Ženy se z nečekané porážky dokázaly oklepat 17.11.2019 | Zápasy

Komentář napsala blokařka Veronika Martincová

V sobotu 16. 11. nás čekal další zápas na domácí palubovce s neznámým týmem žen z Příbrami. Před zápasem měl v tabulce sice jenom tři body, ale v žádném případě jsme nechtěly nic podcenit. Bohužel opak se stal pravdou. Soupeřky sice přijely v menším počtu, ale hned po prvním setu, který jsme prohrály 19:25, jsem si uvědomily, že to nebude nic jednoduchého. Jejich zkušenosti a přehled na hřišti byl zřejmý. Dostávaly nás ve všech herních činnostech. Nešel nám příjem a pak bylo těžké zaútočit a přidávat body. Druhý set toho byl důkazem (21:25). V další hře jsme využily nesoustředěnosti soupeřek a zvítězily docela jednoznačným poměrem 25:12. Toto zaváhání bylo však jejich jediné . Poslední set dotáhly do vítězného konce a první zápas získaly ve svůj prospěch 3:1. Takže i naší velkou zásluhou si připsaly do tabulky další tři body a my vyšly naprázdno. Zkušenosti udolaly naši přílišnou snahu.
Odpočinuté a uvolněné jsme nastoupily do druhého zápasu. Neměly jsme co ztratit, mohly jsme jenom získat. V příbramském týmu došlo ke změně na postu nahrávačky a libera (holky se vyměnily) a nám tím zmizela velká hrozba na podání. Začaly jsme hrát uvolněně, klidně, soustředily se na každý míč a najednou to šlo. Ne že by nepřišla slabá chvilka, to snad u nás ani nejde, ale hrálo se nám o mnoho lépe než v prvním zápase. Zlepšily jsme se na příjmu i v poli a k naší velké radosti jsme soupeřkám nedovolily uhrát ani set. Vyhrály jsme 3:0.
Rozešly jsme se smírně 1:1 a udržely se v tabulce na čtvrtém místě.
Žďár nad Sázavou - Příbram 1:3 (-19,-21,12,-16) a 3:0 (23,20,22)
Příští týden jedeme na dlouhý výlet do Plzně. Uvidíme, jak budeme úspěšné. Soupeřky neznáme, tak nevíme, co můžeme očekávat. Doufám, že pár bodíků přivezeme.

Sestava : Koutková I., Bubáková H., Nechvátalová I., Zamrazilová M., Mokričková B. a K., Martincová V., Sekničková K., Rossí V., Janovská E.