Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Soustředění mládeže proběhlo úspěšně

Soustředění se konalo od 13. do 18. srpna a absolvovalo skoro 70 účastníků z celkem 5 družstev. Sportovní část probíhala v hale TJ na Bouchalkách, na ubytování v obci Polnička se jezdilo v rámci fyzické přípravy na kolech po cyklostezce kolem Pilské nádrže.

Všechna družstva v průběhu těch 5 dnů absolvovala tolik tréninkových hodin jako standardně za celý měsíc a udělala velký skok vpřed. Velmi efektivní bylo také využití různých pomůcek a trenažeru (např. volejbalové dělo, blokovací trenažer, ...

Možnost využití služeb nové fyzioterapie ve Žďáře nad Sázavou - Oáza klidu

Nová sezona se blíží a pro dobré sportovní výkony je třeba o své tělo pečovat a dát jej občas do pořádku.
K tomu můžete využít třeba právě služeb nové Fyzioterapie v Oáze klidu, kde se vás ujmou zkušené a fyzioterapeutky a kde jsou minimální čekací doby.

Více v letáku pod textem a také na www.oazaklidu.net

Letní volejbalové čtvrtky na Rybníčku

Již tento čtvrtek 23.6. v 18 h začíná tradiční letní volejbalové setkávání členů Žďárské volejbalové mašiny na tzv. "volejbalu příchozích".

Nejsou již pravidelně tréninky, začíná čas dovolených, ale kdo má čas a chuť (bez ohledu na jakékoli kategorie) může si přijít každý čtvrtek od 18 h zahrát na volejbalové kurty na Rybníčku.

Dle počtu příchozích se nastaví vhodný systém, případně se rozdělíme do více výkonnostních či věkových kategorií a hraje se. Tyto volejbalové aktivity budou probíhat ...

Kadetky odehrály kvalitně obsazený turnaj v Žichlínku

Tým kadetek tuto sobotu zakončil letošní sezonu na velmi kvalitně obsazeném turnaji v Žichlínku v Pardubickém kraji (pro převážně ligové týmy). Turnaj pro 8 pozvaných týmů proběhl za krásného, ale trochu větrného počasí na antukových kurtech. Naše dívky na antuce již více jak 2 roky nebyly, což bylo samozřejmě znát, takže v úvodních zápasech bojovaly hlavně s prostředím a samy se sebou. Po 2 porážkách ve skupině (s Rtyní a Svitavami) ale v souboji s Poličkou již předvedly kvalitní výkon a ...

Gratulace k životnímu jubileu - Anežka Odvárková

Včera oslavila půlkulaté životní jubileum dlouholetá členka našeho volejbalového oddílu, bývalá vynikající hráčka a také trenérka družstva žen, Anežka Odvárková, kterou celá volejbalová veřejnost zná jako "Hanku".

Za volejbalový oddíl oslavenkyni gratulujeme a upřímně přejeme pevné zdraví, životní pohodu a hodně optimismu do dalších let.

Na přiložených fotografiích je oslavenkyně zachycena jako trenérka (barevné foto - v horní řadě zcela vlevo), i jako hráčka (černobílé foto - horní řada zcela ...

Rozloučení s Ing. Václavem Jebavým

Dnes se rodina, přátelé a známí naposledy rozloučili a Ing. Václavem Jebavým, který zesnul ve věku nedožitých 93 let.

Mladší generaci jeho jméno už moc neřekne, ale starší generace vědí, že to byl dlouholetý člen a trenér našeho volejbalového oddílu. V roce 1969 jako trenér dovedl družstvo žen do 2. ligy (viz foto pod článkem) a nastartoval tím další úspěšné období žďárského volejbalu.

Kdo jste Václava Jebavého znali, věnujte mu krátkou vzpomínku.

Gratulace k životnímu jubileu - Věra Konderlová

Včera oslavila půlkulaté životní jubileum dlouholetá členka našeho volejbalového oddílu, bývalá vynikající hráčka a také trenérka družstev mládeže, Věra Konderlová.

Za celý volejbalový oddíl gratulujeme a upřímně přejeme hlavně pevné zdraví, hodně životní pohody a optimismu do dalších let.

Na přiložených fotografiích je oslavenkyně v horní řadě 3. zprava (černobílá fotografie), respektive 1. zprava (barevná fotografie).

Nabídka využití volejbalových kurtů pro veřejnost

Máte partu, která by si chtěla zahrát volejbal či nohejbal a hledáte vhodné sportoviště? Chtěli byste si pinknout tenisovou dvouhru či čtyřhru či badminton a řešíte kde?

Máme pro vás řešení. Nabízíme možnost využití volejbalových kurtů Na Rybníčku (Brněnská ulice ve Žďáru nad Sázavou). Chceme zajistit, aby kurty byly co nejvíce využity, a ceny za pronájem jsou spíše symbolické. Preferujeme opakované aktivity trvalejšího charakteru, zapůjčení sítí je samozřejmostí a v případě zájmu se dá ...

Žďárská kvalifikace o ligu juniorek je minulostí

Naše juniorky v domácím prostředí bojovaly, dostaly pod sebe další 3 družstva (Mělník, Ústí nad Labem a Vejprnice), prohrály v obou dnech pouze 2 utkání, ale i tak to nestačilo, patří jim celkově 3. příčka, která je však těsně pod čarou postupu.

Děkujeme našim divákům, byli jste skvělý a moc si vážíme vaší podpory, hala na Bouchalkách už dlouho nezažila takový rachot.

Gratulujeme družstvům Hradce Králové a Turnova k postupu, musíme uznat, že byla objektivně nejlepší a vyhranější. Ale pro nás ...

Juniorky postoupily do finálové skupiny ligové kvalifikace

V základní skupině naše juniorky obsadily 2. příčku, která jim zaručuje postup do nedělní finálové čtyřky, z níž 2 týmy budou nakonec slavit postup.

V základní skupině jsme sice nejprve prohráli s Hradcem Králové 1:3, ale v rozhodujícím utkání jsme vybojovali výhru 3:1 s Ústím nad Labem, které tak v kvalifikaci skončilo.

Ve druhé skupině si postup do finále zajistil Turnov a Vejprnice, nepostupová 3. příčka patří Mělníku.

Výsledky ze skupin se započítávají, takže každé družstvo sehraje ...

Rozlosování ligové kvalifikace juniorek

O víkendu 23. a 24. dubna bude ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách probíhat kvalifikace o 2. ligu juniorek. Účastní se jí také náš tým, který bude bojovat o udržení ligové příslušnosti i na další sezonu.

Systém žďárské kvalifikační skupiny je nastaven tak, že se jí účastní celkem 6 družstev, která jsou rozdělena do 2 základních skupin po 3 družstvech. V základních skupinách se utkají týmy každý s každým. Do finálové skupiny postupují z každé skupiny 2 nejlepší týmy (třetí v základní ...

Kvalifikace o ligu juniorek se bude hrát 23. a 24.4. ve Žďáře!!!

Pro juniorky Žďárské volejbalové mašiny sezona ještě neskončila. Nepodařilo se jim udržet ligovou soutěž přímo, a tak je čeká kvalifikace o udržení ligové příslušnosti i na další sezonu.

Český volejbalový svaz nám dal (jako již několikrát v minulosti) důvěru a pověřil nás organizací jedné ze 3 kvalifikačních skupin. Takže o víkendu 23. a 24. dubna se ve žďárské sportovní hale na Bouchalkách utká celkem 6 družstev, když soupeři našich juniorek budou Ústí nad Labem, Turnov, Hradec Králové, ...

Víkendový servis 2. a 3. dubna 2022

Junioři sehráli v domácím prostředí haly na Bouchalkách poslední zápasy letošního ročníku 1. ligy.

V sobotu s Havlíčkovým Brodem získali 1 bod po výsledcích 1:3 a 2:3. V nedělním zápase s Drásovem nejprve zvítězili 3:2, ve druhém utkání bral body soupeř za výhru 1:3.

Co nás čeká o 1. dubnovém víkendu roku 2022?

Poslední zápasy v 1. lize čekají na družstvo juniorů, a to jak v sobotu, tak i v neděli. Nejprve se v sobotu utkají od 10 h ve sportovní hale TJ na Bouchalkách s Havlíčkovým Brodem, v neděli je čeká na stejném místě a ve stejném čase dohrávka odloženého utkání s Drásovem.

Většina našich družstev již své soutěže ukončila, pouze 2 týmy ještě dál pokračují. Kadetky řeší, zda se 9.4 dohraje domácí utkání s Havlíčkovým Brodem (causa je pořád živá) a juniorky čekají na kvalifikaci o udržení ligové ...

Tohle nás potěšilo - ocenění pro kadetky

Družstvo kadetek, které se v letošním Českém poháru umístilo mezi 10 nejlepšími týmy, bylo za tento výborný výsledek a hlavně předvedené výkony odměněno sponzorským darem - novými sportovními taškami.

Tašky s oddílovým logem a číslem dresu konkrétní hráčky věnovala firma Seidler s.r.o. (https://www.okna-vrata.cz).

Děkujeme, velmi si toho ceníme, je to pro nás motivace makat o to víc ;-)

Jak holkám nové tašky sluší, se můžete podívat na fotce pod textem.

Víkendový servis - 26. března 2022: 4 zápasy - 4 výhry!!!

Jak muži, tak kadetky dnes zakončili sezónu vítězně!

Muži v domácích utkáních s Hrotovice, vedoucím týmem soutěže, dokázali hned 2krát otočit nepříznivý vývoj utkání. V prvním utkání prohrávali sice již 0:2, ve druhém pak 1:2, ale vždy nakonec zlepšeným výkonem nasměrovali utkání až do tiebreaku a v něm soupeře přehráli, takže z toho jsou nakonec 2 výhry 3:2.

Kadetky také v obou utkáních v Červené Řečici uspěly, když nejprve braly body za jasnou výhru 3:0 a ve 2. utkání vydřely vítězství v ...

Co nás čeká o víkendu 26. a 27. března?

V hale na Bouchalkách hrají v sobotu od 10 h muži, jejich soupeřem budou Hrotovice. Kadetky jedou v sobotu na palubovku Červené Řečice.

A ještě jen tak pro zajímavost, abyste byli v obraze, co vše je možné:
Kadetky měly v neděli doma dohrát utkání se Sokolem Havl. Brod, které bylo kvůli covidu na podzim 2021 odloženo. Utkání musejí být dohrána do konce března. Soupeř velmi “sportovně” a zcela v duchu “vyhrát se musí za každou cenu” nepřistoupil ani na jeden ze 4(!!!) nabízených termínů a ...

Víkendový servis 19. a 20. března 2022

Víkend byl pro Žďárskou volejbalovou mašinu velmi úspěšný.
Žáci vybojovali i v oslabené sestavě bronzové medaile a napodobili tak naše starší žákyně. Gratulace klukům i trenérskému duu Petr Veselý a Petr Holešovský. Tým kadetek se v celorepublikovém Českém poháru umístil celkově na skvělém 10. místě a splnil si tak stanovený cíl být v TOP10 nejlepšími kadetskými týmy ČR.

Družstvo juniorů získalo další prvoligový bod v tiebreaku, když jej přivezlo z Drásova po výsledcích 2:3 a 0:3.

Komentáře k ...

Co nás čeká o víkendu 19. a 20. března 2022?

O víkendu hrají 3 naše týmy a všechny mimo domácí palubovku.

V sobotu jedou junioři k utkání 1. ligy do Drásova, starší žáci pak v neděli do Velkého Meziříčí, kde proběhne poslední turnaj krajského přeboru a bude se rozhodovat o medailích. Tak držíme palce.

Celý víkend stráví volejbalem také tým juniorek (věkem kadetek), který se zúčastní závěrečného kola Českého poháru kadetek v Lanškrouně. V osmičlenné skupině se utkají se Slavií Praha, Braníkem Praha, Ústím nad Labem, Uherským Hradištěm, ...

Víkendový servis 12. a 13. března 2022

Nejvíce se tentokrát dařilo družstvu mužů, kteří naplno bodovali v Třebíči, odkud přivezli 2 výhry 3:1 a 3:0. První letošní výhru získali junioři, kteří 3 prvoligové body získali na úkor brněnské Tesly po výsledku 3:1 a 1:3. Starší žáci v domácím prostředí hráli s Hrotovicemi a rozešli se smírně po výsledcích 2:0 a 0:2.

Bod v domácím prostředí získaly kadetky, které nejprve Třebíči podlehly 1:3 a pak až po boji prohrály 2:3 v tiebreaku. Také mladší žákyněmi z Havlíčkova Brodu přivezli 1 bod, ...

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 43 44 45 Last

 
tabulky
P Z B
1. TJ Slavia Hradec Králové 5 15
2. TJ Jiskra Jaroměř 5 11
3. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 5 8
4. TJ Jičín 5 8
5. VO TJ Lanškroun B 5 2
6. TJ Žďár nad Sázavou 5 1

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid