Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Volejbalový oddíl si zvolil nový výkonný výbor na období 2024 - 2028 22.03.2024

Informaci k členské schůzi a volbě nového výkonného výboru oddílu volejbalu napsal “staronový” předseda oddílu Pavel Veselý mladší.

Dospělí členové volejbalového oddílu se dnes (v pátek 22. 3. 2024) sešli na dodatečné členské schůzi, aby se po měsíčním odkladu pokusili napodruhé zvolit na dalších 5 let nový výkonný výbor oddílu. Ač byl vzhledem k objemu zajišťovaných činností požadavek na alespoň 8-10 členů a byl na to měsíc času, v rámci celého oddílu se podařilo vygenerovat pouze 5 kandidátů, kteří byli ochotni se zapojit a budou se snažit zajišťovat chod celého oddílu jak po finanční, tak organizační a administrativní stránce. Takže se opět potvrdilo, že velká většina lidí sice naprosto jasně ví, co a jak by se to mělo dělat, a vehementně kritizuje, co vše se dělá špatně, ale když se mají pak do něčeho sami aktivně zapojit, tak zůstává pouze u řečí místo činů… Zcela ideální není ani skutečnost, že mezi kandidáty nebyla ani jediná žena, která by byla ochotná zapojit se do výboru, takže nový výbor bude tvořen pouze muži.

Členská schůze jednomyslně schválila všech 5 navržených kandidátů, takže ode dneška má volejbalový oddíl nový výkonný výbor, který je tvořen těmito členy volejbalového oddílu:
Pavel Veselý ml., Michal Maša, Jan Duda, Tomáš Jeřábek a Patrik Švoma.

Po skončení členské schůze nový výbor zasedl ke svému prvnímu krátkému jednání, jehož cílem bylo jednak stanovení termínu první schůze, jednak zvolení statutárních zástupců oddílu, tedy předsedy a místopředsedy. Členové výboru se rozhodli zachovat dosavadní kontinuitu a předsedou oddílu byl výborem zvolen Pavel Veselý a místopředsedou Michal Maša, kteří byli oba jednak členy předchozího výboru, jednak oba vykonávali tyto funkce již v předchozím období.

První schůze nového výboru proběhne v pátek 14. dubna ve 20:00 h ve sportovní hale TJ.

Ještě jednou chci poděkovat všem členům bývalého výboru za jich práci pro oddíl, kdy bez nároku na odměnu a ve svém volném čase dělali něco ne pro sebe, ale druhé, aby všichni členové oddílu (od přípravky po družstva dospělých) mohli nerušeně a v prakticky ve skoro ideálních podmínkách sportovat a nemuseli se zabývat tím, že je třeba zajistit prostory, finanční prostředky či materiální vybavení pro tréninky a zápasy. Ještě tedy jednou a jmenovitě děkuju: Martina Topinková, Pavel Veselý st., Petr Veselý, Zbyněk Kalina, Jozef Hrnčiar, Vladimír Maša. A zároveň děkuju Michalu Mašovi a také těm 3 novým členům, že se nechtějí jen pasivně vést, ale chtějí pro oddíl něco aktivně dělat. Bude to v těch 5 lidech hodně těžké, ale myslím, že 5 schopných a motivovaných lidí dokáže víc než 20 jedinců fungujících na principu “mělobyse - jepotřeba - chtělobyto”.

Dnes tedy začala nová etapa žďárského volejbalu, doufejme, že vše společně všichni zvládneme a že to bude etapa úspěšná. Pokud by se kdokoli další v průběhu času rozhodl, že výboru pomůže a zapojí se do jeho činností, budeme moc rádi a určitě ho mezi sebe okamžitě přijmeme. A doufám, že někteří další členové oddílu se nezapojili do výboru třeba i proto, aby se mohli věnovat jiné formě činností pro oddíl, tedy třeba trénování mládeže či pomoci s plánovanou volejbalovou školičkou. Protože nikdo jiný to za nás neudělá a nejde spoléhat na to, že se to nějak samo vyřeší. Buď to zvládneme a Žďárská volejbalová mašina se zase pořádně rozjede, nebo skončí v historickém depu. Já osobně (a myslím, že i další 4 členové výboru) se budu snažit udělat vše, co bude v mých silách a možnostech pro to, aby to fungovalo dál. A vím, že je v oddílu spousta dalších schopných a ochotných lidí, kterým to také není jedno a kteří nám s tím pomůžou.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid