Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Co nás čeká o 1. říjnovém víkendu roku 2020?

O tomto víkendu může sport ještě fungovat s diváky, takže bychom vás rádi pozvali na domácí utkání kadetek, které v sobotu 3.10. ve sportovní hale hrají od 9 h s Červenou Řečicí.

Dalších 5 našich týmu vyrazí na utkání na palubovky soupeřů. V sobotu muži jedou do Pelhřimova, junioři zamíří k ligovému utkání do Znojma a mladší žákyně do Přibyslavi. V neděli pak juniorky poměří síly s Třebíčí a starší žákyně se utkají v Bedřichově s domácími, ale také s Jihlavou a Třebíčí.

Víkendový servis 26. a 27.9.2020

O uplynulém víkendu poznala družstva Žďárské volejbalové mašiny pouze jednu porážku a v 5 zápasech vyšla vítězně.

V sobotu kadetky v domácím prostředí přehrály 3:0 a 3:1 Třebíč. Na ně v neděli navázaly starší žákyně, které ze Štoků dovezly 2 výhry, a to 2:0 nad domácím týmem a 2:1 nad Třebíčí.

V neděli juniorky v prvním zápase zcela zbytečně podlehly Pelhřimovu 2:3, aby ve druhém utkání jednoznačně zvítězily 3:0.

Komentáře ke všem utkáním najdete v sekci Články.

Co nás čeká o posledním zářijovém víkendu? Domácí utkání kadetek a juniorek ve sportovní hale

V sobotu 26.9. se letos doma poprvé představí kadetky, které v 9 h zahajují ve sportovní hale (pozor změna tělocvičny!!!) utkání proti Třebíči.

V neděli 27.9. čeká od 10 h ve sportovní hale na Bouchalkách juniorky zápas s Pelhřimovem. Se soupeřem ze stejného města se juniorky utkaly ve stejném prostředí již minulý týden, ale jednalo se ve skutečnosti o B-tým, tentokrát přijede rozhodně silnější soupeř, který by měl důkladně prověřit aktuální formu našeho týmu.

Starší žákyně jedou v neděli k ...

Víkendový servis 19. a 20.9.2020

V sobotu junioři ve své prvoligové premiéře sice podali kvalitní výkon, ale přesto podlehli svému soupeři ze Starého Města 1:3 a 1:3. V neděli juniorky zcela jasně přehrály v domácím prostředí Pelhřimov 3:0 a 3:0.
Komentáře k utkáním obou našich týmů najdete v sekci Články.

Co nás čeká o víkendu 19. a 20. září 2020?

O víkendu se v domácím prostředí letos poprvé představí oba juniorské týmy.

V sobotu 19. 9. hostí junioři v prvoligové premiéře Staré Město. Utkání se hrají ve sportovní hale v 10 a ve 14 hodin.

V neděli 20. 9.se od 10 a 13 h utkají ve sportovní hale juniorky s Pelhřimovem.

Starší žákyně v pátek odpoledne vyrážejí do 200 km vzdáleného Bílovce na úvodní kolo Českého poháru, kde v sobotu a v neděli odehrají celkem 5 utkání s týmy Opavy, Olomouce, Břeclavi, Lanškrouna a Rychnova.

Sezóna 2020/2021 úspěšně zahájena

Žďárská volejbalová mašina vyrazila do letošní sezony plnou parou, když kadetky v sobotu12.9. zvládly na jedničku svůj úvodní zápas a vezou z palubovky Štoků plný počet 6 bodů za 2 jasné výhry 3:0. Komentář k utkání, který napsala kapitánka Simča Topinková, najdete v sekci Články.

Zítra se rozbíhá kolotoč volejbalových soutěží ročníku 2020/2021

Jak sezona dopadne a co vše nás v ní čeká?

To nevíme, ale určitě víme, že prvním týmem Žďárské volejbalové mašiny, který bude bojovat o body, jsou kadetky, které v sobotu 12.9. vyrážejí do Štoků.

Tak kadetkám i nám všem nám pevně držte palce, ať se na nás hrnou hlavně samé vítězné zápasy a přibývají získané body a všechny ty špatnosti se nám velkým obloukem vyhýbají.

Už jsme společně přežili daleko horší věci!!! Teď zvládneme i nějaký ten čínský vir a případné další věci, vždyť jsme ...

Představuje družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži

Autorem komentáře je trenér Petr Podhrázký:

Družstvo mužů si prošlo v posledních dvou sezónách nevyhnutelným procesem přestavby kádru. Hráči, kteří po 8 let velmi úspěšně reprezentovali žďárský oddíl, postupně z důvodů pracovních, osobních, zdravotních, i řekněme věkových, končili svoji závodní činnost.

Tento vývoj před sezónou 2020/2021 dospěl do stadia, kdy z úspěšného týmu, který před 6 lety vybojoval své první druholigové prvenství, zbyl na soupisce pouze Petr Kadlec... Další 3 nebo 4 ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - juniorky

Družstvo juniorek, které vede trenérská dvojice Pavel Veselý a Edita Hájková, je tvořeno 9 hráčkami ročníků 2001-2003, které jsou doplněny o 6 dívek z družstva kadetek. Kapitánkou týmu je již druhou sezonu Viki Rossí, zástupkyní kapitánky byla zvolena Sára Hradová.

Cílem družstva, které pokračuje ve zcela stejné sestavě jako vloni, je po loňské stříbrné příčce v krajském přeboru jednoznačně vítězství v celé soutěži a snaha o vybojování postupu do ligy juniorek. Družstvo bude také od poloviny ...

PO CELÉ ZÁŘÍ PROBÍHÁ NÁBOR DO VOLEJBALOVÉ PŘÍPRAVKY!!!

Zveme všechny kluky a holky na nábor do žďárské volejbalové přípravky!!!

Nábor probíhá po celé září, a to každé pondělí od 15:30 do 17:00 h ve sportovní hale na Bouchalkách a každý pátek od 15:30 do 17:00 h v tělocvičnách ZŠ Palachova při tréninku volejbalové přípravky.

Kluci: ročník narození 2007-2010.
Holky: ročník narození 2009-2011.

Přijďte přímo na tréninky přípravky nebo kontaktujte trenéra přípravky Petra Veselého a domluvte se na dalším postupu, případně se zeptejte na cokoli, co vás ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - junioři

Trenér družstva juniorů Jan Duda a jeho asistent Zbyněk Kalina mají k dispozici celkem 13 hráčů. Početná soupiska je nutná, protože junioři letos startují v 1. lize, kde se ve skupině C utkají s dalšími 7 soupeři. Tým jako kapitán povede Tomáš Němec, zástupcem kapitána byl zvolen Luboš Augustin.

Cílem družstva v letošní sezoně je předvádět konkurenceschopné výkony a ligovou soutěž určitě udržet i do dalších let. Tomu odpovídala náročná příprava, kterou tým podstoupil hned od dubna a která ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - kadetky

Družstvo kadetek, jejichž trenérem je Pavel Veselý a asistentkou trenéra Edita Hájková, je tvořeno 13 hráčkami ročníků 2004 a 2005. Kapitánkou týmu je nahrávačka Simča Topinková, její zástupkyní pak Terka Mokričková, která hraje post účka.

Kadetky v loňské sezoně skončily na stříbrné příčce, takže letos bude jejich cílem se ještě zlepšit a pokusit se celou soutěž vyhrát. Herní zkušenosti budou sbírat také v Českém poháru, který začíná v polovině října a kde by měly odehrát těžké zápasy se ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žákyně

Tým starších žákyň je tvořen 12 dívkami ročníků narození 2006 a 2007. Pokud bychom tyto dívky zprůměrovali, tak průměrná starší žákyně Žďárské volejbalové mašiny měří 168 cm, váží 54 kg a má velikost nohy 40. A jen pro úplnost: nejvyšší hráčka měří 182 cm, nejnižší pak o celých 22 cm méně.

Trenérkou družstva je Martina Topinková, které pomáhají asistenti Ivana Marečková a Pepa Topinka. Kapitánkou starších žákyň byla zvolena Jolča Veselá, která má jako zástupkyni Zoju Pelikánovou.

Podle ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žáci

Družstvo starších žáků je tvořeno 10 hráči ročníků narození 2006-2009, kterým velí trenérská dvojice Petrů: trenér Petr Kadlec a asistent trenéra Petr Holešovský. Za svého kapitána si tým zvolil Martina Pavlíka a za jeho zástupce Honzu Šebestu.

Podle slov trenéra Petra Kadlece je hlavním cílem na nadcházející sezonu zejména rozvoj všech základních herních činnosti, zapojení nováčků do týmu, zvládnutí systému hry na 2 nahrávače a v 2. půlce sezony pak přechod na systém s jedním nahrávačem. ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - mladší žákyně

Družstvo mladších žákyň je složeno ze 14 hráček ročníků narození 2008 a 2009, které trénují 3krát týdně pod vedením trenéra Jana Šebesty. Pozici kapitánky zastává Martina Veverková, jako zástupkyni kapitánky si tým mladších žákyň zvolil Gabrielu Sobotkovou.

Cíl družstva na nadcházející sezonu 2020/2021 shrnul trenér následovně: "S novými hráčkami, které přišly z naší volejbalové přípravky, bychom chtěli nacvičit herní systémy a dobře zvládnout techniku všech herních činností. Pokud bychom se v ...

Oddílový turnaj dívek s rodiči

V sobotu 22. srpna proběhl na volejbalových kurtech na Rybníčku tradiční oddílový turnaj dívek a jejich rodičů.

Více jak 50 účastníků (převážně z týmů starších žákyň a kadetek) si užilo krásného (byť pekelně horkého) letního počasí, volejbálku, grilovaných klobásek, studených čepovaných nápojů a hlavně skvělé pohodové atmosféry ;-) Šest kompletních smíšených družstev bojovalo o hodnotné ceny, ale není vůbec podstatné, kdo celkově vyhrál, všichni jsme si to skvěle užili.

Díky všem za účast, ...

Soustředění mládeže volejbalového oddílu

Soustředění družstev mládeže Žďárské volejbalové mašiny je úspěšně za námi.

Celkem soustředění absolvovalo 74 účastníků, 12 trenérů, 6 dívčích i chlapeckých týmů, proběhlo více jak 150 tréninkových hodin a v jejich rámci pak desetitisíce odpřihrávaných, nahraných, odsmečovaných, odpodávaných, zablokovaných a vybraných míčů.

Kapacita novoveselské haly zdaleka nestačila našemu počtu a nasazení, takže tréninky probíhaly také ve Žďáře v naší sportovní hale na Bouchalkách.

Příprava na nadcházející ...

Junioři převzali bronzové medaile

Uplynulou volejbalovou sezonu 2019/2020 můžeme konečně považovat za uzavřenou, protože medaile doputovaly také k našim juniorům ;-)

Bronzoví junioři tak zkompletovaly letošní sbírku medailí Žďárské volejbalové mašiny na celkem 4 sady.

Jen pro připomenutí: starším žákům, kadetkám a juniorkám náleží sady stříbrných medailí.

(Foto juniorů s medailemi je dole pod textem).

Kadetky a juniorky obdržely stříbrné medaile

Dnešek přinesl našim kadetkám a juniorkám nejen první trénink nové sezóny, který si pořádně užily, ale také 2 sady stříbrných medailí, které si v uplynulé sezóně vybojovaly za 2. místa ve svých soutěžích a které už vůbec nečekaly.
Takze dodatečně ještě velká gratulace!
(Foto s medailemi je dole pod textem).

Začínáme zase trénovat - hala TJ se opět otevírá

Od pondělí 11.5. opět začíná fungovat sportovní hala TJ Žďár nad Sázavou, takže můžeme konečně zase trénovat!!!

Provoz je samozřejmě upraven v souladu s vládou stanovenými podmínkami a hygienickými pravidly.

Rozvrh tréninků je uveden na obrázku pod článkem.

First 1 2 3 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 42 43 44 Last

 
tabulky
P Z B
1. Sokol Hrotovice 24 55
2. TJ Žďár nad Sáz. 24 49
3. Pelhřimov 22 40
4. Havlíčkův Brod 24 16
5. SK Jihlava 22 14

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid