Ženy dvakrát zvítězily nad Přibyslaví 27.10.2013 | Zápasy

TJ Žďár n. S. – TJ Sokol Přibyslav 3:1 (22, -18, 18, 24) a 3:1 (20, -20, 20, 19)

Do utkání s šestou Přibyslaví jsme nastoupily bez tradičních opor a jistot v podobě Petry Brychové a Charloty Eichlerové. Na palubovku se naštěstí vrátila Petra Bradáčová.

Úvodní set prvního zápasu přinesl velkou komplikaci. Zranění kotníku si přivodila letošní posila, dříve ligová hráčka Přerova, Dana Šamořilová. Na místo elitní smečařky proto musela nastoupit blokařka Hana Turinská, jejíž pozici zastoupila Alžběta Šimurdová, jenž se vracela po zranění. Své role se v obou zápasech zhostila na výbornou.

V celém zápase jsme se trochu hledaly. Chyby v poli, zkraty na podání a díry v blocích přinesly vyrovnané sady, na jejichž koncích jsme přetavily výhodu domácího prostředí v náš prospěch.

Téměř identický průběh měla i odveta. Po zisku prvního setu se Přibyslav nadechla a vyrovnala. Body jsme ale chtěly všechny tři o něco víc, a tak jsme si připsaly i druhé ubojované, přesto zasloužené vítězství.

V tabulce jsme se díky tomu posunuly na pro nás historické třetí místo, jen dva body za vedoucí družstva. Za týden nás čeká těžké dvojutkání na hřišti šestého Humpolce, který v minulosti vždy obsazoval přední příčky v přeboru.