce krajského přeboru jim patří 2. příčka.

Také mladším žákyním se dařilo, když vezou 2 body z Havlíčkova Brodu za vybojovanou výhru 2:1 v tiebreaku nad Pelhřimovem.

Po sobotních výhrách mužů a mladších žákyň v neděli přidaly na konto Žďárské volejbalové mašiny další body juniorky ve finálové skupině 2. ligy. Nejprve sice podlehly Kolínu ...

Co nás čeká o 1. březnovém víkendu?

V sobotu hrají doma v hale na Bouchalkách muži utkání krajského přeboru s Havlíčkovým Brodem. Utkání začínají v 10 h.

V neděli netradičně až od 12:30 h (!!!) se juniorky budou snažit v domácím prostředí haly na Bouchalkách vrátit ve finálové skupině 2. ligy Kolínu 2 porážky z úvodního měření sil.

Starší žákyně zamíří do Pelhřimova, mladší žákyně do Havlíčkova Brodu.

Juniorky vybojovaly doma v Českém poháru 5. místo

V domácím prostředí haly na Bouchalkách se tým juniorek účastnil turnaje nejlepších 8 družstev Českého volejbalového poháru kategorie U20. V silné konkurenci dokázaly 3 soupeřky porazit a se ziskem 10 bodů obsadily výborné 5. místo a zajistily si tak účast v TOP8 i v dalším kole, které proběhne koncem března.

Komentář k Českému poháru a úspěšnému vystoupení našich juniorek najdete v sekci Články.

O víkendu pořádáme ve Žďáře nejlepší osmičku Českého poháru juniorek!!!

V sobotu 25.2. a v neděli 26.2. pořádá Žďárská volejbalová mašina v domácím prostředí sportovní haly TJ na Bouchalkách turnaj nejlepších 8 týmů celorepublikového Českého poháru juniorek (kategorie U20).

Systémem každý s každým na 2 vítězné sety se ve sportovní hale utká 8 nejlepších týmů z celé ČR a nebudou mezi nimi chyběti naše juniorky. Ve Žďáru se tak představí následující družstva:

- PVK Olymp Praha,
- VK Prostějov,
- Volejbal Ústí nad Labem,
- SK Třebín,
- Sokol Havlíčkův Brod,
- ...

Víkendový servis 18. a 19. února 2023

Zisk 10 bodů, 3 výhry, 3 těsné prohry, 15 odehraných setů, 3 zápasy rozhodnuté až v tiebreaku a celkem 308 získaných míčů. To je v řeči čísel volejbalový víkend našich starších žákyň, které se ve 200 kilometrů vzdáleném Bílovci se účastnily dalšího kola Českého poháru kategorie U16. A rozhodně se nemají zač stydět, protože předvedly nejen dobrý výkon, ale také přivezly 3 výhry a obsadily v 7členné skupině pěkné 4. místo.

V sobotu nejprve porazily VK Brno 2:0, pak nestačily na pozdějšího ...

Co nás čeká o víkendu 18. a 19.2.2023?

Družstvo starších žákyň stráví celý nadcházející víkend v Bílovci, kde se uskuteční další kolo Českého poháru kategorie U16. Naše holky se v sobotu v sedmičlenné skupině postupně utkají s týmy VK Brno, Jiskra Jaroměř, VK Napajedla, TJ Mělník. V neděli je pak ještě čekají soupeřky z Uherského Hradiště a Orionu Praha.

Všechny naše další týmy mají tentokrát zápasové volno.

Víkendový servis 11. a 12. února 2023

Tento víkend nepatřil z pohledu našich družstev k nejúspěšnějším, ale jedna výhra a i nějaké další body na konto Žďárské volejbalové mašiny přibyly.

V sobotu se mužům nepodařilo dotáhnout do konce velmi slibně rozehraný 1. zápas v Hrotovicích, když z vedení 2:0 byla nakonec prohra 2:3. Ve druhém utkání brali již všechny body domácí po výhře 3:1 a vystřídali náš tým na špici tabulky krajského přeboru.

Mladší žákyně dovezly z Třebíče 2 body, které braly za 2 prohrané tiebreaky s domácím týmem a ...

Co nás čeká o druhém únorovém víkendu?

K utkáním o soutěžní body nastoupí 4 naše týmy.

V domácím prostředí ZŠ Palachova se v neděli 12.2. od 9:00 h utkají naše starší žákyně s týmy SŠK Demlova Jihlava a VK Třebíč.

Další 3 naše družstva jedou na palubovky soupeřů. Muži v sobotu vyrazí k utkání krajského přeboru směr Hrotovice, mladší žákyně se pokusí získat další body do tabulky v Třebíči. Juniorky v neděli míří do Nymburku, kde je ve finálové skupině 2. ligy čeká souboj mezi prvními dvěma týmy tabulky.

Víkendový servis 4. února 2023

Jediným týmem, který hrál o uplynulém víkendu utkání, byli v sobotu junioři. Komentář napsal asistent trenéra Zbyněk Kalina.

Na druhém a tentokrát velmi vyrovnaném turnaji (z 10 zápasů se hrál se 5x tiebreak) finálové skupiny KP Pardubického, Královéhradeckého kraje a Kraje Vysočina opět v domácím prostředí tělocvičen ZŠ Palachova sehráli junioři postupně 4 zápasy.

V prvním a druhém zápase prohráli po nevýrazných výkonech se spoustou vlastních chyb s TJ Sokol Geodézie Česká Třebová 0:2 ...

Co nás čeká o prvním únorovém víkendu?

Tento víkend je ve znamení klidu a školních prázdnin, takže (s jedinou výjimkou - družstvem juniorů) všechny naše týmy odpočívají.

V sobotu 4. února pořádají naši junioři v domácím prostředí ZŠ Palachova 2. kolo finálové části KP (spojení tří krajů - Pardubického, Královéhradeckého a Vysočiny) ve volejbale kadetů a juniorů (U18-U22) za účasti těchto týmů:

- TJ Sokol Dřevěnice (vedoucí tým soutěže po 1. kole finálové části)
- TJ Sokol Geodézie Česká Třebová
- VK Vysoké Mýto
- TJ Žďár nad ...

Víkendový servis - 28. a 29. ledna 2023

O víkendu bodovaly všechny 3 naše týmy, které hrály svá utkání.

Nejvíce se dařilo mužům, kteří v sobotu v domácím prostředí porazili Pelhřimov jednoznačným výsledkem 3:0 a 3:0 a vedou tabulku krajského přeboru.

Juniorky letos poprvé ve 2. lize odešly poraženy, když jejich dosavadní vítěznou šňůru přetrhl v neděli až Kolín. Po výsledku 2:3 a 0:3 tak do Žďáru putuje jeden bod. Juniorky drží ve finálové skupině 2. místo za vedoucím Nymburkem.

Jeden bod získaly v domácím prostředí v neděli také ...

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 46 47 48 Last

 
tabulky
P Z B
1. VK Malá Skála 37 88
2. Havlíčkův Brod 37 72
3. Letovice 37 66
4. TJ Svitavy 37 60
5. Mnich. Hradiště 37 57
6. VK Hronov 37 54
7. Dvůr Králové 37 52
8. Pardubice 37 49
9. VK Choceň 37 43
10. Repre U18 10 18
11. TJ Žďár n. Sáz. 37 11

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid