Ženy uhájily v zápase s Třebíčí druhé místo 30.11.2013 | Zápasy

V přímém souboji o druhé místo tabulky jsme v sobotu na domácí půdě přivítaly Třebíč. Chtěly jsme navázat na vítěznou šňůru, což se nám povedlo jen z poloviny.

Žďár – Třebíč 3:0 (24,15,21) a 1:3 (20,-19,-13,-21)

Do prvního zápasu jsme vstoupily suverénně a rychle se ujaly vedení. Střední část setu se nám však moc nepovedla a soupeřky dokázaly dotáhnout, a tak se rozhodovalo, jak je poslední dobou naším zvykem, až v koncovce, kterou jsme lépe zvládly my. Druhý set byl jasnou záležitostí a bez většího problému jsme se dostaly do vedení 2:0 na sety. Tvrdě se bojovalo i ve třetím setu, který jsme také dotáhly do zdárného konce a radovaly se z poměrně hladké výhry.

Druhý zápas začal až po hodinové přestávce, kdy jsme soupeřkám vyhověly v tak dlouhé přestávce, aby mohla přijet náhrada za zraněnou hráčku, která si ve druhém setu prvního zápasu poranila koleno. Tento tah se ukázal jako klíčový pro výsledek druhého utkání. Přijela totiž bývalá ligová hráčka, která na nás všechny (i na Zuzku) shlížela z druhého patra. Nemůžeme se ale vymlouvat, že nás přehrála jedna hráčka a musíme přiznat, že jsme se výkonem vrátily o týden zpět a opět kupily chyby na příjmu, na bloku i při hře v poli. Výkon jsme nedokázaly v průběhu celého utkání zlepšit, což nás stálo body a přerušení vítězné série.

Druhé místo jsme tak stále o jediný bod uhájily.
Za týden se podíváme do Světlé, kde nás čeká opět kvalitní soupeř. Všichni doufáme, že poslední zápas před zimní přestávkou zvládneme na 100% a dovezeme plný počet bodů.