Žákyně z Třebíče tentokrát body nepřivezly 06.11.2016 | Zápasy

Starší žákyně odehrály další utkání krajského přeboru. Komentář k utkáním napsala trenérka Martina Topinková.

Je 6.11.2016 16:45 a máme za sebou další turnaj se staršími žákyněmi. Ach jo, zase žádné body. I když to nebylo tak špatné a opět se objevilo pár pozitiv. Ale pěkně od začátku.

Dnes nás čekal, stejně jako mladší žákyně před týdnem, pouze jediný soupeř, a to tým ZŠ Týnská. Dortová výzva zazněla, a tak se dalo hrát nejen o body... Ať to dopadlo jakkoliv, musím říct, že občas holky bojovaly a konečně se i radovaly po vybojovaném míči. Nechybělo ani občasné vzájemné povzbuzování. Bohužel ještě stále neumíme vyhrát ani dobře rozehraný set, natož celý zápas.

První set prvního zápasu byl z naší strany trochu nervózní. Dělaly jsme zbytečné chyby na příjmu, smečí jsme trefovaly soupeřky a podání byla úplná tragédie. Do druhého setu jsme nastoupily o něco lépe, ale stále se nám nedařilo držet se soupeřkami krok. Prohra 2:0 byla celkem rychlá, sety 9:25, 13:25.

Do dalšího zápasu jsme chtěly zlepšit hlavně podání a příjem prvního míče. Pokud jsme spolu komunikovaly, hrály jsme dobře. V 2. setu jsme vedly dokonce 16:6, ale ani to nám nepomohlo k zisku bodu. I tento zápas skončil 2:0 po setech 22:25 a 21:25.

3. zápasy jsou pro nás tradičně tragické. Tentokrát to tak nebylo. Hrál se pěkný volejbal. V 1. setu došlo i na dramatickou koncovku opět se šťastným koncem pro soupeřky. Sety 25:27 a 16: 25 a 3. prohra v pořadí.
Toto utkání nás dorazilo. V 1. setu posledního zápasu jsme se přestaly hýbat, kupily jsme spoustu chyb ve všech herních činnostech a tak jsme za pouhých 11. min prohrály 9:25. Tak dostaly šanci ml. hráčky, které skoro urvaly poslední set. Ten skončil 21:25 po nezvládnuté koncovce.

A jaká byla sestava? Zase muselo dojít ke změnám, Eliška Janovská s námi z časových důvodů nejela a tak si na bloku nově zahrála Klárka Sobotková a už tradičně Anetka, na smeči byla Kája a Sára a o náhru se postaraly Terka a Soňa. Na střídačce byly nachystané Ráďa, Anežka a Ella. Všechny 3 střídající hráčky dostaly v zápase šanci předvést, co v nich je. Myslím si, že se jim to povedlo.

A co napsat závěrem? Těším se, až se nám podaří urvat nějaké body. Už to bylo několikrát na spadnutí, ale ani nové dresy toto prokletí nezlomily. Bohužel se nám dnes ukázalo jako velká slabina podání. Stále moc kazíme. A pokud dostaneme šanci na několik servisů za sebou, tak víc jak 4-5 podání zatím nedáme. Což je v této kategorii smutné.