Ženy od nejvzdálenějšího soupeře z Klatov dovezly dva body 09.02.2020 | Zápasy

Komentář k utkání 2. ligy žen napsala Martina Zamrazilová.

Velmi brzké vstávání a 3,5 hodinová cesta nás tentokrát zavedla do Klatov a naštěstí nám přinesla alespoň 2 cenné body. Doufaly jsme ale v bodů 6 a dvě výhry.

Již v šatně zněly jasné věty jako „dlouho už jsme nevyhrály, dnes to prostě dáme“, a opravdu odhodlání bylo veliké. Dle toho vypadal i 1. set, vlétly jsme na ně a s úsměvem na tváři se vše dařilo. Vypadalo to nadějně. Odpovědí soupeřek byl ale v dalším setu větší tlak a najednou to tak hladce nešlo.

Nemůžu říci, že by chyběla snaha a chuť se tím nerozhodit, ale tato zlepšená hra soupeřek nás zatlačila do obrany, která se nám vůbec nedařila, a neustálé dotahování skóre bylo také nepříjemné a vysilující. A pokud nemáte nikoho na lavičce na prostřídání či jakoukoli změnu hry, tak je to o to těžší (jen podotýkám soupeřek proti nám nastoupilo 14 se dvěma libery, nás bylo 8, z toho libero a dvě nahravačky). V následujících 2 setech jsme tedy prohrály.

Hlavy nám ale naštěstí zůstaly nahoře a my si přály alespoň tiebreak. To vyšlo. Poslední zkrácený set byl vyrovnaný, ale v koncovce to vyšlo lépe pro soupeřky. Konečný výsledek tohoto zápasu a dvouhodinová tahavá bitva skončila tedy 3:2 v náš neprospěch.

K druhému zápasu se dá říci úplně to stejné, jen první sety byly obráceně, první set si připsaly soupeřky, poté jsme srovnaly na 1:1, a po následném prohrávání 1:2 jsme opět bojovaly alespoň o tiebreak. V tomto zápase jsme sice častěji v jednotlivých setech vedly, ale náskok, kolikrát i několikabodový, jsme bohužel dokázaly často všemožně zbytečně prohospodařit. Což mrzí, ale ve volejbale, zvláště ženském, to tak bývá.

Výsledek:
SK Volejbal Klatovy – TJ Žďár nad Sázavou 3:2 (-15,19,20,-19,12) a 3:2 (23,-25,21,-20,13)

Sestava:
Martincová V., Koutková I., Nechvátalová I., Mokričková K., Mokričková B., Sekničková K., Čermáková D., Zamrazilová M.

Vzdálená cesta nám přinesla 2 náročné dvouhodinové zápasy, za které si vezeme alespoň 2 body za tiebreaky. V okleštěné sestavě jsme bojovaly o každý bod s chutí i nasazením.

Snad nám další zápas přinese už čistou výhru, ale bude to těžké, chystáme se na jednoho z nejlepších soupeřů, na Střešovice. Tak nás přijde v sobotu na domácí půdu podpořit.