Ženy vydřely s Červeným Kostelcem 2 výhry 3:2 15.11.2015 | Zápasy

V sobotu 14.11 zavítaly na naši palubovku soupeřky z dalekého Červeného Kostelce. Cíl byl jediný, získat cenné body do tabulky (nejlépe všech 6 bodů).

Do prvního setu jsme vstoupily trošku ospalým dojmem, a také se projevilo naše laxní rozcvičení. Soupeřky díky tomu urvaly první set pro sebe. V druhém setu se však karty otočily a v těsné koncovce jsme dokázaly zabojovat, a druhý set vyhrát. Ovšem studenou sprchou pro nás byl následující třetí set, ve kterém jsme soupeřkám podlehly stejně jako v prvním setu 19:25. Ve čtvrtém setu jsme se zlepšily, především zásluhou kvalitního servisu jsme dokázaly vyhrát a prodloužit hru do tiebreaku. V tiebreaku jsme se soupeřkám snažily bodově odskočit, což se po šňůře dobrých podání a následné nekompromisní obraně na síti povedlo, a my vyhrály první zápas poměrem 3:2.

Do začátku druhého zápasu jsme vstoupily lépe než soupeřky a dokázaly jsme první set vyhrát. Druhý set byl již zase v režii soupeřek, které opět vyhrály 25:19.Ve třetím setu jsme se nedokázaly zvednout a tvořily jsme další chyby, za které nás soupeřky uměly rychle potrestat a tento set vyhrát. Ve čtvrtém setu se ukázala naše bojovnost, konečně jsme hrály to, co umíme a výhra padla na naši stranu. Opět se tedy šlo do prodloužené hry, kterou jsme měly od začátku až do konce ve své režii. Poslední set jsme tedy vyhrály poměrem 15:9 a celkově 3:2 na sety.

Cíl nebyl 100% splněn, ale jsme rády, že jsme si mohly připsat 4 body do tabulky a posunout se tak na 5. příčku, o kterou se dělíme s již zmiňovaným Červeným Kostelcem. Následující dvojzápas nás čeká za 14 dní v Praze, odkud se budeme snažit přivézt co nejvíce bodů.

Sestava: Turinská, Ťupová, Koutková, Z. Matoušková, M. Matoušková, Šamořilová, Eichlerová, Frendlová, Martincová, Kuníková, Maternová.