Ženy vezou z Liberce 2 body 02.12.2018 | Zápasy

Komentář k utkání 2.ligy žen napsala Daniela Čermáková.

Po víkendové pauze nás čekala nejdelší jízda do již známého Liberce. Čekal nás tam dvojzápas s protihráčkami, které držely v tabulce místo kousek nad námi.
Po nečekaném nasněžení nám cesta trvala delší dobu, tudíž do prvního setu jsme musely nastoupit velmi rychle. Držely jsme se soupeřem krok a nakonec jsme koncovku ovládly my. Druhý set začal stejně, bohužel nám odešel příjem a závěr už jsme nezvládly. Třetí set soupeřky využily svého tvrdšího podání a připsaly si další set. Čtvrtý set začal vyrovnaně, štěstí ale stálo na straně soupeřek a vyhrály 29:27.
Do druhého zápasu jsme nastoupily odhodlané odvézt si alespoň jednu výhru. Soupeřky pozměnily sestavu a první set s náskokem dotáhly do vítězného konce. Druhý set jsme si náskok udělaly my, ale ve stavu 21:20 nás začaly přehrávat a prohrály jsme. Třetí set byl nejdůležitější z celého zápasu. Začal stejně jako první, kdy si nad námi soupeřky držely menší převahu, ve stavu 20:23 pro soupeřky přišlo střídání hráčky Káji Sekničkové, která šla na podání. Ta nám předvedla, že strach jí nic neříká a s podporou celého týmu dovedla tento set svým podáním k vítězství 25:23. Tento set nám dodal energii a čtvrtý set jsme s větším náskokem dovedly k vítěznému konci také. Naše chuť vyhrát neklesala ani v tiebreaku, který jsme si už pohlídaly a vyhrály tak celý druhý zápas.

Výsledek: TJ Lokomotiva Liberec - TJ Žďár nad Sázavou 3:1 (-18,19,18,27) a 2:3 (21,22,-23,-18,-9)

Sestava: Bubáková H., Martincová V., Koutková I., Ťupová I., Mokričková K., Mokričková B., Čermáková D., Sekničková K.