Ženy zdolaly Červený Kostelec a bez porážky vévodí tabulce 2. ligy 10.10.2016 | Zápasy

V sobotu 9.10. odehrály ženy Žďárské mašiny na domácí půdě zápas se soupeřkami z Červeného Kostelce. Komentář k utkání napsala Martina Matoušková.

Byl to druhý zápas po sobě, co jsme hrály doma, tak jsme si chtěly zápas pořádně užít.

Zápas pro nás začal velice dobře, nastoupily jsme do zápasu s vervou a chtěly jsme vyhrát a nic nepodcenit. Což se nám v prvním i druhém setu podařilo. První dva sety jsme nenechaly soupeřky překonat hranici dvaceti bodů a tak první dva sety zkončily pro nás vítězně 25:15 a 25:17. Natěšeny z pěkných dvou setů jsme nejspíš dostaly nejistotu ze zakletého třetího setu. Kdo přeci vyhraje třetí set, vyhrává celý zápas. Jako by na nás padla deka a my přestaly podávat, začaly jsme chybovat a to se projevilo na stavu třetího setu, který jsme prohrály 21:25. Po nepodařeném třetím setu jsme si řekly, že přeci musíme zlomit tu fámu o třetím setu. Soupeřky však měly velikou snahu a chuť vyhrát, naštěstí se to nakonec podařilo nám a třetí set jsme ukončily skórem 25:22.

Po pauze, kterou vítězně vyplnili muži, kdy porazili tým České Třebové 3:0, jsme nastoupily na druhý zápas proti Červenému Kostelci. Tentokrát jsme si řekly, že už nesmíme dělat takové chyby, které nás stojí zbytečně sety. Takže jsme se pořádně rozcvičily, ale se stejným úmyslem nastoupily i ženy z Červeného Kostelce. Byly odolným soupeřem, kolikrát šlo opravdu o body. Například v druhém setu jsme dotáhly skóre až na naše vítězství 28:26, kdy jsme se od asi dvacátého bodu přetahovali o prvenství v tomto setu. Třetí set jsme nechaly soupeřky také přeskočit hranici 20 bodů, ale druhý zápas jsme uhlídaly na krásných 3:0.

Děkujeme fanouškům, kteří nás na tribunách žďárské haly na Bouchalkách podporovali a nakonec potleskem odměnili. Ze souboje s Červeným Kostelcem si tedy odnášíme 2 výhry, 6 bodů do tabulky a to vše s celkovým skóre 3:1 (15; 17; -21; 22) a 3:0 (19; 26; 21). Další zápas nás čeká 15.10. v hlavním městě, kde odehrajeme další dva zápasy s týmem Žižkov B.

Sestava: Hanka Turinská, Danka Šamořilová, Ivča Koutková, Ivča Ťupová, Verča Martincová, Janča Maternová, Bětka Šimurdová, Marťa Zamrazilová, Martina Matoušková.