Ženy zahájily druhou část sezony prohrou 01.02.2024 | Zápasy

Komentář k zápasu napsala nahravačka Simona Topinková.

V sobotu 27. 1. jsme odehrály první zápas druhé části sezóny, a to v domácím prostředí. Soupeřkami nám byly ženy z Náměšti nad Oslavou.

První zápas jsme nezačaly příliš slibně. V poli jsme se nedokázaly pohnout, na útoku jsme se taky moc nepodržely a největším problémem byla špatná komunikace na hřišti. Své určitě udělala i neobvyklá sestava. Chybělo nám libero a na účku zaskakovala Lucka Zichová. V prvním setu jsme se tak potřebovaly trošku sehrát samy se sebou. Od druhého setu se do hry zapojila i Barča Boháčková, která si tak odbyla svou velmi úspěšnou premiéru v družstvu žen. Po celý zbytek zápasu měl, naštěstí, náš výkon vzestupnou tendenci. Postupně vše fungovalo o něco lépe. Bohužel se nám nepodařilo ani jeden ze setů vyhrát, ale v posledním jsme se tahaly až do dramatické koncovky 26:28.

Druhý zápas vlastně vypadal velmi podobně. První set byl rozjezdový a soupeřky nám to natřely poměrně rychle 12:25. Od druhého jsme se srovnaly a poslední set jsme opět dotáhly až do koncovky, ve které jsme podlehly 23:25.

Kdyby nebylo našich dlouhých „rozjezdů“, věřím, že by se nám zápas podařilo otočit. Další setkání s Náměští, a současně poslední utkání sezóny, nás čeká až na začátku března. Teď už víme, co na soupeřky platí. Máme čas na tom zamakat a v dalším zápase to zúročit.

TJ Žďár nad Sázavou - TJ Náměšť nad Oslavou 0:3 (-20,-19,-26) a 0:3 (-12,-21,-23)

Sestava: blok - Michaela Janovská, Eliška Janovská, Anežka Beranová; smeč - Lucie Kališová, Barbora Boháčková, Sára Hradová; účko - Lucie Zichová; náhra - Johana Juračková, Simona Topinková