Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

Představujeme družstva Žďárské volejbalové mašiny - muži 11.10.2022

Tuto sobotu vstupuje do soutěžního ročníku 2022/2023 také družstvo mužů, které níže představuje trenér Petr Podhrázký.

Pokračuje stále větší integrace s juniorským týmem, a to jak na úrovni tréninků, tak zápasově. Do týmu natrvalo přešli 3 loňští junioři, kterým juniorský věk skončil. Dalších několik mladších hráčů bude současně působit jak v juniorském tak v mužském týmu. Naopak několik stávajících starších hráčů svoji činnost ukončilo nebo přerušilo.

Příprava na novou sezónu probíhala v podobě obvyklé v posledních letech. Trénovalo se 2x týdně v červnu a po letní pauze pak až v srpnu ve stejném rozsahu. Na konci srpna se družstvo zúčastnilo turnaje v Bezděkově, po kterém následovalo krátké třídenní soustředění ve žďárské hale. Od září tým trénuje již pravidelně, a to opět 2x týdně ve středu a v pátek.

První zápas nás čeká nyní v polovině října. Obsazení letošní soutěže krajského přeboru je poměrně tristní. Z loňských 8 týmů se smrsklo na pouhých 5. Hlavním cílem týmu je zejména zapracování juniorů s motivací vytvoření v dlouhodobějším časovém horizontu fungujícího kolektivu, což by mělo být doufejme předpokladem trvalejšího fungování mužského volejbalu ve Žďáře. Tento cíl je o to aktuálnější, protože oddílu se nepodařilo pro letošní rok udržet žákovské družstvo a případné doplnění mužů o hráče z jiných oddílů bude do budoucna vzhledem k téměř nulové mužské hráčské základně v okolí Žďáru problémem.

Aktuální výkonnostní cíl pro tuto sezónu jsme si stanovili umístění do 3.místa. Neméně důležitým cílem je ovšem strávit tento volný čas, který volejbalu věnujeme, s pocitem, že nás to společně baví a naplňuje a jsme ochotni tento pocit podpořit automatickou odpovědností k sobě a samozřejmě i k ostatním.


<< Zpět na výpis aktualit
 
tabulky
P Z B
1. TJ Žďár nad Sáz. 12 21
2. Pelhřimov 10 21
3. Sokol Hrotovice 10 20
4. SK Jihlava 10 7
5. Havlíčkův Brod 6 3

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid