Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Junioři makají před ligou na fyzičce

Komentář k přípravě družstva juniorů napsal nahravač Tadeáš Hansl.

Od tohoto pondělí začali junioři poctivě trénovat a připravovat svou fyzičku na letošní soustředění a také na nadcházející ligovou sezonu. Dopolední tréninky probíhají v posilovně, venkovní tréninky pak na atletickém hřišti na ZŠ Palachova. Motivaci k treninkům dodává trenér Honza, který poctivě cvičí s námi, i když ho to občas bolí vic než nás. Kondičním trenérem je pan Kalina.
Věříme, že příprava splní svůj účel, a doufáme, ...

Soustředění mládeže 2021

Přesně za týden vypukne soustředění mládežnických družstev Žďárské volejbalové mašiny!

Bude probíhat od neděle 1.8. do čtvrtka 5.8. a zúčastní se jej s výjimkou volejbalové přípravky všechna naše družstva mládeže, tedy mladší žákyně, starší žákyně, žáci, kadetky, juniorky a junioři, která budou trénovat pod vedením více jak 15 trenérů.

Ubytování je tentokrát zajištěno v Polničce, sportovní a tréninková část se uskuteční v naší sportovní hale TJ Žďár nad Sázavou na Bouchalkách, kde si jako ...

Palubka na hale je téměř hotova

Tak takhle krásná je nová palubovka v naší hale :-)

Ještě sice není zcela hotovo, ale už nyní je to nádhera. Palubovka ze světlého jasanového dřeva doslova rozsvítila prostor haly a nádherně se doplňuje v kontrastu s tmavším dřevěným obložením stěn a stropu. Ve středu plochy dominuje výrazný oranžový centrkurt na volejbal a středový kruh s logem TJ. Dále jsou na palubovce nalajnována hřiště na florbal, házenou, tenis a basketbal.

Zbývají sice ještě nějaké drobné dokončovací práce, ale z 90 % ...

Nová palubovka na hale je už položena

Ač dnes byla neděle, pracovníci firmy Schenk Brno makali naplno až do pozdního večera a dokončili pokládku nové palubovky!

Nyní bude palubovka doplněna o boční lišty na stěny, které dotvoří její celkový vzhled. Byl již také dokončen barevný návrh lajnování hřišť, takže na palubovce budou v dalších dnes vyměřena a nalajnována všechna požadovaná hřiště. Ve středu palubovky bude vytvořeno centrální logo TJ Žďár nad Sázavou.

Palubovce bude dominovat oranžově podbarvený volejbalový centr kurt s ...

Pokládka nové palubovky již započala

Pěkně nám to přibývá!!!

Dodavatelská firma Schenk v minulém týdnu dokončila přípravu podkladové vrstvy (její vyspravení a vyrovnání) a dále zabetonovala 10 nových zděří pro uchycení volejbalových a tenisových kůlů, ale také již započala s pokládkou horní vrstvy velkoformátových jasanových parket od norské firmy Boen. Nyní je položeno prvních cca 100 metrů čtverečních (viz foto pod článkem), další stovky metrů přibudou příští týden po uplynutí červencových svátků.

Všechny práce (včetně ...

Stará palubka na hale je kompletně odstraněna a v předstihu

Díky skvělé organizaci a zejména kvalitní práci našich členů se odstranění staré palubovky povedlo s 3denním předstihem oproti plánu. Velké poděkování patří hlavně Petrovi Veselému, který veškeré práce řídil a organizoval, členům volejbalového oddílu a také všem dalším, kteří přiložili ruce k dílu.

Nyní je tedy pomyslný míč už na straně dodavatelské firmy Schenk, která začne s přípravou a pokládkou velkoformátových jasanových parket. Tak ať se dílo i dál daří ;-)

Rekonstrukce palubovky je v plném proudu

I přes úmorná vedra pokračuje příprava na rekonstrukci palubovky ve sportovní hale na plné obrátky. Postup činností je následující: vytrhnout prkno, odstranit z něj všechny hřebíky a odnést ho ven z haly...
Již nyní je odstraněna více jak polovina staré palubovky, takže je vysoce pravděpodobné, že koncem příštího týdne bude stará palubovka kompletně stržena a hala bude připravena na nástup dodavatelské firmy. Členové volejbalového oddílu odvádí skvělou práci a často není ani čas skočit si domů ...

Přípravná utkání žďárských juniorů

Komentář k přípravě juniorského týmu napsal trenér Jan Duda.

Po nucené přestávce, která byla způsobena epidemií, zahájilo naše družstvo juniorů tréninkovou přípravu. Po poradě celého týmu bylo dohodnuto, že i letos naše družstvo nastoupí v soutěži 1. liga juniorů. Z důvodu dlouhodobé prodlevy, během které jsme nemohli společně trénovat, jsme se rozhodli pojmout letošní letní přípravu trochu jiným způsobem než v předcházejících letech. V průběhu května bylo domluveno několik přátelských utkání ...

Rekonstrukce palubovky na hale právě začíná

Dnešním dnem začíná rekonstrukce palubové podlahy ve sportovní hale TJ Žďár na Sázavou z.s., která je veřejnosti známá jako hala na Bouchalkách.

Hala byla uvedena do provozu v roce 1981, a tak je původní palubovka po 40 letech používání již zcela za hranicí své životnosti (viz přiložené foto). Ve výběrovém řízení, které TJ Žďár nad Sázavou vypsala a do kterého se přihlásili celkem 4 potenciální dodavatelé, nabídla nejlepší cenu i podmínky realizace brněnská firma Schenk – sportovní povrchy, ...

Mladší žákyně a žáci

V plném tréninkovém procesu jsou také družstva mladších žákyň a žáků Žďárské volejbalové mašiny, která jsou na fotografiích pod textem.

Dnes obě tato družstva absolvovala své poslední tréninky ve sportovní hale a nyní se přesunují na venkovní antukové kurty na Rybníčku. Volejbalové léto začíná ;-)

Novinky ve Žďárské volejbalové mašině - juniorské týmy v 1. lize

Žďárská volejbalová mašina bude mít v nadcházející sezóně 2021/2022 oba juniorské týmy v ligových soutěžích!

Junioři byli nalosováni v 1. lize do skupiny C, juniorky budou startovat v prvoligové skupině E. S jakými soupeři se naše týmy utkají, si můžete prohlédnout v tabulkách, které jsou uvedeny dole pod textem.

Svá utkání budou oba týmy hrát ve sportovní hale na Bouchalkách na zbrusu nové palubovce, která bude hotová do konce července.

Takže se určitě máme všichni na co těšit ;-)

Starší žákyně odehrály první letošní přátelské utkání

Žákyně Žďárské mašiny ročník 2007 a ml. v sobotu 12.6. odehrály ve sportovní hale na Bouchalkách přátelské utkani s hráčkami Nového Veselí.

V přijemne atmosféře jsme zvládli sehrát 7 setů, ve kterých si mladé volejbalistky zkusily nový systém hry na jednu nahravačku. Ve 3 setech jsme zapojili do hry také libero, které je dle současných pravidel možné v žákovských kategoriích používat.

Po dlouhé “covidové” době jsme tak strávili krásné dopoledne plné volejbalu.

Novinky ve Žďárské volejbalové mašině - nové trenérské posily

Slíbili jsme informace o novinkách ve Žďárské volejbalové mašině, tak zde je první várka.

Náš trenérský tým získal novu mladou posilu. Družstvo kadetek nově povede Lucka Zichová. Lucko, vítáme tě ve Žďárské volejbalové mašině a ať jsi u nás spokojená a trenérská práce tě baví a naplňuje. Lucce bude asistovat trenérka družstva starších žákyň Martina Topinková, což povede k lepšímu personálnímu propojení obou družstev a také k efektivnějšímu trénování.

Další změnou na trenérském postu je u ...

Žďárská volejbalová mašina přečkala dobu covidovou a už se naplno rozjíždí do nové sezony

Novinek a pozitivních informací je samozřejmě celá řada, proto je budeme našim členům, fanouškům a podporovatelům dávkovat postupně.

Důležité je aktuálně hlavně to, že již konečně můžeme všichni naplno trénovat a využívat k tomu naši sportovní halu. Dosud byly povolené počty sportovců velmi omezené, ale nyní již lze v hale trénovat zároveň na všech 3 kurtech, což přinese nejen zvýšení celkového počtu tréninků, ale také jejich efektivitu. Je opravdu docela velký rozdíl, zda je v celé hale, která ...

Venkovní sezona 2021 může začít

Volejbalové kurty na Rybníčku prošly minulý týden tradiční jarní přípravou na venkovní volejbalovou sezonu. Teď už jen, aby nám vláda přestala házet klacky pod nohy svými "systematickými" opatřeními, počasí se trochu ustálilo a můžeme jít na to.

Smutná zpráva na konec roku 2020 - zemřel Petr Puričer

Těsně před koncem roku nás zastihla další negativní zpráva: zemřel dlouholetý člen našeho volejbalového oddílu Ing. Petr Puričer (ročník narození 1944).

V našem oddílu působil nejen jako aktivní hráč, ale také se věnoval trenérské činnosti. Petr Puričer skonal dne 28.12.2020 ve věku 76 let. Pohřeb proběhne v úzkém rodinném kruhu.

Kdo jste Petra Puričera znali, věnujte mu vzpomínku a připomeňte si okamžiky, které jste společně s ním prožili.
Na fotografii je Petr Puričer v horní řadě druhý ...

Přání pohodových Vánoc a všeho dobrého do nového roku 2021

Volejbal Žďár nad Sázavou přeje svým členům, fanouškům, sponzorům a všem dalším, kteří nás jakkoli podporují, klidné a pohodové Vánoce a jen vše dobré do nového roku.

Tento rok určitě nebyl podle představ nikoho z nás, takže všem přejeme zejména pevné zdraví a také aby ten další rok byl mnohem lepší a abychom všichni mohli normálně fungovat a dělat to, co máme rádi a co nás baví. Snad si už v roce 2021 užijeme volejbalu a všeho, co s tím souvisí, všichni v to ze srdce doufáme.

Tak ...

Listopadová vzpomínka na letošní srpnové soustředění mládeže

V sekci Fotogalerie najdete více jak 100 fotek z letošního srpnového soustředění mládeže, které nebyly dosud nikde zveřejněny. Když teď nemůžeme sportovat, pojďme si alespoň touto formou připomenout, jak jsme fungovali a jak snad již brzy zase fungovat budeme.

Víkendový servis - 10. a 11.10.2020

Poslední utkání před vynucenou “koronavirovou” pauzou sehrály v sobotu kadetky a v neděli starší žákyně.

Kadetky nenechaly nic náhodě a jasně přehrály v domácím prostředí družstvo Náměšti nad Oslavou 3:0 a 3:0 a bez jediné porážky jsou v čele desetičlenné tabulky.

Starší žákyně sehrály v neděli na Palachovce utkání s Polnou a s N. Veselím. Dvakrát zvítězily, jednou odešly poraženy.

Nyní jsou všechny sportovní aktivity nařízením vlády zcela ukončeny, doufejme, že to nebude trvat věčně ;-) ...

Volejbalové dělo TOTAL ATTACK - nový špičkový tréninkový trenažer

Žďárská volejbalová mašina získala skvělého pomocníka: volejbalové dělo TOTAL ATTACK - Made in USA. Tuhle “mašinu” používají i nejlepší volejbalové reprezentační týmy, nyní bude pomáhat i nám. Máme za sebou první týden s novým pomocníkem. Zatím je vše spíše ve fázi testování a seznamovaní se, ale už první tréninky ukázaly potenciál volejbalového „děla“. Bohužel další tréninkové jednotky jsou kvůli vládním restrikcím momentálně v nedohlednu, a tak na vše, co Total Attack umí, si budeme muset pár ...

First 1 2 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 44 45 46 Last

 
tabulky
P Z B
1. VK Hronov 13 33
2. VK Malá Skála 13 31
3. Mnich. Hradiště 13 22
4. Havlíčkův Brod 12 21
5. Dvůr Králové 12 21
6. TJ Svitavy 13 21
7. Pardubice 13 14
8. Letovice 13 13
9. VK Choceň 12 12
10. Repre U18 6 10
11. TJ Žďár n. Sáz. 12 0

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2023 / HTML 4.01 and CSS valid