Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Co nás čeká o tomto víkendu 16. a 17. září 2023 15.09.2023

Před námi je první víkend, kdy do volejbalových soutěží vstupují i týmy Žďárské volejbalové mašiny. K utkáním k soupeřům jedou týmy juniorů a juniorek, hrát měly také ženy, ale jejich soupeřky (TJ Sokol Havlíčkův Brod) bohužel hned 1. utkání soutěže odvolaly 2 dny před jeho konáním z důvodu nedostatečného počtu hráček... Utkání by se mělo odehrát v náhradním termínu počátkem prosince.

Tým juniorek jede k utkání 2. ligy do Kolína, kde je čeká nelehký úkol, protože kromě kvalitního soupeře se budou také muset poprat s velmi improvizovanou sestavou, protože 4 hráčky základní sestavy jsou aktuálně bohužel dlouhodobě zraněné, a tak tým musel být doplněn o 3 starší žákyně, které tak zažijí svou premiéru v ligovém juniorském volejbalu.

Juniory čeká cesta do Havlíčkova Brodu, kde se bude konat kvalifikační skupina meziregionální soutěže, v níž je společně 14 týmů z Vysočiny, Pardubického kraje, Hradeckého kraje a Olomouckého kraje. Naše juniory v tomto úvodním rozřazovacím turnaji čekají 2 domácí týmy a tým Svitav. Kvalifikační skupiny jsou celkem 3 a podle dosažených výsledků a umístění ve skupinách budou jednotlivé týmy rozděleny do výkonnostních skupin, kde se pak utká turnajově každý s každým a nejlepší týmy budou postupovat do lepší skupiny nejhorší týmy v jednotlivých skupinách naopak sestupovat do nižších výkonnostních skupin (jde o systém aplikovaný třeba v Českém poháru).

Oběma našim týmům držíme palce, aby předvedly kvalitní volejbal, vstoupily do sezony úspěšně a vyhýbala se jim zranění.

Odkaz na soutěž juniorek:
https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=2-U20Z&skupina=2-u20z-d&sezona=2023%2F24
Odkaz na soutěž juniorů:
https://www.cvf.cz/souteze/soutez/?soutez=PA-U20M&skupina=pa-u20m-kv-iii&sezona=2023%2F24<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid