Ženy doma proti Liberci zabojovaly a získaly 6 bodů 10.03.2019 | Zápasy

Komentář k domácímu utkání napsala Daniela Čermáková.

V sobotu 9.března jsem se utkaly na domácí půdě se soupeřkami z Liberce, které držely v tabulce příčku těsně nad námi s odstupem 10 bodů.

V prvním zápase v prvním setu se nám dařilo, příjem byl dobrý, a i v poli jsme hrály dobře, hlavně díky tomu jsme první set vyhrály poměrem 25:22. Druhý set jsme zvládly vyhrát s větším rozdílem. Ten skončil 25:17. Pak se ale naše hra na útoku zhoršila a soupeřky svůj výkon v poli zlepšily. Celý set byl sice vyrovnaný, ale v koncovce nás soupeřky přehrály 21:25. Čtvrtý set jsme ukázaly naši sílu a vyhrály se stavem 25:15. Celkově tedy zápas skončil stavem 3:1.

Do druhého zápasu jsme trošku pozměnily sestavu. Naše hra byla vyrovnaná celý set až na konci soupeřky využily situace a dotáhly set do stavu 25:27. V následujícím setu jsme se snažily vytvořit si náskok, avšak v koncovce jsme nemohly jednu výměnu otočit, což se nakonec povedlo a set skončil stavem 25:21. Třetí set byl celý v naší režii. Skončil 25:18. Čtvrtý set jsme na začátku opět polevily, avšak cenné body jsme zpátky vybojovaly silným podáním a kvalitní obranou a dovedly jsme zápas do zdárného konce.

Ze zápasu se sousedem z tabulky jsme si chtěly odnést plný počet bodů. Po dlouhé době jsme dokázaly, že volejbal umíme a když jdeme do zápasu bojovně, dokážeme soupeře porazit. Domácí dvojutkání tedy skončilo naším ziskem důležitých 6 bodů. Tyto body nás značně uklidnily a doufejme, že i přiblížily k udržení soutěže.

Výsledek: TJ Žďár nad Sázavou - TJ Lokomotiva Liberec 3:1 (22,17,-21,15) a 3:1 (-25,21,18,18)

SESTAVA: Bubáková H., Martincová V., Koutková I., Zamrazilová M., Ťupová I., Mokričková K., Mokričková B., Čermáková D., Šamořilová D., Sekničková K.