Ostatní články

Ženy zahájily letošní sezónu vítězně 14.10.2019 | Ostatní

Komentář k prvnímu zápasu nové sezony napsala Klára Mokričková hrající na postu libera.

Tuto sobotu proběhl náš první zápas, který se uskutečnil v domácím prostředí na Bouchalkách proti neznámému soupeři z Českých Budějovic.

Do 1. zápasu jsme si daly úkol hrát uvolněně a s radostí. První set jsme začaly velice slušně. Dařily se nám všechny herní činnosti, od kvalitního podání, přes hru v poli až po tvrdý útok. Měli jsme dobrý příjem, tím pádem jsme mohly útočit ze všech pozic, což se později projevilo i na skóre. Set jsme ukončily stavem 25:9 pro nás. Vstup do druhého setu se nám bohužel nevyvedl. Soupeřky přitvrdily na podání, které nám dělalo problém. Prohrávaly jsme 1:6, ale nevzdaly jsme se a vyhrály 25:21. Ve 3. setu jsme trošku polevily a nehrály podle našich představ. Měli jsme větší počet nevynucených chyb, ale nakonec jsme se vzpamatovaly a soupeřky porazily stejným rozdílem jako v setu předchozím.

V porovnání s prvním zápasem se hra Budějovic zlepšila, a tím pádem byl úvodní set velice vyrovnaný. Se soupeřkami jsme se tahaly o každý bod, ale štěstí nám v koncovce nepřálo, a tak set do vítězného konce dotáhly hráčky Budějovic v poměru 30:32. Ve druhém setu jsme se více koncentrovaly. Zlepšil se nám příjem, tím pádem jsme mohli tvrději útočit. Set skončil výhrou 25:17 pro nás. Druhý a třetí set byly vcelku vyrovnané. Hrálo se o každý bod. V koncovkách jsme byly ale lepší a vyhrály s poměry 25:22 a 25:20. Utkání tedy skončilo 3:1 pro nás.

Sestava:
Bubáková H., Martincová V., Koutková I., Zamrazilová M., Nechvátalová I., Mokričková K., Mokričková B., Sekničková K., Čermáková D.

Výsledek:
TJ Žďár nad Sázavou - VSK Slavia JU České Budějovice 3:0 (9,21,21) a 3:1 (-30,17,22,20)