Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Gratulace k životnímu jubileu - Věra Konderlová

Včera oslavila půlkulaté životní jubileum dlouholetá členka našeho volejbalového oddílu, bývalá vynikající hráčka a také trenérka družstev mládeže, Věra Konderlová.

Za celý volejbalový oddíl gratulujeme a upřímně přejeme hlavně pevné zdraví, hodně životní pohody a optimismu do dalších let.

Na přiložených fotografiích je oslavenkyně v horní řadě 3. zprava (černobílá fotografie), respektive 1. zprava (barevná fotografie).

Nabídka využití volejbalových kurtů pro veřejnost

Máte partu, která by si chtěla zahrát volejbal či nohejbal a hledáte vhodné sportoviště? Chtěli byste si pinknout tenisovou dvouhru či čtyřhru či badminton a řešíte kde?

Máme pro vás řešení. Nabízíme možnost využití volejbalových kurtů Na Rybníčku (Brněnská ulice ve Žďáru nad Sázavou). Chceme zajistit, aby kurty byly co nejvíce využity, a ceny za pronájem jsou spíše symbolické. Preferujeme opakované aktivity trvalejšího charakteru, zapůjčení sítí je samozřejmostí a v případě zájmu se dá ...

Žďárská kvalifikace o ligu juniorek je minulostí

Naše juniorky v domácím prostředí bojovaly, dostaly pod sebe další 3 družstva (Mělník, Ústí nad Labem a Vejprnice), prohrály v obou dnech pouze 2 utkání, ale i tak to nestačilo, patří jim celkově 3. příčka, která je však těsně pod čarou postupu.

Děkujeme našim divákům, byli jste skvělý a moc si vážíme vaší podpory, hala na Bouchalkách už dlouho nezažila takový rachot.

Gratulujeme družstvům Hradce Králové a Turnova k postupu, musíme uznat, že byla objektivně nejlepší a vyhranější. Ale pro nás ...

Juniorky postoupily do finálové skupiny ligové kvalifikace

V základní skupině naše juniorky obsadily 2. příčku, která jim zaručuje postup do nedělní finálové čtyřky, z níž 2 týmy budou nakonec slavit postup.

V základní skupině jsme sice nejprve prohráli s Hradcem Králové 1:3, ale v rozhodujícím utkání jsme vybojovali výhru 3:1 s Ústím nad Labem, které tak v kvalifikaci skončilo.

Ve druhé skupině si postup do finále zajistil Turnov a Vejprnice, nepostupová 3. příčka patří Mělníku.

Výsledky ze skupin se započítávají, takže každé družstvo sehraje ...

Rozlosování ligové kvalifikace juniorek

O víkendu 23. a 24. dubna bude ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách probíhat kvalifikace o 2. ligu juniorek. Účastní se jí také náš tým, který bude bojovat o udržení ligové příslušnosti i na další sezonu.

Systém žďárské kvalifikační skupiny je nastaven tak, že se jí účastní celkem 6 družstev, která jsou rozdělena do 2 základních skupin po 3 družstvech. V základních skupinách se utkají týmy každý s každým. Do finálové skupiny postupují z každé skupiny 2 nejlepší týmy (třetí v základní ...

Kvalifikace o ligu juniorek se bude hrát 23. a 24.4. ve Žďáře!!!

Pro juniorky Žďárské volejbalové mašiny sezona ještě neskončila. Nepodařilo se jim udržet ligovou soutěž přímo, a tak je čeká kvalifikace o udržení ligové příslušnosti i na další sezonu.

Český volejbalový svaz nám dal (jako již několikrát v minulosti) důvěru a pověřil nás organizací jedné ze 3 kvalifikačních skupin. Takže o víkendu 23. a 24. dubna se ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách utká celkem 6 družstev, když soupeři našich juniorek budou Ústí nad Labem, Turnov, Hradec Králové, ...

Víkendový servis 2. a 3. dubna 2022

Junioři sehráli v domácím prostředí haly na Bouchalkách poslední zápasy letošního ročníku 1. ligy.

V sobotu s Havlíčkovým Brodem získali 1 bod po výsledcích 1:3 a 2:3. V nedělním zápase s Drásovem nejprve zvítězili 3:2, ve druhém utkání bral body soupeř za výhru 1:3.

Co nás čeká o 1. dubnovém víkendu roku 2022?

Poslední zápasy v 1. lize čekají na družstvo juniorů, a to jak v sobotu, tak i v neděli. Nejprve se v sobotu utkají od 10 h ve sportovní hale TJ na Bouchalkách s Havlíčkovým Brodem, v neděli je čeká na stejném místě a ve stejném čase dohrávka odloženého utkání s Drásovem.

Většina našich družstev již své soutěže ukončila, pouze 2 týmy ještě dál pokračují. Kadetky řeší, zda se 9.4 dohraje domácí utkání s Havlíčkovým Brodem (causa je pořád živá) a juniorky čekají na kvalifikaci o udržení ligové ...

Tohle nás potěšilo - ocenění pro kadetky

Družstvo kadetek, které se v letošním Českém poháru umístilo mezi 10 nejlepšími týmy, bylo za tento výborný výsledek a hlavně předvedené výkony odměněno sponzorským darem - novými sportovními taškami.

Tašky s oddílovým logem a číslem dresu konkrétní hráčky věnovala firma Seidler s.r.o. (https://www.okna-vrata.cz).

Děkujeme, velmi si toho ceníme, je to pro nás motivace makat o to víc ;-)

Jak holkám nové tašky sluší, se můžete podívat na fotce pod textem.

Víkendový servis - 26. března 2022: 4 zápasy - 4 výhry!!!

Jak muži, tak kadetky dnes zakončili sezónu vítězně!

Muži v domácích utkáních s Hrotovice, vedoucím týmem soutěže, dokázali hned 2krát otočit nepříznivý vývoj utkání. V prvním utkání prohrávali sice již 0:2, ve druhém pak 1:2, ale vždy nakonec zlepšeným výkonem nasměrovali utkání až do tiebreaku a v něm soupeře přehráli, takže z toho jsou nakonec 2 výhry 3:2.

Kadetky také v obou utkáních v Červené Řečici uspěly, když nejprve braly body za jasnou výhru 3:0 a ve 2. utkání vydřely vítězství v ...

Co nás čeká o víkendu 26. a 27. března?

V hale na Bouchalkách hrají v sobotu od 10 h muži, jejich soupeřem budou Hrotovice. Kadetky jedou v sobotu na palubovku Červené Řečice.

A ještě jen tak pro zajímavost, abyste byli v obraze, co vše je možné:
Kadetky měly v neděli doma dohrát utkání se Sokolem Havl. Brod, které bylo kvůli covidu na podzim 2021 odloženo. Utkání musejí být dohrána do konce března. Soupeř velmi “sportovně” a zcela v duchu “vyhrát se musí za každou cenu” nepřistoupil ani na jeden ze 4(!!!) nabízených termínů a ...

Víkendový servis 19. a 20. března 2022

Víkend byl pro Žďárskou volejbalovou mašinu velmi úspěšný.
Žáci vybojovali i v oslabené sestavě bronzové medaile a napodobili tak naše starší žákyně. Gratulace klukům i trenérskému duu Petr Veselý a Petr Holešovský. Tým kadetek se v celorepublikovém Českém poháru umístil celkově na skvělém 10. místě a splnil si tak stanovený cíl být v TOP10 nejlepšími kadetskými týmy ČR.

Družstvo juniorů získalo další prvoligový bod v tiebreaku, když jej přivezlo z Drásova po výsledcích 2:3 a 0:3.

Komentáře k ...

Co nás čeká o víkendu 19. a 20. března 2022?

O víkendu hrají 3 naše týmy a všechny mimo domácí palubovku.

V sobotu jedou junioři k utkání 1. ligy do Drásova, starší žáci pak v neděli do Velkého Meziříčí, kde proběhne poslední turnaj krajského přeboru a bude se rozhodovat o medailích. Tak držíme palce.

Celý víkend stráví volejbalem také tým juniorek (věkem kadetek), který se zúčastní závěrečného kola Českého poháru kadetek v Lanškrouně. V osmičlenné skupině se utkají se Slavií Praha, Braníkem Praha, Ústím nad Labem, Uherským Hradištěm, ...

Víkendový servis 12. a 13. března 2022

Nejvíce se tentokrát dařilo družstvu mužů, kteří naplno bodovali v Třebíči, odkud přivezli 2 výhry 3:1 a 3:0. První letošní výhru získali junioři, kteří 3 prvoligové body získali na úkor brněnské Tesly po výsledku 3:1 a 1:3. Starší žáci v domácím prostředí hráli s Hrotovicemi a rozešli se smírně po výsledcích 2:0 a 0:2.

Bod v domácím prostředí získaly kadetky, které nejprve Třebíči podlehly 1:3 a pak až po boji prohrály 2:3 v tiebreaku. Také mladší žákyněmi z Havlíčkova Brodu přivezli 1 bod, ...

Co nás čeká o víkendu 12. a 13. března 2022

V sobotu hrají v domácím prostředí kadetky, které se v tělocvičně ZŠ Palachova od 10 h utkají s Třebíčí. Stejného soupeře mají také muži, pouze jedou na jeho palubovku. V sobotu sehrají další utkání krajského přeboru také mladší žákyně, které vyrazí směr Havlíčkův Brod.

V nedělí k soupeřům zamíří také oba naše prvoligové juniorské týmy: junioři na brněnskou Teslu, juniorky do jihlavského Bedřichova.

Výsledkový servis 5. a 6. března 2022

Starší žákyně na finálovém turnaji krajského přeboru obsadily 3. místo a získaly bronzové medaile. Jde o další velký úspěch žďárského volejbalu, vždyť holky za sebou nechali dalších 11 družstev. Velká gratulace celému týmu i realizačnímu týmu v čele s trenérkou Martinou Topinkovou.

Juniorky poslední domácí utkání 1. ligy proti Znojmu zakončily vítězstvím: nejprve sice silnému soupeři podlehly 1:3, ale pak skvělým, bojovným výkonem celého týmu zvítězily 3:2.

Junioři se doma utkali s týmem Tesly ...

Co nás čeká o 1. březnovém víkendu roku 2022?

V sobotu 5.3. ve sportovní hale na Bouchalkách hrají svůj poslední letošní domácí zápas juniorky. Jejich soupeřkami v předposledním kole 1. ligy bude tým Znojma. Ve stejném čase a také na hale sehrají své utkání 1. ligy junioři, kteří poměří síly s brněnskou Teslou. Zápasy obou našich týmů začínají v 10 hodin a hraje se paralelně na dvou bočních kurtech (druhá utkání se sehrají pravděpodobně ve 12 h).

Již v pátek 4.3. dohrávají svá utkání také žáci, kteří se od 17 h utkají v tělocvičně ZŠ ...

Výsledkový servis - 26. a 27.2.2022

Se ziskem 3 bodů se ze Štoků vrátily kadetky, které nejprve podlehly soupeřkám 1:3, aby jim pak prohru oplatily i s úroky jasně 3:0.

Velmi vyrovnané zápasy sehrály starší žákyně, které se účastnily v Bedřichově turnaje tří nejlepších družstev kraje Vysočina. Nejprve podlehly po velikém boji domácímu týmu 2:1, když tiebreak skončil výsledkem 21:19. Ve druhém utkání pak podlehly Havlíčkovu Brodu 2:0.

Žáci dovezli 2 body z Hrotovic, kde podlehli v tiebreaku domácímu týmu i Havlíčkovu Brodu. ...

Co nás čeká o posledním únorovém víkendu?

Poslední únorový víkend přináší utkání 5 našich týmů a všechny hrají na palubovkách soupeřů.

V sobotu jedou muži do Velkého Meziříčí, kadetky do Štoků a mladší žákyně do Nového Veselí (jejich soupeřem bude kromě domácích i Havlíčkův Brod).

V neděli pak žáci zamíří do Hrotovic, kde poměří síly s domácím týmem, Velkým Meziříčím a Havlíčkovým Brodem.

Starší žákyně se probojovaly mezi nejlepší 3 týmy kraje Vysočina (Žďár, Havlíčkův Brod a Bedřichov) a již tedy mají jistou medaili. Finálová ...

Víkendový servis - 19. a 20. února 2022

Muži sehráli 2 vyrovnané zápasy v Jihlavě, které jim přinesli 1 bod za výsledky 1:3 a 2:3.

Stejný počet bodů dovezly také kadetky z Přerova, kde hrály elitní skupinu Českého poháru spolu s dalšími 7 nejlepšími celky.

Velmi podrobný komentář k vystoupení kadetek na Českém poháru je v sekci Články.

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 42 43 44 Last

 
tabulky
P Z B
1. Sokol Hrotovice 24 55
2. TJ Žďár nad Sáz. 24 49
3. Pelhřimov 22 40
4. Havlíčkův Brod 24 16
5. SK Jihlava 22 14

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid