Ženy naplno bodovaly v Humpolci 04.11.2013 | Zápasy

V sobotu nás čekal výjezd do chladné humpolecké haly, ve které se nám ještě nikdy nepodařilo vyhrát ani jediný zápas. Po sérii šesti vítězství jsme však chtěly uspět i zde. Podle toho se vyvíjel i začátek prvního duelu.

Do utkání jsme se vrhly bez bázně a hany a rychle se ujaly vedení, které jsme si nenechaly vzít po celý první set. Poměrně snadná výhra v tomto setu nás mírně ukolébala a než jsme se stihly vzbudit, prohrávaly jsme ve druhé sadě 1:7. Nepropustná zeď v podobě dvojbloku Zuzky Matouškové a Ivy Koutkové v kombinaci s mlátičkou Peťou Brychovou na univerzálu, kde nastoupila poprvé ve své dlouhé volejbalové kariéře, znamenaly návrat do setu i konečný dramatický obrat na 23:25. V dobrém výkonu jsme pokračovaly i ve třetím dějství a zaslouženě si vybojovaly 3 body.

Po krátké přestávce jsme vychladly a nechaly si vzít úvodní sadu. Moudré a dobře mířené rady našeho kouče Jirky Ťupy nám pomohly, hru jsme zlepšily a poměrně hladce v dalších třech setech vyhrály. Celková kolektivní hra a touha prolomit nedobytnost humpolecké haly nás dohnaly k plnému bodovému zisku. Přispěla k němu i zlepšená obrana na síti od Peti Bradáčové a Šáji Eichlerové a hra v poli „našeho nového libera“ Ivči Ťupové, která se na nás již nevydržela po zranění dívat z lavičky, a tak nastoupila alespoň do pole.

TJ JISKRA HUMPOLEC – TJ ŽĎÁR N. S. 0:3 (-17, -23, -21) a 1:3 (18, -20, -15, -14)

V sobotu nás čeká v domácím prostředí od 10 hodin další těžký soupeř – ŠSK Demlova Jihlava (loni 2. místo), který v letošní sezoně posílil o hráčky z Bedřichova.