Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žákyně

Tým starších žákyň je tvořen 12 dívkami ročníků narození 2006 a 2007. Pokud bychom tyto dívky zprůměrovali, tak průměrná starší žákyně Žďárské volejbalové mašiny měří 168 cm, váží 54 kg a má velikost nohy 40. A jen pro úplnost: nejvyšší hráčka měří 182 cm, nejnižší pak o celých 22 cm méně.

Trenérkou družstva je Martina Topinková, které pomáhají asistenti Ivana Marečková a Pepa Topinka. Kapitánkou starších žákyň byla zvolena Jolča Veselá, která má jako zástupkyni Zoju Pelikánovou.

Podle ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žáci

Družstvo starších žáků je tvořeno 10 hráči ročníků narození 2006-2009, kterým velí trenérská dvojice Petrů: trenér Petr Kadlec a asistent trenéra Petr Holešovský. Za svého kapitána si tým zvolil Martina Pavlíka a za jeho zástupce Honzu Šebestu.

Podle slov trenéra Petra Kadlece je hlavním cílem na nadcházející sezonu zejména rozvoj všech základních herních činnosti, zapojení nováčků do týmu, zvládnutí systému hry na 2 nahrávače a v 2. půlce sezony pak přechod na systém s jedním nahrávačem. ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - mladší žákyně

Družstvo mladších žákyň je složeno ze 14 hráček ročníků narození 2008 a 2009, které trénují 3krát týdně pod vedením trenéra Jana Šebesty. Pozici kapitánky zastává Martina Veverková, jako zástupkyni kapitánky si tým mladších žákyň zvolil Gabrielu Sobotkovou.

Cíl družstva na nadcházející sezonu 2020/2021 shrnul trenér následovně: "S novými hráčkami, které přišly z naší volejbalové přípravky, bychom chtěli nacvičit herní systémy a dobře zvládnout techniku všech herních činností. Pokud bychom se v ...

Oddílový turnaj dívek s rodiči

V sobotu 22. srpna proběhl na volejbalových kurtech na Rybníčku tradiční oddílový turnaj dívek a jejich rodičů.

Více jak 50 účastníků (převážně z týmů starších žákyň a kadetek) si užilo krásného (byť pekelně horkého) letního počasí, volejbálku, grilovaných klobásek, studených čepovaných nápojů a hlavně skvělé pohodové atmosféry ;-) Šest kompletních smíšených družstev bojovalo o hodnotné ceny, ale není vůbec podstatné, kdo celkově vyhrál, všichni jsme si to skvěle užili.

Díky všem za účast, ...

Soustředění mládeže volejbalového oddílu

Soustředění družstev mládeže Žďárské volejbalové mašiny je úspěšně za námi.

Celkem soustředění absolvovalo 74 účastníků, 12 trenérů, 6 dívčích i chlapeckých týmů, proběhlo více jak 150 tréninkových hodin a v jejich rámci pak desetitisíce odpřihrávaných, nahraných, odsmečovaných, odpodávaných, zablokovaných a vybraných míčů.

Kapacita novoveselské haly zdaleka nestačila našemu počtu a nasazení, takže tréninky probíhaly také ve Žďáře v naší sportovní hale na Bouchalkách.

Příprava na nadcházející ...

Junioři převzali bronzové medaile

Uplynulou volejbalovou sezonu 2019/2020 můžeme konečně považovat za uzavřenou, protože medaile doputovaly také k našim juniorům ;-)

Bronzoví junioři tak zkompletovaly letošní sbírku medailí Žďárské volejbalové mašiny na celkem 4 sady.

Jen pro připomenutí: starším žákům, kadetkám a juniorkám náleží sady stříbrných medailí.

(Foto juniorů s medailemi je dole pod textem).

Kadetky a juniorky obdržely stříbrné medaile

Dnešek přinesl našim kadetkám a juniorkám nejen první trénink nové sezóny, který si pořádně užily, ale také 2 sady stříbrných medailí, které si v uplynulé sezóně vybojovaly za 2. místa ve svých soutěžích a které už vůbec nečekaly.
Takze dodatečně ještě velká gratulace!
(Foto s medailemi je dole pod textem).

Začínáme zase trénovat - hala TJ se opět otevírá

Od pondělí 11.5. opět začíná fungovat sportovní hala TJ Žďár nad Sázavou, takže můžeme konečně zase trénovat!!!

Provoz je samozřejmě upraven v souladu s vládou stanovenými podmínkami a hygienickými pravidly.

Rozvrh tréninků je uveden na obrázku pod článkem.

Asi ňákej gang??????

Ne, jen členové výboru oddílu volejbalu v době "koronavirové" :-)

Kromě tradičních roušek si na fotce můžete povšimnout také zbrusu nových oddílových mikin, které včera dorazily ve 4 obrovských krabicích v počtu cca 130 ks a které se stanou součástí vybavení členů Žďárské volejbalové mašiny.

Distribuce mikin bude realizována přes trenéry jednotlivých družstev.

Za tradičně perfektně odvedenou práci děkujeme naší partnerské firmě M-SERVIS a těšíme se na další spolupráci.

Rozhodnutí ČVS ohledně sestupů a postupů v letošních nedohraných soutěžích

http://www.cvf.cz/cvs/zpravy/spravni-rada-cvs-schvalila-pravidla-postupu-a-sestupu-v-nedohranych-soutezich-21241.html?fbclid=IwAR3XqhSLmmstZsJ1ZPmexRORm_jyY4-AS-F4udc_jl4VsrZVSYEGnLCB9gQ

NOUZOVÝ STAV - ZRUŠENÍ VŠECH AKTIVIT VOLEJBALOVÉHO ODDÍLU!!!

Vzhledem k vyhlášení nouzového stavu vládou ČR nařizuji z pozice předsedy volejbalového oddílu TJ Žďár nad Sázavou z.s. s okamžitou platností a až do odvolání zrušení všech tréninků, utkání a dalších aktivit volejbalového oddílu. Zároveň je také uzavřena sportovní hala TJ.

Buďte na sebe všichni opatrní...

Mgr. Pavel Veselý

Víkendový servis - 7.3.2020

Sedmička v sobotním datu byla šťastná pro obě naše druholigová Áčka.

V domácím prostředí haly na Bouchalkách muži jasně přehráli brněnskou Kometu výsledkem 3:0 a 3:1. Také ženy byly úspěšné, když získaly 4 body s Plzní po výhře 3:0 a prohře v tiebreaku.

Pro obě družstva, která byla v letošní sezoně výrazně doplněna o hráče a hráčky z našich juniorských týmů, tento bodový zisk znamená už 4 kola před koncem soutěže jistotu a klidný konec 2. ligy bez záchranářských obav.

Komentáře a také další ...

Víkendový servis - 29.2. a 1.3.2020

Uplynuly víkend přinesl sady medailí hned 2 našim týmům.

Starší žáci pod vedením trenérského dua Petr Kadlec a Petr Holešovský vybojovali nejen výhry v poslednim kole v Havlíčkově Brodě, ale celkově také stříbrné medaile. Druhá sada medailí, tentokrát bronzových, patří družstvu juniorů s trenéry Honzou Dudou a Zbyňkem Kalinou, které doma v posledním kole přehrálo Velké Meziříčí 3:0 a 3:0.

Dařilo se i dívčím družstvům, která odehrála teprve předposlední kolo a na medaile tedy ještě čekají. ...

Víkendový servis - 22. a 23. února 2019

O uplynulém víkendu se dařilo zejména našim mládežnickým družstvům.

Juniorky v domácím prostředí bez ztráty setu přehrály Humpolec a posunuly se na 2. příčku v tabulce, obdobně úspěšné byly i kadetky, které stejným výsledkem přehrály Pelhřimov. Mladší žákyně v Novém Veselí porazily domácí a nebodovaly s Havlíčkovým Brodem. Junioři z Polné přivezli 2 body za výsledky 1:3 a 3:2.

Obě naše druholigové A-týmy se vrátily z palubovek soupeřů bez bodů, ženy z Příbrami dovezly 1 set, muži v Turnově ...

Víkendový servis - sobota 15.2.2020

Sobota 15. února byla ve znamení tiebreaků, které si zahrála v domácích zápasech všechna 3 družstva dospělých.

Muži A nejprve s Havlíčkovým Brodem sehráli vítězný tiebreak, ve 2. utkání mu ale podlehli 0:3. Ženy v utkání se Střešovicemi získaly 1 bod po prohrách 1:3 a 2:3. Muži B získali do tabulky další 2 body, když Pelhřimovem odehráli 2 pětisetové bitvy s výsledkem 2:3.

Smůla naše týmy provázela také v tom ohledu, že v průběhu utkáních došlo ke 3 zraněním. Oběma zraněným hráčkám družstva ...

Nedělní nahrávačský trénink (16.2.2020)

V neděli 16. února se žádná utkání nehrála, a tak jsme uspořádali specializovaný trenink pro nahravavače a nahravačky družstev mládeže, který vedl a metodicky zastítil nahravač našeho druholigového týmu mužů Jirka Moučka za asistence trenérky starších žákyň Martiny Topinkové.

Cílem tréninku bylo nejen zapracování na technice náhry, ale také na dalších nahravačských dovednostech, které všichni nahrávači a nahravačky využijí v utkání svých týmů.

Víkendový servis - 8. a 9.února 2020

O víkendu bojovalo o body 7 našich družstev a všechna bodovala.

V sobotu kadetky dovezly z Chotěboře plný počet 6 bodů a neztratily ani set. Mladší žákyně v domácím prostředí vybojovaly 5 bodů za výhry nad Polnou i Havl. Brodem. Druholigové týmy dospělých si dovezly od soupeřů body za prohry v tiebreacich, ženy z Klatov 2, muži A z Chocně 1. Ženy jsou aktuálně ve 2. lize na 6. místě, mužům patři 7. příčka.

V neděli se juniorky utkaly doma s vedoucím a dosud neporaženým celkem Havlíčkova ...

Víkendový servis - 1. a 2. února 2020

Uplynulý víkend dvěma našim družstvům, která hrála svá utkání, body nepřinesl.

Ženy získaly na palubovce vedoucího celku 2. ligy ČVUT Praha 1 set po výsledku 3:1 a 3:0. Junioři v domácím prostředí proti Jihlavě vyšli tentokrát také naprázdno a i bez zisku setu.

Komentáře k utkáním najdete postupně v sekci Články.

Víkendový servis - 25. a 26. ledna 2020

Poslední lednový víkend přinesl našim družstvům pouze 2 výhry.

Oba druholigové týmy dospělých musely hrát v “azylu” na Palachovce (z důvodu turnaje házenkářů na hale), kde se jim ovšem moc nedařilo. Muži A dokázali získat 1 výhru nad Dvorem Králové, ženy s Bohemians Praha v omlazené sestavě na body nedosáhly. V tabulce 2. ligy ženám patří 6. příčka, muži jsou na 7. místě.

Žáci se z Velmezu vrátili s 1 výhrou nad Havl. Brodem. Muži B v utkání na palubovce vedoucí Třebíče nebodovali.

Komentáře ...

Víkendový servis - 18. a 19. ledna 2020

Šest našich družstev o víkendu hrálo svá utkání, 5 z nich bodovalo a 4 si připsala na své konto vítězství.

Muži A vezou 2 důležité výhry z Mnichova Hradiště, ženy vybojovaly výhru v Českých Budějovicích, juniorky jednou uspěly v Pelhřimově a mladší žákyně doma také 1x vyhrály. Kadetky doma s Havl. Brodem získaly jeden bod za prohru v tiebreaku. Muži B doma s Polnou nebodovali.

Komentáře ke všem utkáním najdete postupně v sekci Články.

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 37 38 39 Last

 
tabulky
P Z B
1. TJ Lanškroun 16 48
2. VK Znojmo 14 32
3. TJ Šlapanice 16 23
4. VS Drásov 14 22
5. TJ Havl. Brod 12 9
6. TJ Tesla Brno 12 7
7. TJ Žďár na Sáz. 12 1

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid