Ženy A vezou z Benešova 5 bodů a stále jsou v čele 2. ligy 29.10.2017 | Zápasy

Komentář k utkání druholigových žen v Benešově napsala smečařka Dana Šamořilová.

V sobotu 28.10. jsme zajížděly ke dvěma utkáním do Benešova, kde se nám tradičně nedaří. Ještě nikdy se nám v benešovské „rotundě“ nepodařilo zvítězit. Sestava družstva žen Benešova značně omladila, ale stále se mohly opírat o své dvě hlavní opory.

Do prvního utkání jsme nastoupily s obrovským odhodláním zvítězit a po našem dobrém výkonu ve všech herních činnostech jsme se mohly radovat ze 3 bodů.

Začátek druhého utkání byl z naší strany, jak už je skoro zvykem, poněkud vlažný. Soupeřky se rychle ujaly vedení, které si udržely až do koncovky a zaslouženě první set i s trochou štěstí vyhrály. Další dva sety se odehrály zcela v naší režii a lehce jsme je získaly na naši stranu. V našem družstvu zavládla dobrá nálada s řadou srandiček ;-) To se však ukázalo jako velice předčasné, ani jsme se nenadály a ve čtvrtém setu jsme prohrávaly 1:15, kdy nám benešovská kapitánka nasázela přes deset přímých bodů z podání. Takový velký náskok jsme již nesrovnaly a musely jsem se začít plně soustředit na tie-break, náš první v této sezóně. V pátém setu jsme se naštěstí zvedly a mohli jsme se radovat alespoň ze 2 bodů.

Další dva zápasy odehrajeme 4. listopadu na domácí palubovce proti České Třebové, které momentálně patří 3. místo v tabulce.

VK Benešovská 1. volejbalová – TJ Žďár nad Sázavou 0:3 (-14,-23,-22) a 2:3 (24,-15,-9,11,-12)

Sestava: Koutková I., Martincová V., Matoušková M., Matoušková Z., Mokričková K., Šamořilová D., Ťupová I., Zamrazilová M., trenérka Ťupová E., asistentka Turinské H.