Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Poděkování - nové dveře v nářaďovnách sportovní haly

Ve sportovní hale jsou nainstalovány zbrusu nové dveře, které kryjí vchody do obou nářaďoven, kterými vnikal do haly studený venkovní vzduch. Nové dveře tedy nejen pomohou snížit náklady na teplo, ale také zvýší bezpečnost sportovců a zajistí lepší komfort uskladnění sportovního vybavení.

Dveře kompletně vyrobili a nainstalovali 3 členové volejbalového oddílu, konkrétně pánové Petr Veselý, Petr Veverka a Josef Topinka, kteří tomu věnovali bezplatně několik desítek hodin svého volného času. ...

Víkendový servis 5. a 6.listopadu 2022

Všechna 3 naše družstva, která o víkendu hrála, přivezla z palubovek soupeřů body a všechny získala v tiebreacích.

Muži v sobotu vybojovali 1 výhru v Jihlavě, když v prvním zápase vydřeli vítězství 3:2, ve druhém utkání již bral všechny body domácí tým po výsledku 3:1.

Mladší žákyně v sobotu dovezly z Nového Veselí 2 body po výhře v tiebreaku nad Světlou nad Sázavou, v utkání s domácími hráčkami nebodovaly.

V neděli sehrály tiebreak také starší žákyně, a to s Pelhřimovem, ale získaly jen 1 ...

Co nás čeká o prvním listopadovém víkendu?

O tomto víkendu hrají 3 naše družstva a všechna jedou na palubovky soupeřů: muži do Jihlavy, mladší žákyně do Nového Veselí a starší žákyně do Bedřichova.

Víkendový servis - 29. a 30. října 2022

Víkend se nám skvěle vydařil. Oba naše juniorské týmy všechna svá utkání vyhrály a v domácím prostředí nepoznaly porážku.

V sobotu junioři porazili Havlíčkův Brod i Letohrad 2:0 a jediný set jim dokázala vzít Choceň, kterou přehráli až v tiebreaku 2:1.

Juniorky v neděli prodloužily svou neporazitelnost, když ani po 8. kole nezaváhaly a po výhrách 3:0 a 3:1 nad Pardubicemi jsou bez ztráty bodu na čele druholigové tabulky.

Komentáře k utkáním najdete postupně v sekci Články.

Co nás čeká o posledním říjnovém víkendu?

O prodlouženém víkendu hrají oba naše juniorské týmy a oba v domácím prostředí.

V sobotu 29.10. pořádají junioři na Palachovce turnaj krajského přeboru, kde jejich soupeři budou od 10 hodin týmy Chocně, Letohradu a Havlíčkova Brodu.

V neděli 30.10. se pokusí juniorky navázat na úspěšné vystoupení v Českém poháru a bodovat i ve druholigovém utkání proti Pardubicím. Utkání začíná v 10 h ve sportovní hale TJ na Bouchalkách.

Těšíme se na vaši podporu v hledišti a věříme, že doma zůstane ...

Volejbalová přípravka - naše nejmenší naděje

Žďárská volejbalová mašina je tvořena i těmi nejmladšími - volejbalovou přípravkou.

V současné době chodí do přípravky kolem 30 kluků a holek, kteří se pod dohledem zkušených trenérů kromě volejbalových činností učí také pohybové průpravě a dalším sportovním dovednostem.

Tréninky jsou vždy v pondělí od 15:30 h ve sportovní hale na Bouchalkách a v pátek také od 15:30 h v tělocvičně ZŠ Palachova.

Nové zájemce nabíráme po celý rok, takže pokud máte zájem začít se učit volejbal, stát se ...

Víkendový servis 22. a 23. října 2022

Tento víkend se Žďárské volejbalové mašině pořádně zadařilo.

Juniorky dokázaly po celovíkendových bojích vyhrát kvalifikační skupinu Českého poháru v Jirkově a postoupit mezi nejlepších 8 týmů z celé České republiky, takže v dalším kole si zahrají třeba s Olympem Praha či VK Prostějov.

Muži v domácím prostředí sportovní haly nezaváhali a jasně v krajském přeboru přehráli tým Havlíčkova Brodu bez ztráty setu 2x 3:0. Starší žákyně pořádaly doma na Palachovce turnaj krajského přeboru a ...

Co nás čeká o víkendu 22. a 23. října?

Tento víkend se v domácím prostředí představí 2 naše týmy, další 2 týmy jedou na palubovky soupeřů.

Nejprve se v sobotu 22.10. od 10 h ve sportovní hale utkají muži s Havlíčkovým Brodem. V neděli 23.10. pak pořádají turnaj krajského přeboru starší žákyně, které se od 9 h na ZŠ Palachova poměří s družstvy Třebíče a Jihlavy.

Celý víkend budou trávit volejbalem juniorky, které již v pátek navečer vyrážejí do 300 km vzdáleného Jirkova (okres Chomutov), kde budou bojovat v rámci Českého poháru o ...

Víkendový servis 15. a 16.10.2022

Tentokrát bodovaly oba naše týmy, které zasáhly do bojů o body.

Muži přivezli 1 výhru z Hrotovic, když nejprve vybojovaly výhru 3:2, ve druhém utkání bral všechny body soupeř.

Starší žákyně na Českém poháru v Novém Jičíně dokázaly 3krát zvítězit a ve 4 utkáních byly úspěšnější jejich soupeřky.

Co nás čeká o víkendu 15. a 16. října 2022?

Žďárská volejbalová palubovka zůstane o tomto víkendu opuštěná, protože naše týmy jedou na utkání k soupeřům.

Družstvo mužů vyrazí v sobotu ke svému úvodnímu utkání krajského přeboru do Hrotovic.

Starší žákyně v sobotu brzy ráno naberou směr Nový Jičín, kde se celý víkend koná 1. kolo Českého poháru kategorie U16, v jehož rámci se ve skupině D postupně utkají s Uherským Hradištěm, Napajedly, VK Brno, Vsetínem, Havlíčkovým Brodem a domácím Novým Jičínem.

Držíme palce, ať se daří!

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži

Tuto sobotu vstupuje do soutěžního ročníku 2022/2023 také družstvo mužů, které níže představuje trenér Petr Podhrázký.

Pokračuje stále větší integrace s juniorským týmem, a to jak na úrovni tréninků, tak zápasově. Do týmu natrvalo přešli 3 loňští junioři, kterým juniorský věk skončil. Dalších několik mladších hráčů bude současně působit jak v juniorském tak v mužském týmu. Naopak několik stávajících starších hráčů svoji činnost ukončilo nebo přerušilo.

Příprava na novou sezónu probíhala v ...

Víkendový servis 8. a 9.10.2022

Junioři se vrátili z Letohradu s 1 výhrou a 2 porážkami a usadili se na 3. příčce tabulky TOP-skupiny krajského přeboru.

Svou první výhru v soutěži získal tým mladších žákyň, když v Přibyslavi dokázal přehrát domácí družstvo poměrem 2:0. Pro většinu hráček to byla jejich první výhra v šestkovém volejbalu, o to je cennější.

Starší žákyně zahájily sezónu Havlíčkově Brodě. Body sice tentokrát nezískaly, ale podaly sympatický výkon a nabraly cenné zkušenosti do dalších volejbalový bojů. ...

Gratulujeme k významnému životnímu jubileu - Josef Kohout

Dnes slaví významné životní jubileum (*75) náš dlouholetý člen pan Josef Kohout.

Působil ve volejbalové oddílu nejen jako aktivní hráč, ale pak také jako trenér mládeže a člen výkonného výboru oddílu i Tělovýchovné jednoty. Je také stále aktivním (a vynikajícím a respektovaným) volejbalovým rozhodčím.

Přejeme mu hlavně pevné zdraví, hodně životní pohody a optimismu do dalších let a děkujeme touto cestou za odvedenou práci nejen pro volejbal, ale i pro žďarský sport.

Co nás čeká o druhém říjnovém víkendu?

O víkendu hrají 3 naše týmy a všechny 3 jedou k utkáním ke svým soupeřům.

V sobotu jedou junioři do Letohradu, kde proběhne 1. kolo tzv. TOP skupiny krajského přeboru Pardubického kraje. Náš tým se utká s domácím Letohradem, Českou Třebovou a Vysokým Mýtem. Mladší žákyně míří na palubovku Přibyslavi, kde poměří síly s domácími, Štoky, Třebíčí.

Do soutěže v neděli vstoupí také starší žákyně, a to v Havlíčkově Brodě, kde v 1. kole krajského přeboru utkají s domácími a s Novým Veselím.

Ať se ...

Juniorky jedou na vítězné vlně

Tým juniorek v neděli 2.10. v domácím prostředí haly TJ na Bouchalkách přehrál 2krát jasně Svitavy a po 4. kole je bez porážky v čele tabulky 2. ligy kategorie U20.

V obou zápasech zasáhlo do hry všech 13 hráček a vyzkoušely se různé varianty sestavy. Dvě výhry poměrem setů 3:0 (18,10,23) a 3:1 (18, 19,-25,18) byly zcela zasloužené, náš tým byl lepší, a to zejména v útoku a na podání.

Komentář k utkání najdete v sekci Články.

Co nás čeká o prvním říjnovém víkendu?

První říjnový víkend přinese domácí utkání 2. ligy juniorek (kategorie U20), které se na palubovce sportovní haly utkají se Svitavami. Všechny naše další týmy mají zápasové volno.

Pozor, utkání začíná až od 11:30 h (!!!), protože jsme v rámci dobrých vztahů umožnili basketbalovým juniorům, aby odehráli své utkání jako první. Začátek našeho druhého utkání lze předpokládat v cca 14:30 h.

Těšíme se na podporu našich fanoušků!!!

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - starší žákyně

Družstvo starších žákyň představuje trenérka Martina Topinková a zároveň přidává komentář k účasti týmu na úvodním kole Českého poháru v Hradci Králové.

Za sebou máme suprové letní soustředění, které jsme zaměřili převážně na techniku. Vyzkoušeli jsme si také hrací systém na 2 nahrávačky. Postupně chceme začlenit hru s liberem.

V letošní sezóně proti nám v krajském přeboru stojí 9 týmů. Nevíme, jaká konkurence nás čeká, ale věříme, že se nám podaří obstát. Já osobně bych si přála skončit někde ...

Co nás čeká o posledním zářijovém víkendu?

Tento víkend (24.-25.9.) vstupují do soutěží další 2 naše týmy a oba jedou ke svým utkáním mimo Žďár.

Junioři se v sobotu ve Vysokém Mýtě utkají s domácím týmem, Havlíčkovým Brodem a Litomyšlí. Jedná se o rozřazovací kvalifikační turnaj krajského přeboru, dle jehož výsledku se týmy rozdělí do výkonnostních skupin do další části soutěže.

Starší žákyně zamíří v sobotu do Hradce králové, kde budou po celý víkend hrát sedmičlennou základní skupinu Českého poháru kategorie U16. Dle výsledku budou ...

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - junioři

Družstvo juniorů představuje trenér Jan Duda.

V družstvě juniorů došlo pro letošní sezonu k několika změnám. První, asi nejzásadnější změnou, je změna soutěže. Naše družstvo bylo po domluvě s vedením oddílu přihlášeno do krajského přeboru. Bohužel je naše družstvo nuceno hrát krajský přebor juniorů v rámci východočeského kraje, a to z důvodu nedostatku chlapeckých mládežnických družstev v kraji Vysočina. Herní systém, který zvolil Krajský volejbalový svaz Východočeského kraje, je dle našeho ...

Víkendový servis 17. a 18. září 2022

O uplynulém víkendu začaly volejbalové soutěže a jako první do nich zasáhly týmy našich juniorek a mladších žákyň.

Juniorky vstoupily do základní skupiny 2. ligy úspěšně, když z Poličky přivezly plný počet 6 bodů a jasné výhry po výsledku 3:0 (24,11,15) a 3:0 (16,18,20).

Mladší žákyně v domácím prostředí ZŠ Palachova pořádaly úvodní turnaj krajského přeboru. Pro mnohé z nich to byly první ostré zápasy v šestkovém volejbalu, takže šlo o křest ohněm. Tentokrát to ještě bodově nevyšlo a holky ...

First 1 2 3 4 5 6 7 8 42 43 44 Last

 
tabulky
P Z B
1. Sokol Hrotovice 24 55
2. TJ Žďár nad Sáz. 24 49
3. Pelhřimov 22 40
4. Havlíčkův Brod 24 16
5. SK Jihlava 22 14

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid