Ženy si bodem z Benešova pojistily 4. příčku 2.ligy 13.12.2015 | Zápasy

12.12.2015 jsme se s holkama, trenérem a panem řidičem vydali na poslední dvojzápas letošního roku. Odjížděli jsme již v 5.45 ze Žďáru do vzdáleného Benešova. Benešov byl v tabulce přímo pod námi a tak jsme jeli na souboj o čtvrtou příčku. Měly jsme jednoznačný cíl. Nechat Benešov pod námi a dovézt si dvě výhry.

Podlaha guma, světla nevýrazná, denní světlo žádné. I naše rozcvičení stálo za starou bačkoru. I tak jsme do prvního setu vstoupily rázně a do prvního technického času jsme šly s několika bodovým náskokem. To však bylo naše poslední vedení v tomto setu a vlastně i v celém prvním zápase. Byly jsme jako opařené. Nohy jsme měly jakoby nám někdo přitloukl hřebíkem do země, na ruce nám někdo nastrčil lepidlo, všem nám přeběhla přes cestu černá kočka a navíc v noci byla špatná konstalace hvězd. Jinak si naší hru nedokážu vysvětlit. Nešlo nic. Prostě nic. Víc asi nemá cenu se k prvnímu zápasu vyjadřovat. Prohrály jsme ostudně a zaslouženě 3:0.

O přestávce, kdy mezi námi hrály ženy z KP 1, jsme si v šatně řekly, že takhle to dál nejde. Hodily jsme všechna trápení z prvního zápasu za hlavu a už jsme se těšily, jak Benešovu ukážeme, jak se ve Žďáře hraje volejbal.

Do druhého zápsu jsme naskočily s vervou. Už při rozsmečování se nám dařilo dávat pořádné rány a v prvním setu jsme ukázaly, že volejbal přecejn umíme a vyhrály jsme 25:21. Druhý set už taková lambáda nebyl. Soupeřky zatlačily na servise a nahrávka taky nebyla uplně ideální a tak jsme prohrály 25:22. Třetí set byl celý napínavý. Nikdo si nevytvořil žádný větší náskok, nikdo se neujal vedení a tak se zápas rozhodl až v samotné a dlouhé koncovce, která nakonec skončila výhou 29:27 pro domácí Benešov. V tu chvíli měli už domácí jasný jeden bod a bylo na nás abychom zabojovaly a bod si získaly také. Čtvrtý set se povedl. Nebylo to teda stoprocentně bezchybné, ale vyhrály jsme poměrem 25:20 a tím si vynutily zkrácený set. Ten byl ovšem pod taktovkou soupeřek. Tlačily nás podáním a když jsme za stavu 8:3 přecházely na druhou stranu, doufaly jsme, že se snad ještě zadaří, ale bohužel jsme v tiebreaku podlehly 15:9. Pohrály jsme tedy 3:2.

Výlet do Benešova se nám tedy opravdu nevyvedl, přivedly jsme pouhopouhý 1 bod a Benešov má tedy v tabulce stejně bodů jako my – 31. Ovšem díky tomu, že máme méně proher za 3 a lepšímu postavení setů jsme se udržely na 4. místě v tabulce, a tak alespoň něco se nám v náš nešťstný den povedlo. Teď máme volno až do 10.1.2016 kdy vyrážíme do Střešovic. Do té doby na sobě budeme pracovat a zároveň si užívat volna.

Sestava: Brychová, Koutková, Kuníková, Matoušková M., Matoušková Z., Šamořilová, Ťupová, Turinská, Zamrazilová