Ženy - ztráta první kytičky... 05.11.2016 | Zápasy

Družstvo žen poprvé v sezoně poznalo hořkost porážky, když neuspělo ve Svitavách. I přes porážku ale stále vede tabulku 2. ligy. Komentář k utkáním napsala Ivana Ťupová.

V sobotu 5.11. něžná část žďárské mašiny vyrazila na půdu tabulkově slabšího soupeře, a to do Svitav. S mírnými obavami, že se jede bez zraněné kapitánky Hanky Turinské, avšak plny energie, nadšení a elánu jsme čekaly přísun bodů a příjemného pocitu z dobře odvedené práce. Ani jednoho se nám bohužel nedostalo...

Do rozcvičení jsme daly maximum, vše probíhalo dle plánu až do doby, kdy při rozcvičování došlo k úrazu kolene Danči Šamořilové. Zdálo se, že nás tato ztráta nezlomí, jelikož první set padl v náš prospěch. V dalších setech se však zranění ústřdní smečařky projevilo jako enormní problém. Další slabinou našeho týmu byla přihrávka, jedno eso soupeřek střídalo další, pokud není přihráno o útočení nemůže být ani řeč. Tudíž si soupeřky svojí houževnatostí připsaly jak druhý, tak třetí i čtvrtý set v pořadí a my odcházely s ostudou a bez vytouženého bodu do šaten (3:1 - 25:19, 17:25, 11:25, 16:25).

Do druhého zápasu jsme se vrhly s vírou urvat nějaké body, avšak marně. Od přihrávky se nedařilo na nahrávce, selhával útok a nulový byl i servis. S těžkým srdcem odjíždíme ze Svitav s jedním ušmudlaným vítězným setem. Druhý zápas jsme podlehly 3:0 (21:25, 15:25, 14:25).

Další zápas nás čeká 12.11. v Radostíně nad Oslavou, kde nastoupíme proti týmu Nymburku. Stále ještě v oslabené sestavě o kapitánku Hanku Turinskou a Danu Šamořilovou a budeme doufat v lepší výsledek.

Sestava: Ivana Koutková, Veronika Martincová, Jana Maternová, Alžběta Šimurdová, Magda Fejtová, Ivana Ťupová, Martina Zamrazilová, Dana Šamořilová