Žďárští Junioři proti Jihlavě 04.02.2020 | Zápasy

Článek k utkání napsal trenér juniorů Honza Duda.

Dne 2. 2. 2020 nastoupilo naše družstvo juniorů do přeloženého utkání proti hráčům Jihlavy. Z důvodu velké marodky soupeř dorazil v minimálním počtu 6 hráčů, zatímco naše družstvo obsadilo celou soupisku. Do hry tedy bylo připraveno zasáhnout celkem 12 hráčů.

Do 1. zápasu jsme nastoupili v nejsilnější sestavě, jakou naše družstvo v letošní sezóně disponuje. Opět jsme do zápasu nastupovali s nadšením předvést co nejlepší výkon. Již od začátku bylo zřejmé, že oba dnešní zápasy budou těžké. Soupeř totiž sice dorazil v počtu 6 hráčů, ale všichni z nich působí v základní sestavě jihlavského týmu hrající ligu juniorů. Jejich kvality byly již od začátku znát, soupeř kontroloval všechny 3 sety prvního zápasu s dostatečným přehledem. Zápas byl proto jednoznačný a naše družstvo prohrálo 3:0 na sety.

Druhý zápas probíhal obdobným způsobem jako zápas první. Jedinou výjimkou byl snad pouze 2. set. Do koncovky se nám podařilo vstoupit s náskokem 3 bodů. Bohužel ani stav 24:22 jsme nedokázali využít k tomu, abychom tento skvěle odehraný set vyhráli. Po třech chybách se soupeři podařilo srovnat a svoji šanci již nepustil. Soupeř nakonec zvítězil i v setu třetím a vyhrál opět 3:0 na sety.

TJ Žďár nad Sázavou – Školní sportovní klub Demlova Jihlava 0:3 (-16, -12, -21) a 0:3 (-14, -26, -19)