Ženy v domácí druholigové premiéře vydřely 2 výhry 05.10.2015 | Zápasy

V sobotu 3. října začala hráčkám Žďáru nad Sázavou volejbalová sezóna, tento zápas byl navíc okořeněn tím, že se jednalo o první utkání ve 2. lize žen. Na domácím hřišti dokázaly dvakrát zvítězit nad soupeřkami z Tatranu Střešovice.

Vítězství to ale bylo vydřené, do zápasu sice vstoupily vyhraným setem (28:26), ale druhý set začaly doplácet na nepřesvědčivé podání a laxní obranu (23:25). Soupeř byl navíc pohyblivější v poli, takže po třetí sadě (23:25) bylo skóre více nakloněno pražskému celku. Naštěstí holky ukázaly, že umí bojovat, tedy čtvrtý set nebyl setem posledním (27:25), v tiebreaku nedaly soupeři šanci a první dva body ve druhé lize byly doma!

Druhý zápas nemohl začít lépe, holky skoro nechybovaly, zlepšily pohyb v poli a první dva sety kontrolovaly dění na hřišti (25:14, 25:21). Vypadalo to, že se žďáračky budou radovat z dalších tří bodů, ale v koncovce je zradilo podání a soupeř se chopil šance (26:28). Kamenem úrazu čtvrtého setu byl příjem, soupeř uměl využít tvrdého podání (11:25) a tak o vítězi musel opět rozhodnout pátý set. Únava byla již znát na obou stranách, ale poslední sadu lépe zvládl domácí tým (15:11) a žďáračky tak mohly slavit další těžce vybojované body. Po prvním kole jim patří 4. příčka tabulky 2. ligy.