Ženy doma s Žižkovem naplno bodovaly 22.01.2017 | Zápasy

Komentář k utkáním napsala Ivča Ťupová. Dne 21.1.2017 jsme odehrály dva zápasy na domácí palubovce, a to proti ženám z pražského celku Žižkov B. Po několika prohraných sobotách jsme všechny toužily opět pocítit chuť vítězství a tak se i stalo!

První set prvního zápasu však byl v režii soupeřek a díky vlastním chybám a pomalému rozjezdu jsme jej prohrály. Následující tempo hry jsme udávaly my a zápas pro nás skončil vítězně 3:1 (-22, 18, 24, 19),

Do druhého zápasu jsme naskočily s touhou připsat si další tři body do tabulky a prolomit tak dlouhou dobu plnou trpkých proher. Začátek byl obstojný a první set padl v náš prospěch. Do druhého setu jsme nastoupily suverénně a porážely soupeřky 24:9, nekompromisní servís, kterým jsme se do soupeřek opřely jim nedal šanci odporovat, avšak jen do té chvíle, než použili tutéž zbraň ony proti nám. Na podání se objevila křehká dívčina, která měla dělo v paži a tím nás upodávala až do stavu 24:23. Nestačilo střídání, ani využití dvou timeoutů, abychom se z toho zmátořily. Pokud by se její kladivo neunavilo, děj se s námi vůle boží. Soupeřka podání zkazila a my si připsaly druhý vítězný, ale šeredně ušmudlaný set. Třetí set si s námi soupeřky pohrávaly, jak kočky s myší a my ho pustily v jejich prospěch s pouhými 15 uhranými body. Naštěstí jsme se dokázal trochu oklepat, zmobilizovat síly a dotáhnout zápas do vítězného konce. Nutno říct, že se nejednalo o volejbal pro oko pěkný. Utrpěly jsme výhru a můžeme prohlásit, že Bouchalky jsou prohrou stále nedotčeny (co se něžné složky Žďárské mašiny týče).

Suma sumárum, 6 bodů do tabulky připsáno. 3:1 (22, 23, -15, 21) Doufáme, že výkon už půjde jen nahoru a podaří se nám zdolat i druhý pražský celek v řadě, kterým je SF Praha.