Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Co nás čeká o posledním listopadovém víkendu?

V sobotu 26.11. hrají od 9 h v domácím prostředí ZŠ Palachova mladší žákyně, které se v rámci krajského přeboru utkají postupně s týmy Pelhřimova, Havlíčkova Brodu a Štoků.

V sobotu jedou o body bojovat také muži, kteří míří na palubovku Pelhřimova, s níž se o minulém víkendu rozešli v domácím prostředí smírně 1:1 na zápasy.

Celý víkend stráví na hřišti juniorky, které se kvalifikovaly mezi 8 nejlepších týmů v rámci Českého poháru a vyráží v sobotu ráno směr Havlíčkův Brod, kde proběhne první ...

Smutná zpráva - navždy nás opustil pan Miloslav Kopřiva

V těchto mlhavých listopadových dnech nás zastihla smutná zpráva: ve věku 82 let zemřel dlouholetý člen našeho volejbalového oddílu Miroslav Kopřiva.

Byl dlouholetým členem výboru volejbalového oddílu a také trenérem u družstev dívek v juniorských kategoriích.

Rozloučení s panem Kopřivou proběhne v pátek 25.11. v 15:30 h na Zelené hoře. Kdo jste jej znali, věnujte mu tichou vzpomínku.

Víkendový servis - 19.-20. listopadu 2022

Oba naše týmy, které o tomto víkendu hrály svá utkání, ochutnaly vítězství.

Muži v domácím prostředí nejprve podlehli vedoucímu týmu tabulky Pelhřimovu 1:3, aby ve 2. utkání otočili nepříznivý stav 1:2 a vybojovali výhru v tiebreaku.

Starší žákyně vezou z Uherského Hradiště 3 výhry v Českém poháru kategorie U16, když přehrály týmy z Brna, Vsetína a Napajedel.

Co nás čeká o víkendu 19. a 20. listopadu?

V sobotu sehrají domácí utkání muži, kteří se od 10 h v hale na Bouchalkách utkají s týmem Pelhřimova.

Celý víkend se budou volejbalu věnovat starší žákyně, které již dnes odjely směr Uherské Hradiště, kde se koná 2. kolo Českého poháru kategorie U16.

Oběma našim týmům držíme palce, ať se daří ;-)

Víkendový servis - 12.-13. listopadu 2022

O víkendu se nejvíce dařilo našim juniorkám, které v sobotu přivezly 2 výhry 3:0 a 3:1 z Žichlínku a v neděli doma porazily 3:0 a 3:1 také Poličku, takže zaslouženě vedou bez jediné prohry tabulku 2. ligy s luxusním náskokem 10 bodů.

Junioři se z České Třebové vrátili s 1 bodem, který získali za těsnou prohru v tiebreaku.

Starší žákyně v domácím prostředí ani mladší žákyně v Jihlavě tentokrát bohužel nebodovaly.

Komentáře k jednotlivým utkáním najdete postupně v sekci Články.

Co nás čeká o víkendu 12. a 13. listopadu 2022?

O víkendu hrají 4 naše týmy a naše diváky čekají 2 domácí události.

V sobotu 12.11. od 9 h pořádají na ZŠ Palachova turnaj krajského přeboru starší žákyně, soupeřkami jim budou týmy Třebíče a Štoků. V sobotu jedou na palubovky soupeřů juniorky (do Žichlínku - přímý souboj o první místo ve 2. lize), junioři (do České Třebové - turnaj "topskupiny" krajského přeboru) a mladší žákyně (do Jihlavy).

Perný víkend tentokrát čeká juniorky. Kromě sobotního druholigového utkání hrají i v neděli 13.11., ...

Poděkování - nové dveře v nářaďovnách sportovní haly

Ve sportovní hale jsou nainstalovány zbrusu nové dveře, které kryjí vchody do obou nářaďoven, kterými vnikal do haly studený venkovní vzduch. Nové dveře tedy nejen pomohou snížit náklady na teplo, ale také zvýší bezpečnost sportovců a zajistí lepší komfort uskladnění sportovního vybavení.

Dveře kompletně vyrobili a nainstalovali 3 členové volejbalového oddílu, konkrétně pánové Petr Veselý, Petr Veverka a Josef Topinka, kteří tomu věnovali bezplatně několik desítek hodin svého volného času. ...

Víkendový servis 5. a 6.listopadu 2022

Všechna 3 naše družstva, která o víkendu hrála, přivezla z palubovek soupeřů body a všechny získala v tiebreacích.

Muži v sobotu vybojovali 1 výhru v Jihlavě, když v prvním zápase vydřeli vítězství 3:2, ve druhém utkání již bral všechny body domácí tým po výsledku 3:1.

Mladší žákyně v sobotu dovezly z Nového Veselí 2 body po výhře v tiebreaku nad Světlou nad Sázavou, v utkání s domácími hráčkami nebodovaly.

V neděli sehrály tiebreak také starší žákyně, a to s Pelhřimovem, ale získaly jen 1 ...

Co nás čeká o prvním listopadovém víkendu?

O tomto víkendu hrají 3 naše družstva a všechna jedou na palubovky soupeřů: muži do Jihlavy, mladší žákyně do Nového Veselí a starší žákyně do Bedřichova.

Víkendový servis - 29. a 30. října 2022

Víkend se nám skvěle vydařil. Oba naše juniorské týmy všechna svá utkání vyhrály a v domácím prostředí nepoznaly porážku.

V sobotu junioři porazili Havlíčkův Brod i Letohrad 2:0 a jediný set jim dokázala vzít Choceň, kterou přehráli až v tiebreaku 2:1.

Juniorky v neděli prodloužily svou neporazitelnost, když ani po 8. kole nezaváhaly a po výhrách 3:0 a 3:1 nad Pardubicemi jsou bez ztráty bodu na čele druholigové tabulky.

Komentáře k utkáním najdete postupně v sekci Články.

Co nás čeká o posledním říjnovém víkendu?

O prodlouženém víkendu hrají oba naše juniorské týmy a oba v domácím prostředí.

V sobotu 29.10. pořádají junioři na Palachovce turnaj krajského přeboru, kde jejich soupeři budou od 10 hodin týmy Chocně, Letohradu a Havlíčkova Brodu.

V neděli 30.10. se pokusí juniorky navázat na úspěšné vystoupení v Českém poháru a bodovat i ve druholigovém utkání proti Pardubicím. Utkání začíná v 10 h ve sportovní hale TJ na Bouchalkách.

Těšíme se na vaši podporu v hledišti a věříme, že doma zůstane ...

Volejbalová přípravka - naše nejmenší naděje

Žďárská volejbalová mašina je tvořena i těmi nejmladšími - volejbalovou přípravkou.

V současné době chodí do přípravky kolem 30 kluků a holek, kteří se pod dohledem zkušených trenérů kromě volejbalových činností učí také pohybové průpravě a dalším sportovním dovednostem.

Tréninky jsou vždy v pondělí od 15:30 h ve sportovní hale na Bouchalkách a v pátek také od 15:30 h v tělocvičně ZŠ Palachova.

Nové zájemce nabíráme po celý rok, takže pokud máte zájem začít se učit volejbal, stát se ...

Víkendový servis 22. a 23. října 2022

Tento víkend se Žďárské volejbalové mašině pořádně zadařilo.

Juniorky dokázaly po celovíkendových bojích vyhrát kvalifikační skupinu Českého poháru v Jirkově a postoupit mezi nejlepších 8 týmů z celé České republiky, takže v dalším kole si zahrají třeba s Olympem Praha či VK Prostějov.

Muži v domácím prostředí sportovní haly nezaváhali a jasně v krajském přeboru přehráli tým Havlíčkova Brodu bez ztráty setu 2x 3:0. Starší žákyně pořádaly doma na Palachovce turnaj krajského přeboru a ...

Co nás čeká o víkendu 22. a 23. října?

Tento víkend se v domácím prostředí představí 2 naše týmy, další 2 týmy jedou na palubovky soupeřů.

Nejprve se v sobotu 22.10. od 10 h ve sportovní hale utkají muži s Havlíčkovým Brodem. V neděli 23.10. pak pořádají turnaj krajského přeboru starší žákyně, které se od 9 h na ZŠ Palachova poměří s družstvy Třebíče a Jihlavy.

Celý víkend budou trávit volejbalem juniorky, které již v pátek navečer vyrážejí do 300 km vzdáleného Jirkova (okres Chomutov), kde budou bojovat v rámci Českého poháru o ...

Víkendový servis 15. a 16.10.2022

Tentokrát bodovaly oba naše týmy, které zasáhly do bojů o body.

Muži přivezli 1 výhru z Hrotovic, když nejprve vybojovaly výhru 3:2, ve druhém utkání bral všechny body soupeř.

Starší žákyně na Českém poháru v Novém Jičíně dokázaly 3krát zvítězit a ve 4 utkáních byly úspěšnější jejich soupeřky.

Co nás čeká o víkendu 15. a 16. října 2022?

Žďárská volejbalová palubovka zůstane o tomto víkendu opuštěná, protože naše týmy jedou na utkání k soupeřům.

Družstvo mužů vyrazí v sobotu ke svému úvodnímu utkání krajského přeboru do Hrotovic.

Starší žákyně v sobotu brzy ráno naberou směr Nový Jičín, kde se celý víkend koná 1. kolo Českého poháru kategorie U16, v jehož rámci se ve skupině D postupně utkají s Uherským Hradištěm, Napajedly, VK Brno, Vsetínem, Havlíčkovým Brodem a domácím Novým Jičínem.

Držíme palce, ať se daří!

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži

Tuto sobotu vstupuje do soutěžního ročníku 2022/2023 také družstvo mužů, které níže představuje trenér Petr Podhrázký.

Pokračuje stále větší integrace s juniorským týmem, a to jak na úrovni tréninků, tak zápasově. Do týmu natrvalo přešli 3 loňští junioři, kterým juniorský věk skončil. Dalších několik mladších hráčů bude současně působit jak v juniorském tak v mužském týmu. Naopak několik stávajících starších hráčů svoji činnost ukončilo nebo přerušilo.

Příprava na novou sezónu probíhala v ...

Víkendový servis 8. a 9.10.2022

Junioři se vrátili z Letohradu s 1 výhrou a 2 porážkami a usadili se na 3. příčce tabulky TOP-skupiny krajského přeboru.

Svou první výhru v soutěži získal tým mladších žákyň, když v Přibyslavi dokázal přehrát domácí družstvo poměrem 2:0. Pro většinu hráček to byla jejich první výhra v šestkovém volejbalu, o to je cennější.

Starší žákyně zahájily sezónu Havlíčkově Brodě. Body sice tentokrát nezískaly, ale podaly sympatický výkon a nabraly cenné zkušenosti do dalších volejbalový bojů. ...

Gratulujeme k významnému životnímu jubileu - Josef Kohout

Dnes slaví významné životní jubileum (*75) náš dlouholetý člen pan Josef Kohout.

Působil ve volejbalové oddílu nejen jako aktivní hráč, ale pak také jako trenér mládeže a člen výkonného výboru oddílu i Tělovýchovné jednoty. Je také stále aktivním (a vynikajícím a respektovaným) volejbalovým rozhodčím.

Přejeme mu hlavně pevné zdraví, hodně životní pohody a optimismu do dalších let a děkujeme touto cestou za odvedenou práci nejen pro volejbal, ale i pro žďarský sport.

Co nás čeká o druhém říjnovém víkendu?

O víkendu hrají 3 naše týmy a všechny 3 jedou k utkáním ke svým soupeřům.

V sobotu jedou junioři do Letohradu, kde proběhne 1. kolo tzv. TOP skupiny krajského přeboru Pardubického kraje. Náš tým se utká s domácím Letohradem, Českou Třebovou a Vysokým Mýtem. Mladší žákyně míří na palubovku Přibyslavi, kde poměří síly s domácími, Štoky, Třebíčí.

Do soutěže v neděli vstoupí také starší žákyně, a to v Havlíčkově Brodě, kde v 1. kole krajského přeboru utkají s domácími a s Novým Veselím.

Ať se ...

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 43 44 45 Last

 
tabulky
P Z B
1. TJ Slavia Hradec Králové 5 15
2. TJ Jiskra Jaroměř 5 11
3. TJ Jiskra Havlíčkův Brod 5 8
4. TJ Jičín 5 8
5. VO TJ Lanškroun B 5 2
6. TJ Žďár nad Sázavou 5 1

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid