Žďárští junioři ve Velkém Meziříčím 10.12.2019 | Zápasy

Komentář napsal trenér Honza Duda.

Dne 08. 12. 2019 nastoupilo naše družstvo juniorů ke čtvrtému dvojutkání naší sezóny, a to proti týmu Spartak Velké Meziříčí.
Do prvního zápasu jsme nastupovali s tím, že jsme se poučili z chyb, které jsme předváděli v předchozích zápasech, a budeme se snažit co nejvíce se vyvarovat zbytečných chyb. Družstvo soupeře sice nastoupilo v malém počtu hráčů, ale o to víc byl jejich herní projev jednoznačný. Už od úvodních momentů bylo znát, že družstvo soupeře, poskládané z hráčů kadetské kategorie nastupující v lize kadetů, bude pro nás opravdu těžkým soupeřem. První set skončil poměrně těsným vítězstvím našich hráčů. Bohužel další sety probíhaly jak na houpačce. Jednou jsme se soupeřem dokázali hrát vyrovnanou partii až do závěrečných míčů daného setu. V jiných setech byl výsledek jasný již v první polovině hraného setu. Nakonec nás soupeř přehrál v poměru 3:1 na sety.

1. zápas : TJ Žďár nad Sázavou – Spartak Velké Meziříčí 1:3 (24, -13, -16, -23)

Do druhého zápasu naše družstvo nastoupilo se změněnou sestavou, došlo k několika střídáním a do hry se dostali také někteří hráči z lavičky. Upřímně řečeno musím říct, že tento zápas byl jeden z nejlepších, který naše družstvo, za mého působení u týmu, odehrálo. Naprostá bojovnost a oddanost týmu byla vidět na každém míči, který jsme měli možnost hrát. Bylo tu sice několik chyb, které nás možná připravily o výhru. Bohužel ani to nestačilo k poražení soupeře a my i druhý zápas prohráli, ale i tak to bylo hezké volejbalové odpoledne.

2. zápas: TJ Žďár nad Sázavou – Spartak Velké Meziříčí 2:3 (23, 17, - 23, -13, -13)

Sestava: L. Augustýn, T. Jeřábek, A. Pavlík, J. Topinka, J. Hromádka, A. Bantianidis, F. Němec, T. Smolík, O. Švoma.
Trenéři: J. Duda, Z. Jeřábek

Jsem rád, že naše práce a námaha pomalu přináší zaslouženou odměnu. I když náš výsledek není úplně ideální, tak mám z této neděle opravdu dobrý pocit a doufám, že nám vše dodá potřebnou energii do druhé části sezóny.