Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - junioři 19.09.2022

Družstvo juniorů představuje trenér Jan Duda.

V družstvě juniorů došlo pro letošní sezonu k několika změnám. První, asi nejzásadnější změnou, je změna soutěže. Naše družstvo bylo po domluvě s vedením oddílu přihlášeno do krajského přeboru. Bohužel je naše družstvo nuceno hrát krajský přebor juniorů v rámci východočeského kraje, a to z důvodu nedostatku chlapeckých mládežnických družstev v kraji Vysočina. Herní systém, který zvolil Krajský volejbalový svaz Východočeského kraje, je dle našeho trenérského kolektivu značně nevhodný pro naši věkovou kategorii juniorských a kadetských hráčů. Bohužel jsme ani jako trenéři nedostlali možnost o tomto nepříliš vhodném herním systému diskutovat na krajském aktivu trenérů východočeského kraje.

Další změnou našeho družstva je odchod 4 starších hráčů. Tři hráči přestoupili do týmu mužů, jeden se po vlastní úvaze rozhodl naše družstvo opustit. Následně došlo k příchodu 7 dalších hráčů z žákovského družstva. Všichni příchozí hráči se již od začátku května zapojili do týmového dění.

Příprava našeho týmu pro následující sezonu probíhala prakticky bez jakékoliv přestávky. Hned od začátku května jsme trénovali minimálně dvakrát týdně. Celá naše letošní příprava vyvrcholila dvěma soustředěními v měsíci srpnu. Všichni hráči juniorského týmu se zúčastnili soustředění mládeže a většina starších juniorů absolvovala i soustředění mužů, které proběhlo v posledních srpnových dnech.

Cílem letošní soutěže je získání cenných herních zkušeností. Naši mladší hráči budou tyto zkušenosti sbírat v soutěži krajského přeboru Východočeského kraje, zatímco starší hráči budou získávat cenné zkušenosti společně s našimi muži v krajském přeboru mužů kraje Vysočina.

Na závěr bych rád poděkoval všem trenérům, asistentům a pomocníkům, kteří byli ochotni ve svém volném čase dorazit na tréninky, soustředění a individuální přípravu. Všichni tito lidé se podílí na tom, aby naše tréninky mohly být na kvalitní úrovni. Moc děkuji jak za sebe, tak i za celé naše družstvo.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2024 / HTML 4.01 and CSS valid