Ženy ze souboje s Havlíčkovým Brodem vyšly dvakrát vítězně 14.02.2016 | Zápasy

Druhý únorový víkend jsme se utkaly v domácím prostředí s týmem z Havlíčkova Brodu, který se drží pod námi v tabulce. Během utkání v první části soutěže s tímto týmem jsme však získaly jen 3 body, tudíž jsme se raději na tohoto nevyzpytatelného soupeře připravily.

První zápas proběhl vcelku poklidně a pod naší taktovkou. Dařil se útok i obrana, a tak jsme si zaslouženě připsaly na své konto výsledek 3:0 (19,15,23) a 3 body.

Do druhého zápasu jsme nastoupily s tím, že navážeme na první zápas a soupeři nenecháme ani jeden set. Bohužel naše odhodlání vzalo za své a druhý zápas se tak vyvíjel jako na houpačce. První set jsme získaly na své konto. V druhém setu jsme soupeřky nechaly utéct a pak už je jen těžko doháněly, a tak i nakonec tento set ztratily. Ve třetím jako kdyby došlo k proměně. Smeče opět začaly padat do hřiště, obrana byla nekompromisní. Čtvrtý set byl opět napínavý od samého začátku, tahaly jsme se o každý bod. V koncovce si naše smečařky naštěstí zachovaly klidnou hlavu a Zuzka dvěma smečemi proměnila stav v náš prospěch 24:23 a Hanka set i celý zápas ukončila v náš prospěch a zachránila nás tak od tahanice o dvou-bodový rozdíl.

V současné době se tak držíme na 5. místě a do konce soutěže nás čekají ještě 4 zápasy, které mohou pořadí ještě promíchat. Příští týden vyrážíme na daleký výlet na půdu Červeného Kostelce.

Sestava: Turinská, Ťupová, Matoušková Z., Koutková, Šamořilová, Eichlerová, Maternová, Matoušková M., Musilová, Martincová