Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Soustředění mládeže - srpen 2023 25.08.2023

Jako každý rok i letos proběhlo soustředění družstev mládeže volejbalového oddílu. Od pátku 18. 8. do středy 23. 8. se více jak 60 účastníků naplno věnovalo získávání nových volejbalových dovedností. Družstva mladších žákyň, starších žákyň, kadetek a juniorek a juniorů se pod vedením svých trenérských týmů každý den využívalo 3 kurty ve sportovní hale TJ. Kromě volejbalu probíhaly i další sportovní i společenské aktivity, tréninkové zápasy mezi jednotlivými týmy, zpestřením bylo také velkoformátové sledování utkání reprezentace žen na ME.

Účastníci soustředění byli ubytováni v ubytovně v obci Polnička, kam se jezdilo každý den na kole, což bylo plánovanou součástí fyzické přípravy. Stravování nám zajišťovala jídelna SPŠ (obědy a večeře) a také jídelna našeho sponzora, firmy PKS (snídaně a svačiny).

Soustředění proběhlo bez vážnějších zranění, všechny týmy udělaly velký kus práce a posunuly své dovednosti na vyšší úroveň. Byl prostor poznat se nejen po sportovní stránce, ale také po té lidské, a to nejen v rámci týmů mezi hráči, ale i mezi trenéry. Noví hráči a nové hráčky, kteří přešli do vyšších věkových kategorií, se stali součástí svých týmů, navázala se nová přátelství.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě a realizaci soustředění jakkoli podíleli, zejména trenérským týmům jednotlivých družstev, kteří na oltář volejbalu opět dali několik dnů své dovolené. Mladší žákyně trénovali pod vedení Honzy Šebesty a Pepy Topinky mladšího, starší žákyně šéfovala Martina Topinková za asistence Petra Veverky a Simony Topinkové, týmu kadetek a juniorek velela dvojice bratrů Petr Veselý a Pavel Veselý, s juniory trénovalo trio Honza Duda, Zbyněk Kalina a Petr Sobotka.

Speciální poděkování patří Pepovi Topinkovi staršímu, který po celé soustředění poskytoval všem družstvům dokonalý servis a podporu v oblastech pitného režimu, stravy a technického zázemí. Martina Topinková kromě trénování, zvládala každý den perfektně zatejpovat desítky prstů, ramen, kolen, kotníků, krků, svalů a dalších částí těl našich mladých volejbalistů a volejbalistek.

Děkujeme také vedení TJ, konkrétně panu Miloslavu Strakovi, za poskytnuté zázemí sportovní haly, kterou jsme měli po celou dobu soustředění k dispozici a mohli ji využívat nejen ke sportu, ale také k dalším činnostem (odpočinek, regenerace, vzdělávání, týmové aktivity...).

Soustředění se tedy povedlo po všech stránkách, jednotlivé týmy natrénovaly tolik volejbalu jako standardně za 2 měsíce tréninkového procesu.

Soustředění je tedy úspěšně za námi, ale již nyní je organizačně zajištěno soustředění v roce 2024, bude probíhat ve stejném režimu (sportovní část v hale TJ, ubytování v Polničce), a to v termínu sobota 24. 8. 2024 až středa 28. 8. 2024. Už se na něj všichni zase těšíme!

Pár fotek ze soustředění si můžete prohlédnout pod článkem, ale v sekci "Fotogalerie" jich najdete více jak 100 kousků ;-)


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid