Ženy vyválčily se Svitavami 2 pětisetové bitvy 14.02.2017 | Zápasy

V sobotu 11. února se ženy doma utkaly se Svitavami. Komentář k utkání napsala Martina Matoušková.

Sobotní zápas žen žďárské mašiny se odehrál na domácí půdě s týmem žen ze Svitav. Se soupeřkami ze Svitav, které momentálně obsazují čtvrté místo tabulky, jsme sehrály velmi zajímavý zápas.

V prvním odehraném zápase to vypadalo na jasnou prohru našeho týmu. Avšak za stavu 2:0 pro Svitavy jsme šly do třetího setu s klasickou hláškou: „Kdo vyhrává třetí set, vyhrává celý zápas“ a hlavně s chutí si ještě zahrát pěkný volejbal. Celý zápas byl totiž na vlně našich chyb a nezdarů. Třetí zápas opravdu obrátil stav zápasu v náš prospěch a Žďárská mašina si tak mohla připsat konečně další 2 body do tabulky. První zápas po obratu 3:2 pro nás.

Druhý zápas byl jak v zrcadle. Od začátku jsme krásně vítězily nad soupeřkami. Těm se sice podařilo uhrát 1 set, ale měly jsme bojovnost a chtěly vyhrát. Ale jak už to v ženském volejbalu občas chodí, nastal zlom, chyby se začaly kupit, ztratily jsme štěstíčko, soupeřky se dostaly na koně a obrátili stav stejně jak my v prvním zápase. Druhý zápas tak skončil vítězně pro Svitavy 3:2.

I přes neúplnou výhru děkujeme divákům za podporu a zveme Vás na další domácí zápas, který se odehraje v zaběhnutý čas 4.3.2017 s týmem Benešova.

Sestava: Ivča Ťupová, Ivča Koutková, Majda Fejtová, Verča Martincová, Janka Maternová, Danka Šamořilová, Bětka Šimurdová, Hanka Turinská, Marťa Zamrazilová, Martina Matoušková