Ženy si připsaly pouze jeden bod 13.01.2019 | Zápasy

Komentář k prvnímu zápasu druhé půlky napsala blokařka Veronika Martincová

V sobotu 12.ledna jsme zahájily druhou polovinu naší sezóny. Po delší zápasové přestávce jsme vyrazily do České Třebové. Počasí nám moc nepřálo, ale i dost nepříjemnou zasněženou cestu naše řidičky Lukša s Ivčou zvládly na jedničku. Doufaly jsme, že druhou půlku začneme dobrou hrou a že se konečně dočkáme vítězství. Bohužel se nám to ale nepovedlo. Z venkovního zápasu jsme přivezly jeden bod, přitom jsme k vítězství, hlavně v druhém zápase, měly tak blízko.

První zápas jsme sice prohrály 0:3, ale jednoznačný byl až třetí set. První dva jsme prohrály těsně 23:25, ale ve třetím setu jsme zkazily, na co jsme sáhly. Vycházel nám snad jenom servis, totálně jsme se propadly na příjmu. Prohrály jsme 16:25 a to můžeme být rády. Když jsme za stavu 6:20 braly druhý time out, viděly jsme to dost černě. Druhý zápas začal z naší strany zcela jinak. O přestávce jsme na sobě zapracovaly a snažily se zlepšit to, co se nám nedařilo v prvním zápase. Hra byla živější, pestřejší, zlepšily jsme příjem a přitvrdily na podání. Bohužel nám to ale nestačilo. Po vydřených třech setech nastal opět zlom a byly jsme jak zařezané. Pro nás krizový čtvrtý set jsme prohrály a pustily soupeřky do tie-breaku. A i když jsme vedly 11:8, štěstí při nás nestálo a stav 12:15 mluví za vše.(25:21, 24:26, 25:21, 17:25, 12:15).

I když vezeme domů pouhý jeden bod, po hluchém období - alespoň něco. My jsme příkladem pravého ženského volejbalu. Podstatnou roli u nás hraje psychika. Polovinu zápasu hrajeme bez chyb, daří se nám všechno, na co sáhneme a pak nastane zlom a všechno je špatně. Nepřestane se dařit třeba jenom jedné hráčce, ale celému týmu. Jsme jak mušketýři. " Jedna za všechny, všechny za jednu". Pokud toto překonáme, věřím, že se vše obrátí a zase začneme do tabulky přidávat body.

Sestava : Turinská, Koutková, Zamrazilová, Sekničková, Mokričková B., Mokričková K., Čermáková, Martincová