Volejbal Žďár nad Sázavou

Aktuality

V sezoně 2015/2016 bude hrát soutěže 8 družstev Žďárské mašiny

Letošní veleúspěšná sezóna je za námi, ale už se blíží sezóna nová. Dnes Žďárská mašina oficiálně podala přihlášky svých 8 družstev do celostátních i krajských soutěží ročníku 2015/2016. K druholigovým mužům přibudou nyní i druholigové ženy, nově se do krajského přeboru zapojí tým mužů B.

V mládežnické kategorii budou Žďárskou mašinu reprezentovat družstva žáků a žákyň, kadetek, juniorů a juniorek. Kromě výše uvedených družstev se soutěží budou účastnit také naše týmy minivolejbalu.

Doufejme, ...

Kurty na Rybníčku dostaly další vylepšení - pergolu

Po několika desítkách hodin práce členů volejbalového oddílu se podařilo dokončit pergolu na volejbalových kurtech. Pergola bude chránit jak před deštěm, tak poskytne chladivý stín v parných letních dnech. Střecha pergoly je stahovací, pomocí systému lanek ji lze rychle rozvinout či svinout. Poděkování patří všem, kteří se na jejím vybudování podíleli a věnovali tomu svůj volný čas.

Ve Fotogalerii si můžete prohlédnout, jak budování pergoly probíhalo a jaká je její finální podoba.

Starší žákyně zakončily letošní halovou sezónu stříbrným pohárem z Veselí

Starší žákyně se zúčastnily turnaje O křišťálový míč v Novém Veselí. Účastnila se dvě naše družstva a tým B dokázal postoupit až do finále tohoto turnaje a získat pohár za 2. místo.

Podrobné informace najdete v sekci Články, ve Fotogalerii jsou fotky z turnaje. Videa ze zápasů jsou uložena na Youtube, odkazy najdete v sekci Psali o nás a média.

Volejbalový oddíl získal grant na mládež z Fondu Vysočiny

Volejbalový oddíl získal další finanční příspěvek z grantových programů, tentokrát z Fondu Vysočiny a ve výši cca 60.000 Kč. Naše žádost uspěla ve velké konkurenci dalších 76 žádostí sportovních oddílů z celé Vysočiny, přičemž podpořeno bylo jen cca 50 % žádostí, tedy každá druhá, a společně s Třebíčí jsme jediným volejbalovým oddílem, který tuto finanční podporu obdržel.

Seznam všech podpořených i nepodpořených žádostí si můžete prohlédnout na adrese: ...

Proběhla výroční schůze oddílu volejbalu

V pátek 24.4. proběhla v zasedací místnosti sportovní haly výroční schůze volejbalového oddílu. Přítomní členové oddílu i hosté byli seznámeni s výsledky jednotlivých družstev v uplynulé sezoně 2014/2015 a také s finanční situací oddílu. V diskusi byly řešeny zejména finanční aspekty fungování oddílu a potřeba získání dalších trenérů k družstvům mládeže. Jako host vystoupil tajemník TJ Mgr. Miloslav Straka, který zmínil současné výborné postavení volejbalu v rámci sportů ve Žďáře, ale třeba také ...

Výroční schůze oddílu volejbalu - pátek 24.4.2015

Volejbalová sezona 2014/2015 skončila a pro náš oddíl byla mimořádně úspěšná. Nyní je třeba otočit se zpátky a zhodnotit, co se nám podařilo, ale také v čem ještě máme rezervy.

V pátek 24. dubna se bude konat výroční schůze členů volejbalového oddílu, a to od 16:30 hodin v zasedací místnosti ve sportovní hale na Bouchalkách. Všichni členové oddílu jsou tímto na výroční schůzi srdečně zváni a těšíme se na hojnou účast.

Žďárská mašina má další ligový tým - družstvo žen!!!

Družstvo žen dokázalo dnes hladce přehrát 3:0 Znojmo a postoupit do 2.ligy. Obrovská gratulace všem hráčkám a trenérské dvojici!!!!! Ve Fotogalerii najdete fotky z kvalifikace.

Družstvo žen bojuje o 2. ligu

Žďárské volejbalistky dnes odehrály 2 tiebreaku. V prvním utkání S Brnem po vedení 2:0 sice soupeři umožnily srovnat na 2:2, ale v tiebreaku byly úspěšnější.
Tiebreak odehrály i ve 2. zápase proti Českým Budějovicím, kde opět vedly 2:0, ale výborně hrající soupeř vyrovnal stav na 2:2 a zvítězil i v 5.setu.
Po dnešku tedy mají 3 body a pokud zítra v zápase, který začíná v Radostíně nad Oslavou od 12 hodin, porazí papírově nejslabší tým kvalifikace Znojmo, postoupí do 2. ligy.

Čeká nás poslední víkend letošní volejbalové veleúspěšné sezóny

Je před námi poslední soutěžní víkend teto sezóny. Družstvo žen sehraje v sobotu a v neděli v Radostíně nad Oslavou kvalifikační turnaj o 2. ligu. Je Škoda, že jej neodehrají přímo ve Žďáře, ale i tak si diváci cestu na tento turnaj určitě najdou.
V neděli odehrají poslední zápas kvalifikace o 2. ligu muži, kteří se pokusí od 17 hodin v domácím prostředí sportovní haly vybojovat výhru nad Domažlicemi.
Na poslednim zápasu s MFF Praha byla výborná atmosféra a plné hlediště a všichni doufáme, že ...

Rozpis kvalifikace žen o 2.ligu

Kvalifikační turnaj nebude probíhat přímo ve Žďáře, ale v Radostíně nad Oslavou (v tělocvičně místní základní školy). Důvodem byla obsazenost sportovní haly a řádu nevyhovující prostory tělocvičen na ZŠ Palachova.

1. kolo
1 18.04. 10:00 Žďár n. S. - Brno-Juliánov, Hejtmánek P./Vajrych P.
2 18.04. 12:00 České Budějovice B - Znojmo-Přímětice, Ježek J./Hejtmánek P.
2. kolo
3 18.04. 15:00 Brno-Juliánov - Znojmo-Přímětice, Vajrych P./Ježek J.
4 18.04. 17:00 Žďár n. S. - České Budějovice ...

Muži podlehli MFF Praha, kadeti odehráli poslední utkání sezony

V sekci Články jsou nově komentáře k oběma zápasům mužů s MFF Praha a ve Fotogalerii jsou fotky z domácího utkání.
Kadeti odehráli v domácím prostředí poslední turnaj sezony a získali 2 výhry a také celkově bronzové medaile. Komentář je v sekci Články a ve Fotogalerii jsou fotky.

Muži podlehli v kvalifikaci o 1. ligu MMF Praha 2:3

Družstvo mužů v neděli vybojovalo v domácím prostředí před zaplněným hledištěm sportovní haly bod v zápase kvalifikace o 1. ligu s MFF Praha, když kvalitnímu soupeři podlehli až po velkém boji 2:3. Fotky z utkání najdete v sekci Fotogalerie.

Fanoušci Žďárské mašiny zaslouží obrovské uznání! Nejen, že téměř "vyprodali" velké Bouchalky a vytvořili atmosféru, která odpovídala snad jen zápasům s Chocní či kvalifikaci o druhou ligu, ale dokázali náš tým i jednotlivé hráče podržet a povzbudit ve ...

V neděli 12.4. hrají doma muži a kadeti

V neděli 12. dubna odehrají své první domácí utkání v rámci kvalifikace o 1. ligu muži. Jejich soupeřem bude tým MFF Praha, který zatím vede tabulku kvalifikační skupiny. Se stejným soupeřem, ale na jeho palubovce, se utkají v sobotu 11.4. a v neděli se hraje odveta ve Žďáře. Domácí utkání tedy začíná v neděli 12.4. od 17:00 hodin ve sportovní hale na Bouchalkách.

V neděli 12. dubna odehrají poslední turnaj skupiny o umístění kadeti. Utkají se od 9:00 hodin v tělocvičně ZŠ Palachova s Chocní, ...

Žďárské ženy budou pořádat 18.-19.4. kvalifikaci o 2. ligu

Družstvo žen se jako vítěz kraje Vysočina mělo účastnit kvalifikace o 2. ligu ve skupině C v daleké Ostravě. Ostrava však kvalifikaci nakonec pořádat nebude, a tak se pořadatelství ujal Žďár. Kvalifikační turnaj nebude probíhat přímo ve Žďáře, ale v Radostíně nad Oslavou (v tělocvičně místní základní školy). Soupeřem našeho týmu bude Znojmo, České Budějovice a Brno-Juliánov.

Žďárští fanoušci tak budou mít víkend 18. a 19. dubna hodně nabitý, protože kromě žen budou 19.4. hrát své domácí ...

Muži začali kvalifikaci o 1. ligu porážkou

Muži odehráli první ze svých 4 utkání kvalifikace o 1. ligu. V Domažlicích nestačili v nekompletní sestavě na domácí tým a podlehli mu 3:0 (20,23,23). Komentář k utkání najdete v sekci Články.

Další utkání odehraje náš tým 11.4. v Praze a pak jej čekají 2 utkání v domácím prostředí, a to v neděli 12.4. s MFF Praha a v neděli 19.4. s Domažlicemi (vždy od 17 hodin ve sportovní hale).

Kvalifikace o 1. ligu mužů začíná!!!

Žďárská mašina se v sobotu vydá zimní krajinou do vzdálených Domažlic, kde se od 17 hodin utká s domácím týmem v rámci kvalifikace o 1. ligu. Držíme palce, aby tento první krok byl úspěšný.

Na domácí zápasy se mohou diváci těšit v neděli 12. a 19. dubna (vždy od 17 hodin), kdy bude naším soupeřem bude nejprve MFF Praha a pak TJ Domažlice.

Žďárský volejbal je zlatý v obou kategoriích dospělých!!!

Co se před sezónou zdálo jako sen, se nyní stalo skutečností - Žďárská mašina dokázala vybojovat prvenství jak v kategorii mužů, tak i žen. Po mužích, kteří byli zlatí ve 2. lize, se i družstvu žen povedlo vyhrát krajský přebor, když v posledním utkání doma hrály s jihlavskou Demlovkou 3:1 a 1:3. V sekci Fotogalerie jsou fotky z oslav po tomto utkání.

Oba týmy dospělých nyní čeká kvalifikace, muže o 1. ligu a ženy o 2. ligu. Jedná se o historický úspěch žďárského volejbalového oddílu, který ...

Muži již znají soupeře a terminy kvalifikace o 1. ligu

Žďárská mašina zná už nejen soupeře, ale také termíny utkání kvalifikace o 1. ligu.
Nejprve jede 4.4. do Domažlic a 11.4. na MFF Praha. Domácí utkání proběhnou v neděli 12.4. s MFF Praha a v neděli 19.4. s Domažlicemi.

Ženy v sobotu zaklepají na zlatou bránu

V sobotu 28.3. čeká volejbalové fanoušky další lahůdka. Družstvo žen se utká v přímém souboji o vítězství v krajském přeboru s jihlavskou Demlovkou. Utkání začínají v 10:00 h na ZŠ Palachova a našemu týmu stačí k prvenství získat jediný bod.

Žďárská mašina má tak historickou možnost získat prvenství v obou soutěžích dospělých a rozšířit letošní počet získaných medailí o další zlatou.

O víkendu se slavil historický úspěch - muži jdou do kvalifikace o 1. ligu!!!

Muži si v sobotu užili parádně oslavu svého triumfu ve 2. lize. V posledním domácím utkání porazili pražský Dansport 3:0 a 3:2. Sezóna pro ně ale ještě nekončí, protože absolvují kvalifikaci o postup do 1. ligy. Podrobný komentář najdete v sekci Články. Do fotogalerie byly přidány fotografie z utkání i následné oslavy (více fotografií najdete v sekci Psali o nás a média).

Starší žákyně odehrály v domácím prostředí poslední finálový turnaj krajského přeboru a celkově obsadily 4. místo. Komentář ...

First 1 2 3 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 37 38 39 Last

 
tabulky
P Z B
1. TJ Lanškroun 16 48
2. VK Znojmo 14 32
3. TJ Šlapanice 16 23
4. VS Drásov 14 22
5. TJ Havl. Brod 12 9
6. TJ Tesla Brno 12 7
7. TJ Žďár na Sáz. 12 1

 
Copyright (c) Volejbal Žďár nad Sázavou 2022 / HTML 4.01 and CSS valid