Ženy pokračují ve vítězné sérii 24.11.2013 | Zápasy

Náměšť nad Oslavou – Žďár nad Sázavou 1:3 (26, -16, -23, -19) a 2:3 (23, -20, -22, 16, -11)

Při brzkém příjezdu do Náměště (opět, jako již tolikrát, jsme na místo utkání dorazili dříve něž domácí) vládla v týmu více než veselá nálada. U příjemného ranního občerstvení na benzínce nikdo netušil, že se vše rázem změní. Všichni očekávali hladké vítězství a brzký návrat domů. Opak byl však pravdou. Obě naše sobotní utkání by se dala charakterizovat dvěma slovy - děs a hrůza.

Po snadném vstupu do prvního setu prvního zápasu jsme protočili sestavu a ukázalo se, že to nebyl úplně šťastný tah. Domácí hráčky dotáhly a nakonec byly v koncovce šťastnější. Druhý set byl asi nejpovedenější za celý náš výlet do Náměště, když jsme ho poměrně snadno vyhrály 25:16. Poté jsme mírně polevily, nedařilo se nám na příjmu ani při obraně (jak na síti, tak v poli). Naštěstí náš soupeř kupil chyby ve větším množství než my, a tak jsme celý zápas vyhrály 3:1.

V přestávce jsme si některé věci vyříkaly v šatně, občerstvily se a s opět se s dobrou náladou vrátily na palubovku soupeře. Celý druhý zápas se odehrával v podobném duchu jako zápas první. Na každý bod jsme se neskutečně nadřely, neustálé chyby na příjmu nedovolovaly odskočit na větší bodový rozdíl, a tak se vždy rozhodovalo až v koncovkách. Při pátém rozhodujícím setu stálo štěstí při nás a my tak utrpěly vítězství i ve druhém zápase.

V sobotu nás na domácím hřišti čeká Třebíč, která se díky dvěma výhrám v Jihlavě vyšvihla na třetí příčku průběžného pořadí, pouhý jeden bod za nás. Čeká nás tedy opět těžký soupeř. Doufáme, že se ze sobotních chyb oklepeme, poučíme a na Třebíč si vyšlápneme v plné síle.