Ženy získaly cenné 2 body 11.02.2019 | Zápasy

Komentář k zápasu v Havlíčkově Brodě napsala smečařka Barča Mokričková.

Tým žen se v sobotu 9. 2. vypravil do Havlíčkova Brodu, kde se utkal s lídrem letošní sezóny.

Náš cíl byl nedat výhru soupeřkám zadarmo. Chtěly jsme je trochu potrápit a ukázat, že i my umíme hrát volejbal. Což se nám bohužel v prvních 2 setech moc nedařilo. Naše hra se nevyvíjela dobrým směrem. Soupeřky nás drtily každým míčem. Nejhorší na tom je, že když chybujeme, tak všechny zároveň. První dva sety skončily skórem 14:25 a 12:25. Ve 3. setu se však vše změnilo. Soupeřky začaly kazit servis, čehož jsme využily. Makaly jsme v poli, dařilo se nám přihrávat první míče a tvrdě útočit. Když jsme udělaly chybu, hned jsme ji napravily. Třetí set skončil 25:19 pro nás. Čtvrtý set pokračoval ve stejném duchu. Dostaly jsme se do tiebreaku, který jsme vyhrály 15:12. První zápas skončil 2:3.

Do druhého zápasu jsme nastoupily po delší přestávce. První set se nám zrovna nevyvedl. Druhý a třetí set byl lepší. Držely jsme se soupeřkami krok až do koncovky, ve které jsme bohužel polevily. Ale už jsme nehrály tak odhodlaně. Podvědomě jsme si nejspíš myslely, že už máme odpracováno. Druhý zápas skončil 3:0.

Z Havlíčkova Brodu si odvážíme velmi cenné 2 body, se kterými, upřímně řečeno, nikdo nepočítal. Jak je vidět, v ženském volejbale se může stát opravdu všechno.

V prvním zápase jsme opět ukázaly, že se dokážeme zvednout, i když to vypadá nereálně. Nehrály jsme každá za sebe, ale za jeden tým. Hrály jsme odhodlaně, šly jsme do všech míčů naplno. Všechny společně jsme se podílely na skvělém výkonu. Musím říct, že jsme si hru užily a zisk 2 bodů s týmem, který se drží na 1. příčce tabulky, nás těší.

Výsledek: TJ Jiskra Havlíčkův Brod - TJ Žďár nad Sázavou 2:3 (14,12,-19,-22,-12) a 3:0 (15,20,20)

Sestava: Bubáková H., Martincová V., Koutková I., Zamrazilová M., Ťupová I., Čermáková D., Sekničková K., Mokričková K., Mokričková B.