Ženy zahájily sezonu dvěma výhrami 02.10.2016 | Zápasy

Ženy v úvodním zápase letošního ročníku 2, ligy se doma utkaly s týmem České Třebové.

Hned na úvod nové sezony nás čekal velmi těžký los, a to druhý tým loňského roku, Česká Třebová. Už při rozcvičení bylo jasné, že naše soupeřky nic ze svých kvalit neztratily. To se následně ukázalo i v prvním setu, kdy nás svým výkonem, především hrou v poli a útokem středem výrazně převyšovaly. Ze začátku jsme se soupeřkami držely krok, ale pak jsme je nechaly odskočit a náskok jsme do konce setu už nedokázaly dotáhnout, a tak hladce prohrály 25:15. Bylo nám jasné, že pokus si chceme připsat první body v nové sezoně, budeme muset náš výkon zlepšit. To jsme dokázaly, a tak se hrál vyrovnaný volejbal, kdy se rozhodovalo až v koncovkách setů. Zápas dospěl až do tie-breaku, který jsme větší bojovností nakonec dokázaly vyhrát. První zápas tedy dopadl 3:2 (-15,22,23,-20,15) a dva body šly na naše konto.

Ve druhém zápase jsme chtěly náš výkon ještě zlepšit. Soupeřky prostřídaly sestavu a i to byl jeden z důvodů, že jsme se dokázaly dostat do vedení. I nadále se hrál pěkný volejbal plný dlouhých výměn. Už jsme nechtěly připustit drama jako v prvním zápase, což se nám v prvním setu nepodařilo a opět se rozhodovalo až v koncovce. Další sety už byly jasně v naší režii a po krátké pauze, zapříčiněné strženou sítí (asi jak si o ni pan rozhodčí opíral nohy ;-) ), jsme se mohly radovat z plného bodového zisku a výsledku 3:0 (24,18,14).

Sestava: Ivana Koutková, Veronika Martincová, Martina Zamrazilová, Ivana Ťupová, Dana Šamořilová, Hana Turinská, Jana Maternová, Martina Matoušková, Magdalena Fejtová, Alžběta Šimurdová.

Příští týden se v sobotu 8. října představíme opět v domácím prostředí s mladým šikovným týmem z Červeného Kostelce.