ZR "A" - Želetava 3:0 (13,13,9) a 3:0 (23,16,15) 06.11.2010 | Zápasy

V letošním prvním domácím zápase KP1 jsme přivítali nováčka ze Želetavy. Tým tvořený juniory doplnili dva bývalí hráči Moravských Budějovic (Jan Švaříček, Ondřej Zemčík) a dva zkušení borci (Lubomír Janoušek st., Milan Roupec). O soupeři jsme měli jen kusé informace, když se jediný vzájemný zápas odehrál v září na turnaji v Třebíči (jednoznačná výhra 2:0).

K prvnímu zápasu jsme nastoupili v plné síle: Mouka na nahrávce, Hugo a Michal na bloku, Kadlík s Ondrou na smeči, post diagonálního hráče zastal Ťupík a na liberu tradičně Peťa. Od prvních balonů bylo jasné, jak se utkání bude vyvíjet. Ve druhém setu jsme začali protáčet sestavu, ale na jednoznačném průběhu to znát nebylo. I nadále jsme byli jasně lepší ve všech herních činnostech a třetí set jsme vyšperkovali „kanárem“ 25:9. Nutno říct, že k lepšímu výkonu nás donutila sázka s koučem :-). Celý zápas netrval ani 50 minut…

Dali jsme sváču, převlékli úplně propocené dresy a za 20 minut vlétli do druhého matche. Nebo jsme si aspoň mysleli, že do něj vlétneme a hosty opět přejedeme.

Do druhého zápasu nastoupili: Filda na nahrávce, Chlády a Michal na bloku, Zomba s Mírou na smeči, účko si vyzkoušel Ondra a libero zůstalo beze změn – Peťa. Nově poskládaná šestka se hledala a krom spousty chyb vázla souhra a chybělo větší herní nasazení. Protočili jsme sestavu, další dva sety přeci jen šli trochu do sebe a přidali na otáčkách. I když žďárská mašina nešlapala ani na poloviční výkon, bez problémů dotáhla zápas k povinnému vítězství. Druhý zápas moc volejbalové krásy nepobral a tak jediným rozptýlením pro trpělivé diváky byla umělecko-kulturní vložka :-).