ZR "A" - Jihlava 3:0 (21,14,13) a 3:0 (24,12,21) 22.01.2011 | Zápasy

Po více jak měsíční pauze se opět rozběhl kolotoč zápasů krajského přeboru, ve kterém jsme na domácí palubovce přivítali hráče Jihlavy. Hosté potřebovali nutně zvítězit, aby si udrželi šanci na postup do finálové skupiny a tak bylo jasné, že nedají svoji kůži zadarmo.

Do prvního zápasu vstoupili daleko lépe a koncentrovaněji hosté a brzy se ujali vedení 8:3. Nepříznivý vývoj nás probudil, bod po bodu jsme ztrátu stahovali a v půli setu se ujali vedení, které jsme si pohlídali až do konce sady. Druhý a třetí set měly stejný průběh. Po pomalejším rozjezdu, kdy s námi Jihlaváci drželi krok, a to především díky našim chybám, jsme zpřesnili hru, přidali na obrátkách a jednoznačně hosty přehráli.

Na začátku druhého zápasu jsme byli myšlenkami ještě v šatně, čehož soupeř opět využil a my celý set dotahovali jeho náskok získaný na začátku setu. Do koncovky jsme vstupovali za stavu 18:22 a pomalu to vypadalo na první ztracený set po šňůře 38 vyhraných. Náš výkon se za nepříznivého stavu notně zlepšil, soupeři jsme povolili už jen dva body, sami jich dali osm a natáhli tak vítěznou sérii. Druhý a třetí set jsme diktovali tempo hry, soupeře drželi v bezpečném bodovém odstupu a připsali si další vítězství.

Hosté zřejmě pomýšleli na lepší výsledek a konečný stav je rozladil natolik, že nenašli pochopení pro naše závěrečné kulturní rybičkové vystoupení a vehementně se dožadovali o udělení karty všem hráčům. O zhodnocení vypjaté situace jsme požádali pokladníka: „Jakožto správce kasy musím souhlasit s protesty hostujících hráčů. Za leden zeje naše kasa prázdnotou, tudíž 240,- Kč za prohraný set a 300,- Kč za žluté karty by se hodilo.“ Zřejmě jsme si pro komentář nevybrali tu pravou personu…