ZR "A" - Vel.Mez. 3:0 (23,17,12) a 3:0 (16,13,20) 04.12.2010 | Zápasy

Domácím zápasem proti Velkému Meziříčí jsme načali druhou polovinu zápasů základní skupiny. Ačkoliv hosté přijeli pouze v sedmi hráčích, odhodlání a vůle poprat se o dobrý výsledek jim určitě nechyběly.

Do prvního zápasu nastoupila osvědčená sestava: nahrávka Mouka, smeč Kadlík a Troji, blok Hugo a Michal, účko Ťupík a libero Peťa. Slibný začátek prvního setu a lehce získané vedení 4:0 nás ukolébalo a nechali jsme soupeře rozehrát. Prokřehlí diváci tak viděli vyrovnanou partii. Koncovku jsme si pohlídali a ukořistili tak první set. Od druhého setu jsme hru zlepšili, přitvrdili na servisu, opět výborně bránili útoky soupeřů a bez větších problémů dovedli celé utkání do vítězného konce.

Do druhého zápasu jsme prostřídali sestavu, ale na hladkém průběhu to znát nebylo. Do utkání naskočili: Filda na nahrávce, Kadlík s Mírou na smeči, Hugo a Chlády na bloku, Trojánek na účku a Peťa na liberu. Hostující hráče jsme převyšovali jednak obranou, ale také kombinační hrou v útoku. Výsledkem toho bylo druhé jednoznačné vítězství. Nutno přiznat, že ač jsme opět dvakrát vyhráli, předvedená hra přísnější měřítko nesnesla. V obou zápasech nás trápili výpadky koncentrace a s tím související zbytečné nevynucené chyby.

Do médií to okomentoval Zomba: „Kromě prvního setu v prvním zápase jsme měli utkání pod kontrolou a nedali soupeři šanci alespoň na dílčí úspěch v podobě získaného setu. Hra v prvním zápase byla z obou stran dosti upracovaná, ani tempo utkání nebylo příliš vysoké. Za druhý zápas musím pochválit Filipa Novotného na nahrávce. Pestrou hrou zásoboval všechny útočící hráče a trhal hostující obranu. Smečaři pak měli o to lehčí práci.“