Ženy doma naplno bodovaly s pražským Braníkem 16.01.2016 | Zápasy

Po vydařeném výkonu v minulém týdnu ve Střešovicích jsme chtěly navázat stejným výkonem i v domácím prostření, kde nás čekal předposlední tým tabulky pražský Braník.

I před nízké postavení v tabulce jsme věděly, že protihráčky nesmíme podcenit a musíme nastoupit v plném nasazení již od prvních míčů. To se nám sice podařilo, ujaly jsme se vedení, ale pak se rozjezd mírně zadrhl a my musely začít od začátku. Uprostřed prvního setu jsme definitivně strhly vedení na svou stranu a již neponechaly nic náhodě a vyhrály jasně 25:14. Do druhého setu jako by nastoupil na naší straně jiný tým. Nedařilo se na příjmu, obrana v poli spala a to se ukázalo i na konečném skóre 16:25 pro soupeřky. Z tohoto dvojzápasu jsme si chtěly připsat plných šest bodů, takže se náš výkon musel opět zlepšit a to se také stalo. Třetí set šel zase za námi s jasným výsledkem 25:13. Do tie-breaku jsme rozhodně nechtěly, a tak jsme zapnuly i ve čtvrtém setu. Vytvořily jsme si dostatečný náskok, díky kterému se soupeřkám, i přes mocné dotahování a naše kupící se chyby, nepodařilo nás dohnat. A tři body byly doma po výhře 3:1 (14,-16,13,19).

Po přestávce vyplněné utkáním mužů jsme nastoupily se stejným odhodláním k vítězství. Zlepšily jsme příjem, přitvrdily podání, podařilo se nám rozhýbat nohy v obraně v poli a na síti jsme vystavěly zeď. Celkově vše fungovalo jako dobře promazaný stroj a další tři body byly na našem kontě. Konečný stav 3:0 (19,14,17).

I když se může podle bodů zdát, že šlo o jednoznačná a snadná vítězství, opak je pravdou. Soupeřky nedaly svou kůži zadarmo a porazit je, nás stálo hodně sil. Fyzických i psychických.
Příští týden nás čeká dlouhá cesta na palubovku suverénně první Hlinovky.

Sestava: I. Koutková, I. Ťupová, Z. Matoušková, M. Matoušková, D. Šamořilová, V. Martincová, K. Kuníková, H. Turinská