Ženy se po 2 výhrách posunuly na 2. místo 09.03.2014 | Zápasy

V dalším kole krajského přeboru se na naší palubovce představil soupeř z Náměště nad Oslavou. Náš cíl byl jasný, získat šest bodů a předvést kvalitní výkon bez zbytečných výpadků.

Žďár – Náměšť 3:1 (13, 8, -22, 18) a 3:0 (14, 12, 22)

Proti Náměšti jsme nastoupily v základní sestavě: Hanka s Dankou na smeči, Zuzka s Ivčou na bloku, druhá Ivča na účku a náhru obstarala Míla. Na lavičce čekaly na svůj okamžik Šája, Léňa a Míša. Mífu po pátečním tréninku skolil bacil, takže se léčila doma.

Již od prvních chvílí bylo jasné, kdo bude v zápase hrát první housle. I když byl náš výkon poněkud ospalý, na soupeřky stačil a my se rychle ujaly vedení 2:0 na sety. Do třetího setu jsme vystřídaly obě smečařky, za Hanku nastoupila Šája a za Danču Léňa. Na tyto hráčky však našly soupeřky klíč a dokázaly se ujmout vedení. My jsme bojovným výkonem ještě vyrovnaly, ale v koncovce vlastními chybami třetí set prohrály. Do čtvrtého setu se opět vrátily obě původní hráčky a set byl zase náš a s ním i první zápas.

Ve druhém zápase jsme se již chtěly vyvarovat všech zakolísání a bezproblémově vyhrát. Což se nám povedlo a my se mohly radovat podruhé. Na náhru tentokrát nastoupila Ivča Ťupová a její místo zaujala Míša. Dobře jsme podávaly, výborně smečovaly a předvedly dobrý výkon i v obraně. Bohužel jsme se zase nevyvarovaly chyb na příjmu. Naštěstí jich nebylo tolik a nám naše hra stačila k zisku dalších tří bodů a k posunu na druhé místo v tabulce.

V posledních dvou kolech přeboru náš čekají dva těžcí soupeři, a sice příští týden doma Třebíč, která je o dva body za námi na čtvrtém místě, a za 14 dní Světlá s odstupem tří bodů na páté příčce. Dobré umístění v konečném účtování máme tedy ve vlastních rukou a hlavách a doufáme, že dokážeme prozatímní výborné umístění udržet.