Ženy z Havlíčkova Brodu body nedovezly 13.12.2016 | Zápasy

Družstvo žen ukončilo letošní rok utkáními na palubovce Havlíčkova Brodu. Komentář napsala Jana Maternová.

Sobota 10. prosince byla zároveň poslední herní sobotou tohoto roku. My jsme ji strávily v Havlíčkově Brodě, na palubovce našeho krajského rivala, kterému jsme dvakrát podlehly, ve čtyřech a třech setech. Protože Havlíčkův Brod zatím přebýval na spodních příčkách tabulky, do zápasu jsme vstupovaly jako mírní favorité, leč, ukázalo se, že ženský volejbal je vskutku nevyzpytatelný.

Přitom první set se docela vydařil, podařilo se nám soupeřky překonat poměrem bodů 25:22. Bohužel, to byl náš poslední vyhraný set podzimní části sezóny. Ve druhém setu se Brod zlepšil hlavně na podání a začal i lépe číst naši hru. Přesto jsme s nimi následující dva sety stále držely krok, ale v koncovce jsme nedokázaly v klíčových momentech zabodovat (-22,-24). Poslední set byl katastrofa, výsledek 15:25 mluví sám za sebe. Takže 1:3 (22,-22,-24,-15).

Doufaly jsme, že ve druhém zápase popereme o nějaký ten bod do tabulky, ale soupeřky nás stále tlačily velmi kvalitním podáním a první dva sety jsme prohrály 16:25. Ve třetím setu soupeř opět ukázal, že zvládá koncovky lépe a zaslouženě bere další 3 body. Nám teď zbývá jen zpytovat svědomí a počkat si na odvetu v domácím prostředí, nutno podotknout, že Bouchalky zůstaly letos na podzim nedobyté.

Přesto, že se nám 2. polovina podzimní části vůbec nepovedla, v tabulce nám patří 4. příčka. Tedy předsevzetí je jasné: tuto pozici udržet nebo ještě lépe, posunout se výš.

Chtěly bychom poděkovat všem, kdo nám letos drželi palce, a přejeme veselé Vánoce a šťastný nový rok.

Sestava: Ivana Koutková, Veronika Martincová, Martina Zamrazilová, Ivana Ťupová, Dana Šamořilová, Hana Turinská, Jana Maternová, Martina Matoušková, Magdalena Fejtová.