Ženy stále na vítězné vlně a v čele tabulky 24.10.2016 | Zápasy

Ženy v domácím prostředí hostily tým Stavební fakulty Praha. Článek k utkání napsala Magda Fejtová.

Dne 22. 10. 2016 žďárská volejbalová mašina poměřila své síly s SF Praha. Ze soupeře, který je aktuálně na 7. tabulkové pozici, jsme měly mírné obavy, avšak ty byly zbytečné.

Do zápasu jsme vstoupily s vervou, dařilo se nám na přihrávce, útoku i na servisu. Především pole jsme měly dobré, zejména libero četlo míče soupeřů s přehledem. A tak první set proběhl hladce v náš prospěch 25:14. V druhém a třetím setu soupeřky stále nestačily našemu (modernímu ;-)) volejbalu a i přes mírný pokles nasazení a pár nevynucených chyb jsme zvítězily 25:16 a 25:19.

Mezitím, co jsme regenerovaly při fandění žďárským mužům, naše soupeřky taktizovaly nad videem z prvního zápasu. Jejich profesionalita natáčení a rozebírání zápasu nás trochu překvapila, možná i proto byly sety o něco více napínavé. Ale chyby se kupily především na našem příjmu. Soupeř se zlepšil jak na servisu, tak v útoku. I přesto jsme měly stále navrch a náskok nad soupeřem jsme si pohlídaly. Druhý zápas jsme vyhrály 3:0 (23, 19, 22).

Sestava: Ivana Koutková, Veronika Martincová, Martina Zamrazilová, Ivana Ťupová, Dana Šamořilová, Hana Turinská, Jana Maternová, Magdalena Fejtová, Alžběta Šimurdová.

Následující víkend máme volno, a tak máme dost času se připravit na utkání proti TJ Svitavy, které se 5. 11. 2016 odehraje na jejich půdě. Po vydařeném víkendu se držíme v čele tabulky s šestibodovým náskokem. Na další domácí zápas se můžete těšit 12. 11. 2016, budeme rády za Vaši podporu.