Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Víkendový servis 7. a 8.10.2023

Do volejbalových utkání o víkendu vstoupila 4 naše družstva.

Svou premiéru ve 2. lize absolvovali v sobotu doma muži, kteří se utkali se Svitavami. Soupeř si odvezl 2 výhry poměrem 1:3. Zcela stejným výsledkem skončilo i utkání obnoveného družstva žen (viz. foto pod článkem), které ve svém prvním utkání podlehly domácímu Humpolci. Body získalo družstvo mladších žákyň, které sice v Havlíčkově Brodě 2 soupeřům podlehlo, ale zároveň veze 3 body za 1 výhru.

V neděli tým juniorek nestačil v ...

Co nás čeká o víkendu 7. a 8. října 2023?

V sobotu i v neděli mají naši fanoušci možnost vidět domácí utkání našich týmů.

V sobotu od 10 h se ve sportovní hale TJ utkají v 1. kole 2. ligy muži s týmem Svitav. V neděli ve sportovní hale TJ od 10 h juniorky hostí ve druholigovém utkání družstvo Sokol Havlíčkův Brod.

Další dvě naše družstva jedou na palubovky soupeřů, ženy v premiérovém letošním startu míří v sobotu do Humpolce, mladší žákyně do Havlíčkova Brodu.

Gratulujeme k životnímu jubileu Pavlovi Veselému ml.

Dlouholetý člen našeho volejbalového oddílu, bývalý hráč, současný trenér a předseda oddílu Pavel Veselý ml. oslavil 29. září 50. narozeniny.

Za všechny členy oddílu mu přejeme vše nejlepší, pevné zdraví a spoustu elánu do další práce, kterou pro náš oddíl dělá!!!

Víkendový servis - 2.10.2023

V neděli se dařilo jak juniorkám tak i starším žákyním.

Juniorky získaly ve 2. lize první výhru za plný počet bodů, když v Lázních Bohdaneč nejprve porazily domácí Pardubice poměrem 3:1. Ve druhém utkání bral všechny body soupeř za výsledek 3:0.

Starší žákyně získaly v úvodním kole krajského přeboru v Havlíčkově Brodě 5 bodů za výhry nad Telčí a Pelhřimovem a podlehly pouze domácímu týmu.

Komentáře k oběma utkáním najdete postupně v sekci Články.

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 7. DÍL

V posledním dílu naší série o jednotlivých týmech Žďárské volejbalové mašiny představíme naše nejmenší - volejbalovou přípravku. Přípravku v krátkosti představuje jeden z jejích trenérů Petr Veselý.

Přípravka trénuje 2x týdně (v pondělí ve sportovní hale a v pátek v tělocvičnách ZŠ Palachova) v počtu cca 25 dětí pod vedením 3 trenérů (Petr Veselý, Dita Veselá a Vlastislav Elbl).

Volejbalová přípravka je společná pro dívky a chlapce (2011-2015) a cílem je především v dětech vzbudit zájem o ...

Víkendový servis 23. a 24.9.2023

Junioři v sobotu přehráli oba své soupeře v nejlepší výkonnostní skupině mezikrajského přeboru (4 kraje) a vezou domů z Chocně 2 zasloužené výhry. Nejprve zdolali po boji Rychnov nad Kněžnou 3:2 a pak porazili i domácí tým Chocně 3:0.

Muži se v přípravném domácím utkání druholigových týmů s Letovicemi rozešli smírně 3:3.

Starší žákyně po celý víkend absolvovaly 1. kolo Českého poháru v Hradci Králové. Vezou sice jen 1 bod, ale hodně setů jim zbytečně uteklo až v koncovkách, takže v dalším ...

Přípravné domácí utkání mužů - neděle 24. 9. 2023

V neděle 24. září sehrají druholigoví muži Žďárské volejbalové mašiny přípravné utkání s dalším účastníkem 2. ligy - družstvem TJ Sokol Letovice.

Utkání začíná ve sportovní hale TJ ve 14:00 h a jelikož jde o přípravné utkání, bude určitě odehráno alespoň 5 setů. Přijďte náš tým podpořit a podívat se na kvalitní druholigový mužský volejbal!

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 6. DÍL

Šestý tým Žďárské volejbalové mašiny, mladší žákyně, představuje trenér Jan Šebesta.

Jak už bývá tradicí, družstvo mladších žákyň se před novou soutěžní sezónou 2023/2024 kompletně obměnilo. Z původní sestavy zůstaly pouze 2 hráčky. Starší hráčky postoupily do kategorie starších žákyň a naopak soupisku doplnila děvčata z volejbalové přípravky.

Nový tým začal spolu trénovat od dubna do konce června pod vedením trenérské dvojice Jan Šebesta a Josef Topinka mladší, pak následovala prázdninová ...

Co nás čeká o tomto víkendu 23.-24. září?

O víkendu hrají svá utkání 3 naše družstva (junioři, starší a mladší žákyně) a všechna jedou na palubovky soupeřů.

Junioři si již minulý týden vybojovali právo účasti v nejlepší skupině regionálního přeboru, v němž startuje celkem 13 družstev z pardubického, Hradeckého, olomouckého kraje a kraje Vysočina. V sobotu 23.9. je čeká poměření sil s nejlepšími týmy této soutěže, když se v Chocni utkají nejprve s domácím týmem a pak s Rychnovem nad Kněžnou. Přehled utkání a tabulku najdete zde: ...

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 5. DÍL

Pátým týmem, který se v této sérii před zahájením sezóny představuje, jsou starší žákyně. Informace připravila trenérka družstva Martina Topinková.

Tým starších žákyň je složen z 18 hráček. Většinu z nich čeká jejich první sezóna v této kategorii. Šest holek přišlo z mladších žákyň a čtyři dokonce rovnou z přípravky. Pouze 8 hráček je zkušených a starší žákyně jsou pro ně již denním chlebem.

Hlavní trenérkou je stále a pořád Martina Topinková a jejím asistentem Petr Veverka. Holky v letošní ...

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 4. DÍL

Čtvrtý díl naší série článků, v nichž představujeme jednotlivé týmy Žďárské volejbalové mašiny, patří týmu juniorek. Autorem textu je trenér Pavel Veselý.

Po loňské, výsledkově velmi úspěšné, sezoně došlo v družstvu juniorek k velkému třesku, když družstvo opustilo celkem 9 hráček (5 skončilo věkově, 2 ukončily činnost ze studijních důvodů a 2 přestoupily do jiného oddílu). V družstvu tak zůstalo pouze 6 hráček, které mají alespoň minimální herní zkušenosti s juniorským volejbalem (Barča ...

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 3. DÍL

Třetím družstvem, které se představujeme jsou junioři. Komentář napsal trenér družstva Jan Duda.

V  družstvu juniorů pro tuto sezonu nedošlo k výrazným změnám, počet hráčů družstva zůstává v porovnáním s předchozí sezonou stejný. Naše družstvo se, stejně jako v loňské sezoně, bude účastnit soutěže krajského přeboru. Ta je i v letošní sezoně tvořena 4 kraji, z důvodu malého počtu mládežnických chlapeckých družstev. Jedná se o kraj Vysočina a kraje Královohradecký, Pardubický a Olomoucký. Oproti ...

Víkendový servis 16. a 17. 9. 2023

Junioři v sobotu zvládli základní rozřazovací skupinu v Havlíčkově Brodě, když všechny 3 své soupeře přehráli poměrem 2:0 a postoupili v dalším kole do nejlepší výkonnostní skupiny. Gratulujeme!

Juniorky odjely ve velmi improvizované sestavě k prvnímu utkání 2. ligy do Kolína, kde ale zkušenějšímu soupeři zůstaly všechny body po výsledku 2x 3:0.

Komentáře k utkáním obou týmů se aktuálně připravují.

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 2. DÍL

Po 2 letech oddíl opět obnovuje družstvo žen, které je tentokrát tvořeno pouze našimi odchovankyněmi, které prošly vloni či v předchozích letech mládežnickými družstvy našeho oddílu, takže věkový průměr se pohybuje kolem 22 let. Družstvo žen bude hrát krajský přebor, kde se v základní skupině Sever utká s týmy Havlíčkova Brodu, Humpolce, Pelhřimova, Polné a Bystřice nad Pernštejnem, která bude v sobotu 14. října jejich prvním domácím soupeřem.

Družstvo představuje Lucie Zichová:

Na sezonu ...

Co nás čeká o tomto víkendu 16. a 17. září 2023

Před námi je první víkend, kdy do volejbalových soutěží vstupují i týmy Žďárské volejbalové mašiny. K utkáním k soupeřům jedou týmy juniorů a juniorek, hrát měly také ženy, ale jejich soupeřky (TJ Sokol Havlíčkův Brod) bohužel hned 1. utkání soutěže odvolaly 2 dny před jeho konáním z důvodu nedostatečného počtu hráček... Utkání by se mělo odehrát v náhradním termínu počátkem prosince.

Tým juniorek jede k utkání 2. ligy do Kolína, kde je čeká nelehký úkol, protože kromě kvalitního soupeře se ...

PŘEDSTAVUJEME DRUŽSTVA ŽĎÁRSKÉ VOLEJBALOVÉ MAŠINY - 1. DÍL

Tým mužů představuje hrající trenér Petr Kadlec:

Družstvo mužů vstupuje do nové sezóny pod vedením nového dua hrajících trenérů Petra Kadlece a Honzy Dudy. Co se týče hráčského složení, tým neprodělal zásadních změn. Bude se především opírat o střední generaci hráčů jako jsou Kuba Augustin, Dan Pavlík nebo Petr Sobotka. Doplňovat je potom budou hráči starších i mladších ročníků. Příprava týmu se dá říci započala hned po konci loňské sezony, kdy se družstvo rozhodlo přijmout nabídku na hraní 2. ...

Volejbalová sezóna 2023/2024 začíná - úvodní informace

Je polovina září a jako tradičně každý rok začínají volejbalové soutěže. I Žďárská volejbalová mašina se chystá na jejich zahájení, a tak chceme naše členy, fanoušky a další zájemce informovat o tom, co nás čeká, jaké nastaly změny, jak jsme se připravovali a jaké máme do této sezony cíle. Dneškem zahajujeme sérii článků, která bude v dalších dílech postupně představovat jednotlivé týmy Žďárské volejbalové mašiny.

Dnes začneme obecnými informacemi, které se týkají obou našich družstev ...

Jubilejní 30. ročník turnaje O pohár ministra dopravy vyhrál domácí tým Žďárské volejbalové mašiny

V sobotu 9. září se na volejbalových kurtech „Na Rybníčku“ uskutečnil již 30. ročník tradičního turnaje O pohár ministra dopravy ČR, který organizuje náš volejbalový oddíl ve spolupráci se žďárskou firmou ZDAR.

Celkem se turnaje zúčastnilo 22 smíšených týmů z České republiky, Slovenska i Německa (na kurtu jsou v každém týmu vždy 4 muži a 2 ženy), které byly rozděleny do 2 výkonnostních kategorií. Turnaje se samozřejmě účastnil také tým domácí Žďárské volejbalové mašiny, který jako loňský (a ...

Pořádáme již 31. ročník turnaje O pohár ministra dopravy - sobota 9.9.2023

V sobotu 9. září se na volejbalových kurtech „Na Rybníčku“ uskuteční již 30. ročník turnaje O pohár ministra dopravy, který organizuje náš volejbalový oddíl ve spolupráci s firmou ZDAR.

Celkem se turnaje zúčastní 22 smíšených týmů (na kurtu jsou v každém týmu vždy 4 muži a 2 ženy), které jsou rozděleny do 2 výkonnostních kategorií. Turnaje se samozřejmě účastní také tým domácí Žďárské volejbalové mašiny, který jako loňský (a celkově mnohonásobný) vítěz tohoto turnaje bude chtít i letos navázat ...

KOMPLETNÍ HARMONOGRAM UTKÁNÍ DRUŽSTEV VOLEJBALOVÉHO ODDÍLU (ZÁŘÍ - PROSINEC 2023)

Podrobný a aktuální přehled utkání všech našich družstev najdete na tomto webu vždy v aktualizované podobě vpravo dole pod tabulkami s výsledky našich týmů (Rozpis utkání ke stažení).

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 46 47 48 Last

 
tabulky
P Z B
1. VK Malá Skála 37 88
2. Havlíčkův Brod 37 72
3. Letovice 37 66
4. TJ Svitavy 37 60
5. Mnich. Hradiště 37 57
6. VK Hronov 37 54
7. Dvůr Králové 37 52
8. Pardubice 37 49
9. VK Choceň 37 43
10. Repre U18 10 18
11. TJ Žďár n. Sáz. 37 11

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid