Žákyně v posledním turnaji odehrály 2 pětisetové bitvy 23.03.2016 | Zápasy

V neděli 20.3. jsme sehrály se staršími žákyněmi poslední turnaj letošní sezóny, který se konal opět v Havlíčkově Brodě.

Opět jsme odjížděly bez 4 hráček, které patří do širšího základu. Ale protože je nás dost, nebyl problém turnaj odehrát.

První set prvního utkání proběhl stejně, jako jiné první sety. Než jsme pochopily, že se hraje, byl set u konce a stav pro nás nepříznivý 11:25. Do 2. setu jsme vstoupily lépe. Hrály jsme zodpovědně a v dramatické koncovce jsme set urvaly na svoji stranu. Konečný stav 26:24 pro nás. I 3. set se nám podařilo vyhrát. Do hry se dostaly i holky z lavičky. Koncovka byla opět vyrovnaná, tentokrát výhra 25:23. Pod heslem, že si chceme zahrát jsme nastoupily do 4. setu. Ten nám těsně unikl. V tiebreaku jsme ale zabojovaly a vyhrály jsme ho těsně 15:13.

Do 2. zápasu jsme nastoupily velmi dobře. První 2 sety jsme celkem v klidu vyhrály. To nás ukolébalo a dál se zápas vyvíjel jinak, než bychom si přály. 3. a 4. set vyhrály soupeřky sice těsně, ale přesto, vždy v poměru 25:23. Co bylo ale horší, začaly jsme se po hřišti ploužit, vůbec nám nešel příjem a o podání ani nemluvím. A hlavně jsme spolu přestaly mluvit. Obrovská podpora z lavičky se míjela účinkem. Naše trenérské rady a povzbuzení také. A čekal nás další tiebreak. Do něj jsme vstoupily otřesně. Strany jsme točily za stavu 0:8. Děs a hrůza!!! Pak jsme vzaly time a vysvětlily si, že pokud holky nebudou chtít hrát a vyhrát, nikdo jim z lavičky nepomůže. Situace se trochu změnila, holky zabojovaly a dovedly zkrácený set k dramatické koncovce. Ta nám bohužel utekla a stav 16:18 ukončil 2. zápas výhrou 3:2 pro Polnou.

Za sebe můžu říct, že jsem jela domů hodně zklamaná. Prohrály jsme vyhrané utkání. Ale když jsem to všechno rozdýchla, viděla jsem v tom i určitá pozitiva.

1. Zahrály jsme si 10 setů
2. Do hry se zapojily opět všechny hráčky
3. Lavička předvedla opravdovou show
4. Úžasné (i když neúspěšné) probuzení v tiebreaku 2. zápasu

A protože to byl poslední letošní turnaj, chtěla bych jménem trenérského týmu poděkovat všem rodičům za spolupráci. Děkujeme holkám za předvedené výsledky a těšíme se na další sezónu!!!