Ženy si vezou z Říčan pouhý set 20.01.2019 | Zápasy

Komentář k zápasu od libera Kláry Mokričkové.

V sobotu 19. ledna se jel ženský tým utkat s holkami z Říčan, které jsou zatím na třetí příčce. Náš cíl byl ukázat kvalitní a dobrý volejbal a zkusit urvat aspoň nějaký ten set.

Do 1. setu jsme vstoupily koncentrované, držely jsme krok se soupeřem, ale v koncovce jsme se dopustily zbytečných chyb v příjmu, a tím pádem jsme prohrály 20:25. V druhém setu jsme vedly 19:16, ale náskok jsme nedokázaly udržet a stav se proměnil na 21:21, kdy jsme úplně přestaly hrát, a tak i druhý set získaly soupeřky. Třetí set se nám moc nepovedl. Nedařil se příjem a i hra v poli pokulhávala. Soupeřky tento set ovládly a nedaly nám jedinou šanci se zpět vrátit do hry. První zápas skončil bohužel 3:0 pro soupeře.
Po krátké přestávce jsme se znovu pustily do boje. Ze začátku 1. setu v druhém zápase se nám dařilo. Dostaly jsme se do vedení se stavem 8:3. Poté ale nastal zvrat. Do hřiště nám začaly padat jednoduché míče, které jsme nedovedly zvednout, i příjem se nám opět nedařil. V koncovce byly lepší soupeřky a připsaly si tak 1. set. Druhý set probíhal ve stejném stylu. Ze začátku jsme byly lepší, ale pak jsme znovu začaly kazit. Druhý set skončil stejně jako první 22:25. Ve třetím setu jsme prohrávaly 11:16. My jsme se ale nevzdaly, bojovaly ze všech sil. Rvaly jsme se o každý míč. Snaha se konečně vyplatila. V koncovce jsme vyhrály poměrem 26:24. Do čtvrtého setu vstoupily lépe soupeřky. My jsme jako obvykle měly problém s příjmem. Druhý zápas skončil 1:3.

Naše největší slabina je příjem a hra v poli. Když si dokážeme útok připravit, tak jsme vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme se ani v tomhle zápase nedokázaly vyrovnat s koncovkami setů a i přes velký náskok nedotáhly vše k vítěznému konci. Z Prahy tedy vezeme dvě prohry 3:0 (20,21,16) a 3:1 (22,22,-26,14).

Sestava: Bubáková H., Martincová V., Koutková I., Zamrazilová M., Ťupová I., Mokričková K., Mokričková B., Čermáková D., Sekničková K.