Ženy slavily první výhru druhé půlky sezony 27.01.2019 | Zápasy

Komentář k zápasu s Turnovem napsala nahrávačka Karolína Sekničková

V sobotu 26. ledna jsem se utkaly v provizorní hale v Radostíně nad Oslavou se soupeřkami z Turnova a náš cíl byl získat opět nějaký bod.

V prvním setu se nám dařilo, příjem byl dobrý a i v poli jsme hrály dobře, hlavně díky tomu jsme první set vyhrály poměrem 25:19. Pak se ale naše hra v poli zhoršila a soupeřky svůj výkon zlepšily. Celý set byl sice vyrovnaný, ale v koncovce nás soupeřky přehrály 21:25. Oba následující sety se odehrávaly velmi podobně jako ten druhý a skončily 25:17 a 25:21 pro soupeřky. Celkově tedy zápas skončil stavem 1:3.

Do druhého zápasu jsme chtěly naši hru změnit. První dva sety se bohužel vyvíjely stejně jako většina předchozího zápasu. Sety byly vyrovnané, ale v koncovce byly vždy lepší soupeřky, a skončily tedy poměrem 25:22 a 25:21 pro soupeřky. Ve třetím setu ale nastal zvrat. Zlepšily jsme všechny herní činnosti a soupeřky jsme v koncovce konečně přehrály 25:22. Čtvrtý set byl úplně jiný než všechny předtím, hrály jsem skvěle a soupeřky jsme přehrály jasným poměrem 25:9. V tiebreaku jsme pokračovaly ve výborném výkonu, vyhrály jsme ho 15:3 a celý zápas jsme otočily z 0:2 na 3:2.

Cíl jsme tedy splnily a vybojovaly jsme cenné 2 body.

Kdybychom celý zápas hrály jako poslední dva sety, tak by byl výsledek pro nás mnohem příznivější. Musíme tedy zlepšit hru v poli a případně proměňovat koncovky. Ze zápasu se sousedem z tabulky jsme si chtěly odnést plný počet bodů, toto odhodlání nás ale jako by svazovalo. Hrály jsme velmi bojácně, málo útočily. I když jsme si vypracovaly náskok, ve střední části setu jsme vždy polevily a v koncovce už nedokázaly opět zapnout. Poslední dva sety druhého zápasu ale dokázaly, že volejbal hrát umíme a když se vyvarujeme svých chyb, dokážeme soupeře jasně porážet.