Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Pozvánka na 1. volejbalový víkend

O nadcházejícím víkendu 17. a 18. září již začínají první soutěžní utkání našich družstev. Více informací najdete níže v přiložené pozvánce.

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - mladší žákyně

Družstvo trénuje Jan Šebesta a jeho novým asistentem je od této sezony Josef Topinka mladší

Jak už bývá tradicí, družstvo mladších žákyň se před novou soutěžní sezónou 2022/23 z velké části obměnilo. Starší hráčky postoupily do kategorie starších žákyň a naopak soupisku doplnila děvčata z přípravky. Nový tým začal spolu trénovat od května do půlky června, pak následovala prázdninová pauza, po které jsme se spolu opět setkali na srpnovém oddílovém soustředění. Potěšující bylo, že soustředění se ...

NABÍRÁME NOVÉ VOLEJBALISTKY A VOLEJBALISTY - začínáme 12. září 2022

Zveme všechny holky a kluky na nábor do volejbalové přípravky Žďárské volejbalové mašiny.

Kluci: ročník narození 2009-2012.
Holky: ročník narození 2011-2013.

Nábor probíhá od 12. září 2022 každé pondělí od 15:30 do 17:00 h ve sportovní hale na Bouchalkách a každý pátek od 15:30 do 17:00 h v tělocvičnách ZŠ Palachova při tréninku volejbalové přípravky.
Volejbal to je hlavně týmová spolupráce, odpovědnost za sebe i druhé, rychlá reakce a nutnost se okamžitě rozhodovat, zvládání stresu, velká ...

Generálka juniorek před novou sezonou dopadla skvěle

Juniorky v sobotu 10. září absolvovaly jako generálku přes zahájením soutěže výborně obsazený turnaj, jehož se účastnilo 10 ligových družstev. Turnaj pořádaly Svitavy, ale odehrál se v Chotěboři (kvůli technickým problémům svitavské haly).

Naše juniorky ve zbrusu nových dresech prokázaly výbornou formu a vybojovaly skvělé 2. místo. Podrobný komentář k turnaji a také fotky najdete v sekci Články.

Turnaj O pohár ministra dopravy 2022 - triumf našeho týmu

V sobotu 10.9. proběhl již 29. ročník volejbalového turnaje "O pohár ministra dopravy", který organizujeme společně s firmou ZDAR.

Turnaje, který se konal kvůli počasí v tělocvičnách, se zúčastnilo celkem 16 družstev ve 3 výkonnostních kategoriích. Celkovým vítězem turnaje se stal domácí tým Žďárské volejbalové mašiny, který po celou dobu turnaje nepoznal ani jednou hořkost porážky.

Jako bonus byl nejlepším hráčem turnaje vyhlášen člen našeho vítězného týmu Petr Sobotka. Velká gratulace ...

Přehled utkání družstev oddílu 2022/2023

Již příští víkend začínají mistrovské soutěže, kterých se letos bude účastnit 5 našich družstev. Níže je uveden komplexní přehled utkání celého volejbalového oddílu. Tento přehled je v aktualizované podobě jako odkaz ke stažení či k nahlédnutí také vpravo dole pod tabulkami.

Prezentujeme se na akci Volný čas není nuda a nabíráme nové volejbalisty a volejbalistky

V pondělí 12. září začínáme nabírat děti do žďárské volejbalové přípravky.

Ale už tento pátek 9. září se můžete přijít podívat na farská humna, kde se Žďárská volejbalová mašina bude prezentovat. Kromě toho, že si můžete na přenosném volejbalovém kurtu vyzkoušet různé volejbalové dovednosti a zúčastnit se soutěží o hodnotné ceny, můžete se také zeptat na cokoli, co vás bude zajímat.

Přijďte za námi, budeme se na vás těšit, jsme Žďárská volejbalová mašina a začínáme v 15 hodin.

Přehled plánovaných aktivit ve sportovní hale TJ - sdílený kalendář

Od 7. září začne na webových stránkách TJ fungovat přehled akcí ve sportovní hale TJ na Bouchalkách, a to ve formě sdíleného kalendáře od Googlu.

Všichni tak budou mít přehled o plánovaných aktivitách, ale také o případných volných termínech, kdy by bylo možné sportovní halu potenciálně využít.

Kalendář je na stránkách TJ umístěn již nyní, ale funguje zatím pouze ve zkušebním (ověřovacím) režimu.

Odkaz na kalendář:
https://www.tjzdarns.cz/kalendar-akci-str-2-1-2-2.html

Juniorky - přípravný zápas s Demlovkou

Družstvo juniorek finišuje v přípravě na novou sezonu, v níž bude hrát 2. ligu. Včera holky sehrály v Jihlavě přípravné utkání s Demlovkou.

Zápas nás dokonale prověřil, velmi kvalitnímu soupeři, který je účastníkem 1. ligy, jsme podlehli 4:1 (stejně jako v předchozím utkání na domácí palubovce). Cílem utkání bylo ověřit si všechny herní činnosti v konfrontaci se silným soupeřem, a to se zcela naplnilo. Rychlá a technicky velmi precizní hra Demlovky odhalila, na čem je třeba ještě na trénincích ...

Družstvo mužů Žďárské volejbalové mašiny finišuje v přípravě na novou sezonu

Ve sportovní hale na Bouchalkách a také na volejbalových kurtech na Rybníčku absolvoval omlazený tým mužů 5denní soustředění, do něhož se zapojili také někteří hráči z družstva juniorů.

Součástí soustředění byla také účast na turnaji v Bezděkově, kde vybojovali 3. místo. Turnaje se zúčastnil i tým našich juniorů a skončil mezi mužskými družstvy celkově šestý.

Soustředění extraligových volejbalistů Brna v naší hale

Celý tento týden (od 22. do 26. srpna 2022) absolvovalo v naší sportovní hale soustředění družstvo extraligových brněnských volejbalistů.

Hráči Volejbalu Brno (včetně nové levoruké brazilské posily na postu univerzála Caio da Silvy) ladili od pondělí do pátku formu před novou extraligovou sezonou nejen na palubovce v hale, kde využili vybavení našeho volejbalového oddílu (včetně volejbalového děla), ale také nabírali fyzickou kondici v posilovně.

(Zdroj fotek: Facebook Volejbal Brno)

Rozloučení se zesnulým Petrem Holešovským

Poslední rozloučení se zesnulým Petrem Holešovským proběhne v pátek 26.8. v 15 h na Zelené hoře.

Navždy nás opustil Petr “Otyl” Holešovský

Tahle smutná zpráva přišla včera jako blesk z čistého nebe a všechny nás nesmírně hluboce zasáhla:
navždy nás ve věku pouhých 57 let opustil náš výborný kamarád a skvělý chlap a člen našeho volejbalového oddílu PETR HOLEŠOVSKÝ.

Dovolím si tentokrát trochu osobnější formu, protože Petr, kterému jsme s láskou přezdívali Otyl, byl jeden z mých nejlepších kamarádů a prožil jsme s ním velký kus života, zažil dobré i zlé časy. Kdo jste Petra znali, víte, že před několika lety prokázal neskutečnou ...

Turnaj mládeže s rodiči

V pátek po soustředění proběhl na volejbalových kurtech na Rybníčku již tradiční turnaj družstev mládeže a rodinných příslušníků. Počasí bylo na volejbal naprosto ideální, účast velmi hojná, a tak jsme si všichni společně užili krásné páteční volejbalové odpoledne.

Celkem 5 kompletních družstev si zahrálo systémem každý s každým. Všechny týmy byly za své kvalitní a bojovné výkony odměněny hodnotnými cenami.

Kromě sportu jsme si užili i skvělé grilované klobásky a chlazené nápoje. Díky všem ...

Soustředění mládeže proběhlo úspěšně

Soustředění se konalo od 13. do 18. srpna a absolvovalo skoro 70 účastníků z celkem 5 družstev. Sportovní část probíhala v hale TJ na Bouchalkách, na ubytování v obci Polnička se jezdilo v rámci fyzické přípravy na kolech po cyklostezce kolem Pilské nádrže.

Všechna družstva v průběhu těch 5 dnů absolvovala tolik tréninkových hodin jako standardně za celý měsíc a udělala velký skok vpřed. Velmi efektivní bylo také využití různých pomůcek a trenažeru (např. volejbalové dělo, blokovací trenažer, ...

Možnost využití služeb nové fyzioterapie ve Žďáře nad Sázavou - Oáza klidu

Nová sezona se blíží a pro dobré sportovní výkony je třeba o své tělo pečovat a dát jej občas do pořádku.
K tomu můžete využít třeba právě služeb nové Fyzioterapie v Oáze klidu, kde se vás ujmou zkušené a fyzioterapeutky a kde jsou minimální čekací doby.

Více v letáku pod textem a také na www.oazaklidu.net

Letní volejbalové čtvrtky na Rybníčku

Již tento čtvrtek 23.6. v 18 h začíná tradiční letní volejbalové setkávání členů Žďárské volejbalové mašiny na tzv. "volejbalu příchozích".

Nejsou již pravidelně tréninky, začíná čas dovolených, ale kdo má čas a chuť (bez ohledu na jakékoli kategorie) může si přijít každý čtvrtek od 18 h zahrát na volejbalové kurty na Rybníčku.

Dle počtu příchozích se nastaví vhodný systém, případně se rozdělíme do více výkonnostních či věkových kategorií a hraje se. Tyto volejbalové aktivity budou probíhat ...

Kadetky odehrály kvalitně obsazený turnaj v Žichlínku

Tým kadetek tuto sobotu zakončil letošní sezonu na velmi kvalitně obsazeném turnaji v Žichlínku v Pardubickém kraji (pro převážně ligové týmy). Turnaj pro 8 pozvaných týmů proběhl za krásného, ale trochu větrného počasí na antukových kurtech. Naše dívky na antuce již více jak 2 roky nebyly, což bylo samozřejmě znát, takže v úvodních zápasech bojovaly hlavně s prostředím a samy se sebou. Po 2 porážkách ve skupině (s Rtyní a Svitavami) ale v souboji s Poličkou již předvedly kvalitní výkon a ...

Gratulace k životnímu jubileu - Anežka Odvárková

Včera oslavila půlkulaté životní jubileum dlouholetá členka našeho volejbalového oddílu, bývalá vynikající hráčka a také trenérka družstva žen, Anežka Odvárková, kterou celá volejbalová veřejnost zná jako "Hanku".

Za volejbalový oddíl oslavenkyni gratulujeme a upřímně přejeme pevné zdraví, životní pohodu a hodně optimismu do dalších let.

Na přiložených fotografiích je oslavenkyně zachycena jako trenérka (barevné foto - v horní řadě zcela vlevo), i jako hráčka (černobílé foto - horní řada zcela ...

Rozloučení s Ing. Václavem Jebavým

Dnes se rodina, přátelé a známí naposledy rozloučili a Ing. Václavem Jebavým, který zesnul ve věku nedožitých 93 let.

Mladší generaci jeho jméno už moc neřekne, ale starší generace vědí, že to byl dlouholetý člen a trenér našeho volejbalového oddílu. V roce 1969 jako trenér dovedl družstvo žen do 2. ligy (viz foto pod článkem) a nastartoval tím další úspěšné období žďárského volejbalu.

Kdo jste Václava Jebavého znali, věnujte mu krátkou vzpomínku.

First 1 2 3 4 5 6 7 8 9 42 43 44 Last

 
tabulky
P Z B
1. Sokol Hrotovice 24 55
2. TJ Žďár nad Sáz. 24 49
3. Pelhřimov 22 40
4. Havlíčkův Brod 24 16
5. SK Jihlava 22 14

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid