Ženy potvrdily skvělou formu a připsaly si 10. výhru v řadě 10.11.2013 | Zápasy

Utkání s jihlavskou Demlovkou nás mělo po 8 výhrách tvrdě prověřit. Všechna očekávání se naplnila a obě utkání ukázala volejbal nejvyšší krajské úrovně. Pikantní příchuť měla obě měření pro Ivu Ťupovou, která ještě na jaře hájila jihlavské barvy, a nakonec s nimi slavila v kraji stříbro.

TJ Žďár nad Sázavou - ŠSK Demlova Jihlava 3:1 (22, -17, 19, 19) a 3:2 (24, -19, 28, -22, 14)

V prvním zápase se obě strany přetahovaly o každý míč. Dlouhé výměny ubíraly jak psychické, tak fyzické síly na obou stranách, a tak nebyla nouze o chyby. Ty ovšem obě strany kompenzovaly obrovskou bojovností. V prvním setu jsme byly v koncovce šťastnější my, ve druhém se obraz hry změnil a Jihlava zkušeně vyrovnala. Klíčová byla pro ráz celého střetnutí třetí sada, kdy jsme prohrávaly 9:15, ale fantastickou šňůrou 16:4 jsme (podobně jako minulý zápas v Humpolci) otočily na konečných 25:19, čímž jsme potěšily trenérku Evu Ťupovou, která razí heslo: Kdo vyhraje třetí set, vyhraje i celý zápas. Čtvrtý set už patřil nám a tím i cenné tři body do tabulky.

Pakliže byl úvodní duel vyrovnaný, ten druhý nabídl ještě větší drama až do zkrácené hry. Trenér Jirka Ťupa zamíchal se sestavou, což z počátku trochu zabrzdilo rozjetý stroj, ale závěr sady už znovu patřil Žďáru. Ve druhém dějství se souhra domácích hráček zadrhla, Jihlava nás tlačila na podání a složit míč se najednou stávalo čím dál obtížnější. Protihráčky prokázaly herní kvalitu a opět srovnaly. V této chvíli nás přišli povzbudit naši mužští kolegové, kteří už zdárně zvládli oba své zápasy, a už tak na nás dobrou atmosféru vyšperkovali do nebeských výšin. Kotel hnal obě strany a hráčky nevypustily ani jeden balon. Krásný třetí set opět vygradoval napínavou koncovkou 30:28 pro Žďár. Nalomenou Demlovku jsme ale dorazit nedokázaly, proto jsme o body musely bojovat až v pátém setu. Po dobré vstupu do něj jsme ale mírně polevily a nechaly soupeřky dotáhnou. O vítězi se rozhodovalo opět až v koncovce, ve které jsme se radovaly my.

Díky pětibodovému zisku jsme se posunuly na 2. místo pouhý jeden body za vedoucí Pelhřimov.

V příštím kole nás čeká výjezd do osmé Náměště, kde, jak všichni doufáme, prodloužíme naši vítěznou šňůru.