Ženy vezou 3 body z Havlíčkova Brodu 08.11.2015 | Zápasy

Tento víkend netradičně v neděli nás čekalo derby týmů z Vysočiny. Ráno jsme za krásného počasí a s dobrou náladou vyjely do Havlíčkova Brodu, s jehož týmem jsme před začátkem sezóny sehrály přátelské utkání, které pro nás vyšlo vítězně. Zároveň to byl souboj 5. a 6. týmu tabulky 2. ligy.

První zápas začal vyrovnaně a byly vidět krásné dlouhé výměny. Vyrovnaný byl však jen do stavu 10:10. Pak se na naší straně začaly kupit chyby a soupeřky se začaly bodově vzdalovat a dotáhly první set do vítězného konce. Do druhého setu jsme lépe vstoupily my a vedly dokonce 7:1. Náskok jsme si neustále držely až do stavu 19:19, kdy nás soupeřky dohnaly. Koncovka však už byla opět v naší režii a druhý set jsme získaly poměrem 25:20. Třetí a čtvrtý set už byly mnohem vyrovnanější, ale v obou se nám nevydařila koncovka a první zápas pro nás tedy skončil prohrou 1:3. Problém byl zejména na příjmu a v poli. Soupeřky měly navíc vynikající podání a vybraly v poli téměř každý míč.

Po prvním zápase jsme si na poradě s tréňou řekli, že takhle už to dál nejde a vyjasnili jsme si, co bychom měli všichni na naší hře i celkovém přístupu změnit. To nám vlilo novou krev do žil a do druhého zápasu jsme vletěly jako uragán a soupeřky neměly šanci. První set jsme přesvědčivě získaly v poměru 25:10 díky zlepšení ve všech herních činnostech, zejména na podání a v poli. V podobném duchu se nesl i druhý set, a když jsme ke konci třetího setu vedly už o 5 bodů, vypadalo to, že si kráčíme pro výhru 3:0. Soupeřky se ale v koncovce zvedly a dotáhly tento set do vítězného konce. Zápas tedy pokračoval i čtvrtým setem, který jsme si už ale nenechaly vzít a mohly si užít vítězné kolečko.

Nakonec tedy spravedlivá dělba bodů po setech 3:1 (13,-20,19,20) a 1:3 (-10,-16,21,-22). Příští týden (14.11.) hrajeme opět v domácím prostředí a doufáme, že navážeme na vydařený druhý zápas z Havlíčkova Brodu.

Sestava: Turinská, Ťupová, Matoušková Z., Koutková, Brychová, Šamořilová, Eichlerová, Maternová, Matoušková M., Musilová, Zamrazilová, Kuníková